Jump to content


T+A pojačala


petarjovic

Recommended Posts

Meni ta kupovina zvučnika ili bilo kojih gabaritnijih uređaja poštom (posebno ako su skuplji) ne ide baš u glavu. Kako da onda budete 100% sigurni ko je tu krivac? Imam utisak da ličnu naivnost želimo da nadomestimo projektovanim poštenjem prodavca. Zato samo lično i onda svi znaju na čemu su.

Usput, ja sa Milanom iz Rače imam sasvim dobro iskustvo, kupio sam jedan uređaj od njega.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Kuršum said:

Meni ta kupovina zvučnika ili bilo kojih gabaritnijih uređaja poštom (posebno ako su skuplji) ne ide baš u glavu. Kako da onda budete 100% sigurni ko je tu krivac? Imam utisak da ličnu naivnost želimo da nadomestimo projektovanim poštenjem prodavca. Zato samo lično i onda svi znaju na čemu su.

Usput, ja sa Milanom iz Rače imam sasvim dobro iskustvo, kupio sam jedan uređaj od njega.

Dobro, prelet iznad teritorije Srbije traje kraće nego epizoda "X Files" pa možda i ima nekog smisla da se sedne u auto. Međutim ja bih više voleo da vidim da proizvodi odgovaraju opisu a ljudi stoje iza svojih reči. U USA nikome iz Majamija ne pada na pamet da vozi do LA da kupi pojačalo. Prvo mi ljudi treba da se menjamo. Znači ne projekcije, nego mene čovek pita u vezi moje stvari, ja odgovorim na sva pitanja kako jeste i to je to. Kad su u pitanju skupe hifi stvarcice pogledaj do kojih suma idu na audiogon ili recimo canuck audio ali to ne sme da bude odlučujući faktor.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kuršum said:

Meni ta kupovina zvučnika ili bilo kojih gabaritnijih uređaja poštom (posebno ako su skuplji) ne ide baš u glavu. Kako da onda budete 100% sigurni ko je tu krivac? Imam utisak da ličnu naivnost želimo da nadomestimo projektovanim poštenjem prodavca. Zato samo lično i onda svi znaju na čemu su.

Usput, ja sa Milanom iz Rače imam sasvim dobro iskustvo, kupio sam jedan uređaj od njega.

Izvinjenje , ali jedan uredjaj i nije bas neko iskustvo..

Kupio sam tri - na dva sam zavrnut...i koliko vidim nisam jedini. 

Sad i da poklanja - ne javljam se.

Link to comment
Share on other sites

Amerika, Amerika, zemlja velika - reče neko. :)

Naravno da sam govorio o našim uslovima. I napomenuo kad su u pitanju skuplje stvari. Je l' bilo situacija da mi se nešto svidi, da je nisam siguran u prodavca, a da mi se baš ne ide na put? Bilo je. I šta radim? Ne kupim.

Kad sam kupovao zvučne kutije, svaki puta sam ih kupovao lično, a u 90% slučajeva ih prethodno čuo u svom sistemu. Kad sam prodavao jedne od onih koje su prošle kroz moj sistem, spakovao ih i lično odvezao čoveku u Leskovac. Bilo mi je stalo da ih što pre prodam (čekale su me druge) i da on vidi lično šta kupuje. Ali elem, očekivati tqkav odnos od nekog ko prodaje na desetine/stotine uređaja, u najmanju ruku je neozbiljno. Taj večinu i ne stigne da pregleda kako treba. Zato ako je vredno, idem lično da vidim, ako je manje vredno, rizikujem i prihvatam rizik na sebe. Nikad se nisam oslanjao na nečije poštenje.

I van Srbije je situacija slična. Snagaš sam kupio u Napulju, preamp u Normandiji. Oba su stigla na adresu koju sam dao u Italiji, pa ih ja onda preuzeo posle nekoliko meseci. Je l' rizik? Jeste. Posebno što nakon nekoliko meseci i nemaš pravo da reaguješ. Jesu li stigli u opisanom stanju? Ne baš. Urađen je full refresh odmah na oba. Ali to je bio rizik koji sam hteo da prihvatim.

Nadam se da se razumemo.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, kukurikuyu said:

Izvinjenje , ali jedan uredjaj i nije bas neko iskustvo..

Kupio sam tri - na dva sam zavrnut...i koliko vidim nisam jedini. 

Sad i da poklanja - ne javljam se.

Ja vidim da ima samo jednu negativnu ocenu, a zavrnuo te na dva uređaja. Ne misliš li da si ti zavrnuo druge ne dodelivši mu?

Pride, moj pojam mint stanja i odličnog stanja i isto to kod nekoga ko proturi stotine lom uređaja kroz ruke, nikad ne može da bude isti. Njemu je svaki malo bolje očuvani uređaj odličan. I toga sam oduvek bio svestan. Zato i kažem po mogućstvu lično preuzimanje i zagledanje. Ne bih da pljunem nekoga zato što nam se estetski pogledi razlikuju. Zato bolje preduprediti probleme.

p.s. znam pojedince koji su mogli da zadave prodavca da im je bio blizu zbog tačkice koju drugi kupac ne bi ni primetio. Ne znam da li uspevam da objasnim poentu onoga što želim da naglasim, da ako nema jasno utvrđenih kriterijuma, a nema, onda je iluzorno očekivati da se njegov kriterijum (prodavca) i moj (kupca) podudaraju. Plus činjenica da su neki i nepošteni kao prodavci. A neki i zajedljivi kao kupci. Vrzino kolo.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, kukurikuyu said:

Stigle kutije, na jednom bas drajveru blago odlepljeno vesanje ka unutra, u duzini od 3-4cm (sa slika nema sanse da se provali). Prikljucim da poslusam,  taj drajver je neispravan, cese, prdi...kutije su mi i dan danas u ormanu, sada mi vise ni ne trebaju.

