Jump to content


Police za ploče


HMrules

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@RingeRajaObrati paznju da obavezno pri sklapanju koristis drvofiks duz gerovanih ivica pri sklapanju. Od tezine ploca moglo bi doci do otvaranja tih njhivih plasticnih tiplova.???

@HMrules   Ako bi uzimao gotovu policu, onda obavezno dokupi, iseci na meru lesonit za ledja police, inace ces imati istu situaciju kao oni peimeri sa pocetka strane. Ledja usrafi u spolni ram i u osovine polica, radi postizanja potrebne krutosti i anuliranja horizontalne sile koja preti da usled tezine i dobijenog momenta slozi policu kao karte prema bocnoj stranici.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Father said:

@RingeRajaObrati paznju da obavezno pri sklapanju koristis drvofiks duz gerovanih ivica pri sklapanju. Od tezine ploca moglo bi doci do otvaranja tih njhivih plasticnih tiplova.???

Video sam nešto kasnije kako ide sklapanje i uopšte mi se ne sviđa ovo što su smislili.

I ja sam pomislio na mogućnost da plastični tiplovi neće moći da drže bezbedno težinu 20+ ploča, koliko realno može da stane.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Ako bi uzimao gotovu policu, onda obavezno dokupi, iseci na meru lesonit za ledja police, inace ces imati istu situaciju kao oni peimeri sa pocetka strane. Ledja usrafi u spolni ram i u osovine polica, radi postizanja potrebne krutosti i anuliranja horizontalne sile koja preti da usled tezine i dobijenog momenta slozi policu kao karte prema bocnoj stranici.

Apsolutno nema potrebe ako je pravilno orijentisana pri sklapanju.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Kuršum said:

mislio sam da li bi mogla da bude okačena/pričvršćena o/za zid, dakle da donja ivica bude na 1m visine.

Страна 8(19)/10(20) у упутству за састављање.

http://www.ikea.com/rs/sr/assembly_instructions/kallax-spojene-police__AA-1009545-9_pub.pdf

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Kuršum said:

Nisam na to mislio, mislio sam da li bi mogla da bude okačena/pričvršćena o/za zid, dakle da donja ivica bude na 1m visine.

Može, ako nećeš tovariti ploče. Ako hoćeš, onda ne može.

Tj. može, ako ne staviš više od 10-15 ploča. :P

Nemojte se zezati. Napraviti policu koja nosi veliku težinu (mnogo ploča jeste velika težina) nije nikakva nauka, ali i u takvoj nikakvoj nauci se zna pogrešiti i napraviti cirkus.

Kada sam bio mali, na mene je pala polica koju je ćale prethodne dve tri godine trebao "evo sada za vikend" da prišrafi za zid. Srećom, bez posledica. (Po mene. Polica je završila na đubretu. Ćale je dobio višegodišnji ukor).

Ikea police imaju prednost da su (slučajno) idealne dimenzije za ploče, i da je cena jako povoljna za ono što se dobije, ali za kombinovanje većih Ikea polica, napunjenih sa većom količinom ploča, potrebne su određene dorade.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Father said:

@HMrules   Ako bi uzimao gotovu policu, onda obavezno dokupi, iseci na meru lesonit za ledja police, inace ces imati istu situaciju kao oni peimeri sa pocetka strane. Ledja usrafi u spolni ram i u osovine polica, radi postizanja potrebne krutosti i anuliranja horizontalne sile koja preti da usled tezine i dobijenog momenta slozi policu kao karte prema bocnoj stranici.

Hvala na savetu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...