Jump to content


Пажња! Фалсификати! (2СК170)


Solderer

Recommended Posts

Моје искуство са 2СК170 купленим код Келка до сада је било добро, тј. у питању су били оригинали.

Међутим, недавно куплени фетови су најабичнији фалсификати  чије мерне карактеристике припадају неком јефтином високошумном ј-фету из Ј серије. Тошиба их више не производи, а у Келку тврде да су их добили као оригинале.

Сви Тошиба ТО-92 кућишта имају једну карактеристику која код фејка није присутна.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Solderer said:

Сви Тошиба ТО-92 кућишта имају једну карактеристику која код фејка није присутна.

Daj sliku i označi u čemu je razlika da i ostali znaju kada kupuju.

Link to comment
Share on other sites

Те транзисторе све мање људи користи јер има модернијих бољи по карактеристикама а при том' нису лажни.

Е сад' што се неки довате прастаре шеме.............то је нека друга тема. 

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, stoN_Cold said:

Те транзисторе све мање људи користи јер има модернијих бољи по карактеристикама а при том' нису лажни.

Е сад' што се неки довате прастаре шеме.............то је нека друга тема. 

Ти сигурно мислиш на BF862 који је добар ј-фет, али он нема свој комлементарни пар као што је за К170 пар Ј74. Ја користим коплементарна кола а од СЕ PASS XONO je још увек једно од најболјих фоно преампа и никако није прастар.

Што се тиче кућишта ТО92 Тошибиних она су увек иста код свих фет или биполараца(2сц2240,, 2са970 итд ). То се на слици тешко може видети,па ћу то описати:

На горњој страни кућишта на линији где се налази варни спој пластике налази се строго по средини једна мало деблја линија од отп. 2мм. Само Тошиба има то, код других произвођача она је 1мм и хије на средини. Два наведена фета се највише фалсификују али се најлакше испитују- доволно је измерити Idss i Vp. Код ових лажнњака за групу БЛ Idss je oko 15ma (макс 12ма) а Vp  1.2B ( макс. 0.6).

Сугуран сам да Келко више никад неће имати оригинале ових транзистора.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ako je još uvek aktuelna kupovina 2SK170/2SJ74 , mogu se kupiti na eBay .
Prodaje ih Alexander Weitzman iz Izraela (korisničko ime na eBay je alweit) , Email : [email protected]
Kupio sam dva para iz grupe GR s niskim IDSS (jedan par 3,08mA , drugi 3,09mA) . Ako se ne naglasi da je potreban nizak IDSS poslaće s nešto višim 5-6 . Ima i tranzistore iz grupe BL. Dobra stvar je što on prodaje uperene tranzistore .
Cena za par je 9,88USD , poštarina 4,99USD .
Znam o kojoj karakterističnoj crtici na vrhu tranzistora je reč , ona se na ovim tranzistorima (kupljenim kod prodavca "alweit") nalazi na sredini i dvostruko je šira neko što je to uobičajeno .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna kako pouzdano prepoznati originalne Hitachi 2SB716/2SD756 ? Ili ako neko ima informaciju gde se mogu kupiti . Već sam kupio 2 para ali sumnjam u originalnost . Ako neko pročita ovo mogu detaljno objasniti o čemu se radi . Kupljeni su u Engleskoj (langrex) specijalizovani su za prodaju stare produkcije elektronskih cevi engleske , nemačke i američke proizvodnje kao i teško nabavljivih poluprovodnika .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 13071977 said:

Ako je još uvek aktuelna kupovina 2SK170/2SJ74 , mogu se kupiti na eBay .
Prodaje ih Alexander Weitzman iz Izraela (korisničko ime na eBay je alweit) , Email : [email protected]
Kupio sam dva para iz grupe GR s niskim IDSS (jedan par 3,08mA , drugi 3,09mA) . Ako se ne naglasi da je potreban nizak IDSS poslaće s nešto višim 5-6 . Ima i tranzistore iz grupe BL. Dobra stvar je što on prodaje uperene tranzistore .
Cena za par je 9,88USD , poštarina 4,99USD .
Znam o kojoj karakterističnoj crtici na vrhu tranzistora je reč , ona se na ovim tranzistorima (kupljenim kod prodavca "alweit") nalazi na sredini i dvostruko je šira neko što je to uobičajeno .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Измери им Vp i Idss, i онда ћеш апсолутно бити сигуран да су оригинали.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Хм, транзистори су из ако ме сећање служи из '97 или '98, тешко је рећи јер исте типове производио је и:

http://www.chinakexin.com

http://www.fsbrec.com/Eng.html

https://na.industrial.panasonic.com/products/semiconductors

Има овде: http://www.ebay.com/itm/1-2-10pairs-HITACHI-2SB716-2SD756-B716-D756-Audio-TO-92-Transistor-/282470193677?var=&hash=item41c4891a0d:m:m6OQzn9Hb-H8YyAlVe-aFIw

Link to comment
Share on other sites

Hvala za odgovor .
Ponude ima , samo je pitanje da li su tranzistori original hitachi . Kupio sam 2 para u Engleskoj (langrex) . Lepo postavim pitanje jesu hitači - odgovore da jesu . Stigla pošiljka , unutra 2 para - ne liče jedan na drugi . Na nekom japanskom sajtu našao sam kako su izgledale oznake na ovim tipovima (3puta su menjane) . Svi su imali prave izvode za lemjenje (sva 3) , ovi koje sam kupio , jedan par ima prave izvode , drugi par ne . Verujem da nisu od istog proizvođača ……

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...