Jump to content


Marten Django L ili Spendor ili nešto treće ?


lalelala

Recommended Posts

1 minut ranije, sondek said:

Da prekidam ja odmor da čujem to čudo il' će to da ostaje,bez mene ste nasli da stržete ušima :D.Proba pre kupovine u (svojoj sobi) the only way. :thumbsup2 Pozdrav iz Praga

P.S. Kupovina na slepo ko ženidba bez probe(u svojoj sobi)...stvar proslosti

Proba , svakako ...

To baš nije uobičajeni način prodaje HIFI-ja  ovde ili barem do sada ja nisam nailazio na spremnost da se proba ... to bi mnogo uštedelo vremena i živaca a bogami i para ali jbg treba dosta vremena da čovek sam otkrije neke istine .

Lepo se ti odmori , pa kad se vratiš naleti sa par Staropramena i kupi u prodavnici GranMoravia onaj sir sa rupama velik ko traktorska guma , prednja :-) Kulen i kobaje su već tu .

Uživaj u zlatnom Pragu ...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, sondek said:

 Pozdrav iz Praga

 

Kad si već u predivnom Pragu, iskoristi priliku pa pogledaj "najveću prodavnicu vinila u Evropi" (tako bar oni kažu, nisam ulazio) koja se nalazi tačno na Vaclavovom Trgu, tik uz najpoznatiji kiosk kobaja.Postoje plakati i obaveštenja, naravno.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, perodeformero said:

Kad si već u predivnom Pragu, iskoristi priliku pa pogledaj "najveću prodavnicu vinila u Evropi" (tako bar oni kažu, nisam ulazio) koja se nalazi tačno na Vaclavovom Trgu, tik uz najpoznatiji kiosk kobaja.Postoje plakati i obaveštenja, naravno.:thumbsup2

Pa on  se i javlja odatale  !

Ex , a ja bi navalio na kobaje  ...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno greota je da stoji tako jer Karan ima preterano lepo urezan logo na gornjoj ploči i to se sada ne vidi ... kasnije kad stigne i Aries Mini videću šta ću gde da stavim ...imam tu i neke police ispod pa možda uguram to sve ispod . 

Funkcionalno je sve ok jer se tu ništa ne greje a na nogice od Vege sam zalepio gumene podloške ....

 

Što se sviranja tiče , videćemo , za sada pokazuje odlične potencijale .

Link to comment
Share on other sites

Bio Giđga , malo smo i prašili ....naravno da glasno rade  bez po muke .

Giđga kaže da su po njegovom ukusu malo tamniji ....uostalom ako zvrcne nek kaže sam šta misli ...

Ja sam definitivno otkrio da postoji i neke druga škola osim engleske i da "topli srednji napred i" nije jedini put kojim se ide ...ovde je sredina uravnotežena sa ostatkom spektra , veoma čista , bez namernih zatopljavanja ...sa stanovišta verne reprodukcije ovo je pošteniji pristup ali moram priznati da englezi odlično "varaju" ljude servirajući im ono što ljudi vole da čuju ...bemliga ko je tu u pravu , ni ovo ovako kako svira Marten nije loše ali jeste drugačije i to se oseti ....ono što je sigurno ovaj detalj ne smeta .

Bas radi posao odlično , potpuno je imun na rastojanje od zadnjeg zida jer tuče kroz rupu prema podu ...brz je i čuje se sve unutar tela  . Mislim smešno je reći da je bas detalljan ali jbg tako je , tu se sad čuje svašta  ... i na tiho i na glasno , što je bilo bitno za celu priču .

Visoki su prava enigma ...možda i jesu malo tamniji (nego što sam očekivao) ali zato obiluju detaljima i stvaraju jedinstvenu zvučnu sliku veoma široku i duboku... iako je Spendor A6r tu bio isto dobar , kod ovog "slikanja" pozornice je Marten otišao nekoliko koraka napred . Takođe mesto na kome se najbolje čuje tzv"sweet spot" je dosta veliko i čak kad se potpuno izađe izvan polja zvučnika naslućuje se šta oni žele da nacrtaju ...kod Spendora je je tzv "sweet spot" dosta mali , ali kad se tu sedne slika je lepa nema šta ...ja sam Spendore  izvlačio totalno ispred police i zakretao prema sebi i tako sam  na neki način smanjivao sobu . Sada to ne mora da se radi i najmanje trojica koji sede na trosedu ispred slike koju ste videli čuju vrhunski doživlja muzike ...

