Jump to content


Neobične ploče (vinili) i omoti


Hogar

Recommended Posts

Nisam uspeo da nađem ovakvu temu, a naleteo sam (na žalost, ne uživo, već na netu) na baš neobičnu ploču - The Flaming Lips and Heady Fwends "blood vinyl", urađen u 10 primeraka (2.500 USD se prodavao komad) za koji su Erykah Badu, Ke$ha, Chris Martin i ostali muzičari dali svoju krv i onda je hermetički zatvorili u ploču! Doduše, koliko sam shvatio, ploča je dodatno "zalepljena" u providan omot tako da, iako teoretski može da svira, ne može (bez odlepljivanja iz zaštitnog omota) da se izvadi i stavi na gramofon. Ali OK, kupci su dobili i "običnu" ploču da mogu da je slušaju, a profit je otišao u dobrotvorne svrhe. Ali i "obične" ploče su odrađene na neobičan način: ručno su presovane i za svaku ploču su ubacivani raznobojni komadići vinila, tako da je svaka ploča posle presovanja "ispala" drugačije - svaki kupac može na neki način da kaže da ima "unikatnu" ploču. Simpatično!

U prilogu je GIF gde se vidi "blood vinyl" verzija kao i fotka gde se vidi kako izgleda "normalna" verzija ove ploče.

A ovde je poduži YouTube video (20-ak minuta) gde tip prikazuje razne neobične ploče.

Znam da je i u Jugoslaviji bilo neobičnih izdanja, kada je vinil u pitanju - imam ploču Filma "Novo! ... Još Jučer Samo Na Filmu A Sada I U Vašoj Glavi" koja je od crvenog providnog vinila (koji je doduše vremenom počeo da tamni na čudan način...).

Sada se izgleda svi BAŠ trude da ploče (omote i vinil) učine što neobičnijim, očigledno da bi se dodvorili kupcima i opravdali visoke cene novih LP-a...

 

Blood vinyl.gif

2012-04-16-TheFlamingLipsAndHeavyFwends608x453.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...