Jump to content


Philips sacd 1000


Krnjevac

Recommended Posts

Koristim ga nekih desetak godina i sto se tice samog zvuka posebno SACD i DVD dela je odlican plejer. Kao Cd plejer sam ga slabo koristio jer mi vise odgovara zvuk modifikovanog Marantz-a CD80. 

Ukoliko gledas da ga kupis ( aa ne preporucijem ga nikom zbog brojnih problema) obrati paznju na sledece:

- moze da cita sva tri nosaca. Ako to nije slucaj ne kupovati ga.

- problem otkazivanja furore i mace chipset-a zbog greski prilikom fabrikaze ovih cipova. Ukoliko natrcis na CD koji i danas svira verovatno je de ovaj problem na njemu nije prisutan ali nema garancije.

-transport je kvalitetom nedostojan da se nadje u CD plejeru ove cene. Posebno ako CD nosi ime Philips - proizvodjaca cuvenih CDM mehanizama.

- koriscen je kao baza sa manjim ili vecim izmenama za par prilicno skupih SACD plejera ( KRELL SACD MF Trivista i jos par da sad ne trazim po net-u , zaboravio sam koji behu modeli).

Ako imas jos pitanja slobodno ih postavi.

Link to comment
Share on other sites

Alex pre svega hvala na odgovoru,iskreno ponudjen mi je ovaj plejer a ne mogu da kazem da me nije zaintrigirao:-)

Imao bih jos par pitanja:

Da li je transport ugradjen u njemu jos uvek nabavljiv na trzistu?

Da li se eventualno moze koristiti kao Dac?

Ako moze pojasnjenje  "  problem otkazivanja furore i mace chipset-a "

 

Link to comment
Share on other sites

Neko objasnjnje koje sam uspeo da nadjem je da je prilikom proizvodnje ovih cipova doslo do fabricke greske, zbog cega posle izvesnog vremena pocinju problemi sa reprodukcijom ( pocev od preskakanja do potpunog otkazivanja). Objasnjena su razna - pocev od prelaza elektrona unutar samog cipa do prljavog napajanja istih. Pravog odgovora jos uvek nema. Jos nesto, sami cipovi se dobro greju i nalaze se na plocici ispod transporta tako da imaju otezano hladjenje. Ja sam nalepio na njih rashladni lim i ubacio izmedju pastu za hladjenje. Da li je to pomoglo da ostane da radi sve ove godine ili je samo sreca da sam nasao dobar primerak , nemam pojma.

https://www.amazon.com/Philips-SAA7329HL-SACD-Furore-935271573557/dp/B01CL7NDDK

 

Mace i Furore su samo imena data od strane Philips-a. Poslao sam gore link na kojem mozes da vidis kako cip izgleda. Da li je ovo na slici laznjak ili pravi - ne znam. Philips je odavno digao ruke od bilo kakve podrske ovim uredjajima. 

Transport sam trazio pre dosta godina da uzmem za rezervu ali nisam uspeo da ga nadjem. Verujem da je situacija danas jos teza.  Ja ga koristim dok bude radio posle toga na otpad.

Kao DAC na zalost ne moze da se koristi ali moze kao transport (od cega nemas velike koristi). Sama elektronika je posteno uradjena, sa kvalitetnim napajanjem, upotrebljeni su izuzetno kvalitetni delovi ( naveo si vec gore), svi elektroliti su od reda ELNA. Steta , zaista steta sto ove stavke gore prave probleme. 

Ukoliko se odlucis da pogledas ovaj CD, prvo proveri da li cita sva tri nosaca , posebno posle sat dva neprestanog rada.

Par slika

Afbeelding161.jpg

Afbeelding160.jpg

Afbeelding159.jpg

Afbeelding158.jpg

Ovde se vidi da je skinut poklopac koji se nalazio preko transporta da bi se lakse hladio.

 

Link to comment
Share on other sites

Bad luck:unsure:

Danas dobio napokon plejer,otpakujem ga posteno,stanje vizuelno odlicno,bocnem ga u struju i pocnem redom od cd preko sacd-a i dvd-a,sve cita odlicno,doduse treba mu jedno 5 sekundi da ucita ali svaki disk ucita besprekorno.....sta se desava dalje,posle 2-3 sata rada ubacim jos jedan disk i desava se da plejer odjednom nece da prima komande i nece da izbaci disk,otvorim poklopac da vidim sta se desava,u principu disk polako zavrti pa stane i tako u nedogled ali zavrti po centimetar dva i to je to.....

Izgleda da nije bila bas pametna kupovina,ono sto sam uspeo da cujem u par sati u najmanju ruku je poprilicno ozbiljan zvuk...

Ima li ko predstavu sta moze da se desava sa plejerom?

Probacu kasnije da postavim klip kako bi se videlo o cemu se radi.....

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2016 at 23:52, Willi Studer said:

To bi vrlo lako mogao da bude sasvim bezazlen i lako otklonjiv kvar, mo\da ne gubiti strpljenje tako brzo, pogotovo ako su prvi utisci tako pozitivni.

To su tako loše ocenili svi koji su kupili ovaj model playera na Audioreview svi do jednoga su se žalili na ozbilljne kvarove kod ovog uredjaja neki u garantnom roku a neki kasnije uglavnom katastrofa je ocenjen od ljudi koji su ga kupili

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...