Sutra je konačno jedan potpuno slobodan dan , ubacujemo još jednog Bladeliusa Thor MKIII u igru , čisto da vidimo kako to radi ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Sutra je konačno jedan potpuno slobodan dan , ubacujemo još jednog Bladeliusa Thor MKIII u igru , čisto da vidimo kako to radi ...

Verujem da je Karan odličan amp, i ne čini to sebi, jer vodi ka zaključku da su, tek, Embla + Ask prava mera :listen. Sinergija je čudo(vište) :D

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Deki VS said:

Verujem da je Karan odličan amp, i ne čini to sebi, jer vodi ka zaključku da su, tek, Embla + Ask prava mera :listen. Sinergija je čudo(vište) :D

Posle ovih finansijskih brodoloma , ne menjam više ništa , osim državu :-)

Glasanje prošlo , i bog se rasplakao nad našim izborima i sada kreće zagrevanje Karana ...he he , malkice se znoji sa Djangom u klinču ali ga tera odlično  ! Karan je opravdao sva moja očekivanja ...u najkraćem  detalji dinamika , snaga, kontrola . 

Žena na poslu , jedno dete na ekskurziji a tatin sin i tata uživaju u glasnoj muzici ...nirvana !

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, lalelala said:

 

Visoki su prava enigma ...možda i jesu malo tamniji (nego što sam očekivao)...

Ja iskreno nisam visoke ovako doziveo, ali sve je to funkcija mnostva ulaznih varijabli. Negde procitah da Karan 180 mozda donekle naginje tamnijoj strani spektra, pa eto moguceg razloga.. da ne pominjemo prostor i sve ostale karike u lancu.

Kolega, cestitke. Odlucio si se za ozbiljan (par) komad(a) opreme. Vrlo ozbiljan..

Link to comment
Share on other sites

Opasne kutijice.  Treba im dati malo vremena da se usviraju ako su nove. Poznanik jos pati sto nije mogao pre kartkog vremena da iskesira uvozniku za par polovnih a kao novih 4 somica Evrica. Alo je taj par u pitanju, dobra je prilika.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Viktor_alive said:

Ja iskreno nisam visoke ovako doziveo, ali sve je to funkcija mnostva ulaznih varijabli. Negde procitah da Karan 180 mozda donekle naginje tamnijoj strani spektra, pa eto moguceg razloga.. da ne pominjemo prostor i sve ostale karike u lancu.

Kolega, cestitke. Odlucio si se za ozbiljan (par) komad(a) opreme. Vrlo ozbiljan..

Može biti Karan a možda i zvučnički kabel ...soba nije previše dampirana u pogledu apsorpcije visokih ... 

Sve vreme poredim zvuk sa A6r i kažem , bojao sam se i očekivao veću otvorenost keramičkog viskotonca ...ne znam ni sam zašto . Zvuk svakako nije zatvoren i zaista obiluje detaljima i moglo bi se reći da je precizan odmeren i veoma opušten ...u apsolutnom smislu govoreći mala doza ekstrema bi dobro došla a to verovatno rešava ozbiljniji zvučnički kabel nego što je ovaj moj QED revelation ...

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, lalelala said:

Može biti Karan a možda i zvučnički kabel ...soba nije previše dampirana u pogledu apsorpcije visokih ... 

Sve vreme poredim zvuk sa A6r i kažem , bojao sam se i očekivao veću otvorenost keramičkog viskotonca ...ne znam ni sam zašto . Zvuk svakako nije zatvoren i zaista obiluje detaljima i moglo bi se reći da je precizan odmeren i veoma opušten ...u apsolutnom smislugovoreći mala doza ekstrema bi dobro došla a to verovatno rešava kabel

Mož biti i da te "visoka vernost" zatekla nespremnog...;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Može biti Karan a možda i zvučnički kabel ...soba nije previše dampirana u pogledu apsorpcije visokih ... 

Sve vreme poredim zvuk sa A6r i kažem , bojao sam se i očekivao veću otvorenost keramičkog viskotonca ...ne znam ni sam zašto . Zvuk svakako nije zatvoren i zaista obiluje detaljima i moglo bi se reći da je precizan odmeren i veoma opušten ...u apsolutnom smislu govoreći mala doza ekstrema bi dobro došla a to verovatno rešava ozbiljniji zvučnički kabel nego što je ovaj moj QED revelation ...

 

QED Revelation je izrazito otvoren kabl,teško da je do njega, a i za tu cenovnu kategoriju opreme, to je neozbiljan kabl čak i za probu(kabl je inače van ovog konteksta odličan). Probaj drugo pojačalo, ako ne onda drugi izvor

Link to comment
Share on other sites

Ma menjam državu ....

Surokvl,

znam ja da je qed otvoren ....Posrebljeni bakar ...ovde nije reč o zatvorenom zvuku  nego o  očekivanjima i izvedbi ....detalja ima na pretek tako da to nije zatvoreno nego sam očekivao više ekstrema ....Sad smo ubacili Bladeliusa Thor mkIII i situacija je manje više ista , tako da nije do pojačala . Malo smo prašili Metalicu i još neke Igorove  veselije bendove i što je neko pre rekao za XL , pošteno smo se iskurčili ....ubija.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, lalelala said:

Ma menjam državu ....

Surokvl,

znam ja da je qed otvoren ....Posrebljeni bakar ...ovde nije reč o zatvorenom zvuku  nego o  očekivanjima i izvedbi ....detalja ima na pretek tako da to nije zatvoreno nego sam očekivao više ekstrema ....Sad smo ubacili Bladeliusa Thor mkIII i situacija je manje više ista , tako da nije do pojačala . 

Ova definicija(boldovano) mi nije baš najjasnija... Ako nije do pojačala, kao što napisah, probaj još drugi izvor. Ili jednostavnao taj Đango  tako svira, takva mu je narav....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Ma menjam državu ....

Surokvl,

znam ja da je qed otvoren ....Posrebljeni bakar ...ovde nije reč o zatvorenom zvuku  nego o  očekivanjima i izvedbi ....detalja ima na pretek tako da to nije zatvoreno nego sam očekivao više ekstrema ....Sad smo ubacili Bladeliusa Thor mkIII i situacija je manje više ista , tako da nije do pojačala . Malo smo prašili Metalicu i još neke Igorove  veselije bendove i što je neko pre rekao za XL , pošteno smo se iskurčili ....ubija.

Čestitke za kabinete....ako ste u mogućnosti probajte neki Cardas zv.kabl ,jer je u kai-180 svo ozičenje njihovo...probano i  sa xlo ref 2 -odlično.

P.S. Tek sad sam video poruku na p.p.....izvini na neazurnosti ,mada onaj model zv.kutija nije adekvatan za Karana

..Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, rokijana said:

Čestitke za kabinete....ako ste u mogućnosti probajte neki Cardas zv.kabl ,jer je u kai-180 svo ozičenje njihovo...probano i  sa xlo ref 2 -odlično.

P.S. Tek sad sam video poruku na p.p.....izvini na neazurnosti ,mada onaj model zv.kutija nije adekvatan za Karana

..Pozdrav!

Roki , 

Sve ok što se tiče PP-a , sad je i onako to out of date ...imao sam neke ideje ali jbg moja rešenja su uvek najskuplja :-)

Što se tiče kablova na taj put sam i mislio ...to mi je i Karan rekao da koristi ali da su skupi , skupi su .

QED Revelation mi je za male pare radio odličan posao kod Spendora ali ni sada to nije loše obzirom da me je koštao 150€ sa sve konekcijama a da za neki ozbiljan kabel treba dati min 700€ . Ali polako , prvo ovu najveću žabu da progutam .

 

SUROKVL , 

Šta sam govorio za probu , jel se sećaš ? Moguće je ... i to čak van prestonice .

Inače da bi  pojasnio moju izjavu , moram da  kažem da sam 5 godina živeo sa Neat Momentum 3i koji ima onaj Focal visokotonac od kog može da se ogluvi ako se ne pripitomi sa kablovima . Sad kad mi neko kaže u najavi da mu je zvučnik na svetlijoj strani neutralnog ja se naježim ...i duvam na ladno . E pa to se nije desilo , ovaj Accuton "slika i crta" zvuk detaljno ali bez ekstrema ...Spendor A6r je tu bio malo životniji  to se mora priznati .

Svakako se mora reći  i podvući da je Spenor A6r bez obzira na cenu i veličinu jako jako dobar zvučnik čak i za veoma ambiciozne sisteme ali sa mojih 55m2 i  155m3 ,koliko se smo danas izračunali da ima moje skladište, se nije mogao nositi . To je realno i bez bilo kakvih emocija u vezi sa  mojim prepirkama  itd.

Marten je zvučnik koji može da impresionira lako i brzo ....medjutim što ga više slušam vidim da nema nekih mana zbog kojih bi crv nastavio da radi .  Svakako da će mi trebati malo vremena da se naviknem na neke detalje skandinavske škole , ali da ima nešto što me nervira , nema  . Deluje kao dugoročno rešenje . Ja sam odllučio da ga uzmem a kolega sa Bladelijusom je otišao kući sa velikim smeškom i kaže da će razmisliti ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...