Savet, zaobidji ga...

 

Ja hocu da otkupim taj Wharfedale Diamond 3 sto "prdi" ali samo javno ovde da se iznese ponuda sa cenom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zarko1803 said:

Ja hocu da otkupim taj Wharfedale Diamond 3 sto "prdi" ali samo javno ovde da se iznese ponuda sa cenom.

Ne moze da se javno iznese cena jer nisu oglasi a i upravo sam "popio" upozorenje od Infidela za onu temu "koliko realno vredi" i sve je obrisano.

Posalji privatnu poruku ako te interesuje.

Takodje ne razumem zasto "samo javno da se iznese", sta kao lazem!? Pod jedan, na KP imam 30-ak pozitivnih ocena, na Kupindo/limundo 150-ak, ni jedne negativne (od toga prodao sam mozda ukupno 5 audio komponenti!)  Pod dva, 25 godina zivim od elektronike (servis audio uredjaja me ne interesuje) ...iz besa i revolta Diamonde nisam ni otvorio - da proverim skretnicu i sl. Video sam ono oko vesanja i popizdeo. Ovlas sam zalepio, prde i dalje. Zapravo uopste me ne interesuje, nisu radili kad sam prikljucio na pojacalo i tacka. Platio sam ispravne!  Pod tri , strogo mi je zabranjeno nerviranje (umalo umro) ...zbog... recimo neadekvatnog i preteranog reagovanja na nepravdu i provociranje. Dalje ne bih obrazlagao i objasnjavao...ZATO ne dajem negativnu, nepravedno ce da je vrati, i tek onda krece teska pizdarija..svidelo se to nekome ili ne - svako je odgovoran za svoje postupke. Tada vise uopste nije rec o novcu vec o principu.

Ovakvo ***** za samo jedan dan nisam doziveo za 15 godina provedenih po rusko jezicnim profesionalnim forumima, po profi sekcijama gde je tesko i prismrdeti a kamoli uci u njih. Ne bitno, mozda ste u pravu....

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavi da si prijavljen na druk dugme od onih koji su i reagovali u tvojoj temi a u ciji se posao mesas (mada i moderacija reaguje u skladu sa pravilima jer si postavio link oglasa), samo da ti bude jasno.

Cuvaj zdravlje i bezi od stresa.

 

Link to comment
Share on other sites

Sistem ocenjivanja na KP u osnovi ne funkcionise.

Evo, i u prethodnim postovima se postavlja pitanje tipa "A zasto mu nisi dao negativnu?".

Najjednostavniji odgovor na to je "Da je ne bio on dao meni zauzvrat.".

Naime, sistem ocenjivanja na KP ne sprecava prodavca da da kupcu negativnu ocenu bez ikakvog obrazlozenja, mada je jasno da su mogucnosti kupca da prevari prodavca znatno ogranicenije nego u obrnutom slucaju.

Kupac moze da vuce prodavca za nos, pa da do transakcije ne dodje, ali ako je doslo, kupac je jedino prodavcu mogao da da falsifikovan novac, sto onda nije slucaj za KP, vec za MUP.

Uprkos tome, prodavac moze da da kupcu negativnu ocenu i time mu pokvari rejting koji je mozda godinama pazljivo negovao.

Zasto bi onda kupac ulazio u tu pricu - svoj novac ne moze da povrati, moze jedino da doprinese nekoj prilicno apstraktnoj "pravdi na KP" (?!) i "pomogne drugima" (mozda, mozda i ne, njegova rec protiv prodavceve), a sve preko svojih ledja.

To je jedan od razloga zasto postoje prodavci koji su na tako losem glasu, a opet imaju malo negativnih ocena...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 21. 01. 2018. at 14:35, kukurikuyu said:

Stigle kutije, na jednom bas drajveru blago odlepljeno vesanje ka unutra, u duzini od 3-4cm (sa slika nema sanse da se provali). Prikljucim da poslusam,  taj drajver je neispravan, cese, prdi...kutije su mi i dan danas u ormanu, sada mi vise ni ne trebaju.

Savet, zaobidji ga...

 

Ja hocu da otkupim taj Wharfedale Diamond 3 sto "prdi" ali samo javno ovde da se iznese ponuda sa cenom.

Dogovoreno sa "KUKURIKUYU" kupljene kutije za 3500 din dolaze u Nis na servi. Nakon servisiranja iste idu na poklon nekom mladom audiophilu koji nema novca da kupi, uz ove kutije dobija i aktivni woofer jer njima to treba da bi lepo svirale , i naravno pojacalo. Da ne bude da preprodavci samo deru kozu. 

Moze KURSUM da oredi kome ce to otici. Ili neki moderator sve jedno , da ne bude da nesto muljamao, uzgred Kursumau zivotu video nisam.

Edited by zarko1803
Nezavrsena misao
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zarko1803 said:

Ja hocu da otkupim taj Wharfedale Diamond 3 sto "prdi" ali samo javno ovde da se iznese ponuda sa cenom.

Dogovoreno sa "KUKURIKUYU" kupljene kutije za 3500 din dolaze u Nis na servi. Nakon servisiranja iste idu na poklon nekom mladom audiophilu koji nema novca da kupi, uz ove kutije dobija i aktivni woofer jer njima to treba da bi lepo svirale , i naravno pojacalo. Da ne bude da preprodavci samo deru kozu. 

Moze KURSUM da oredi kome ce to otici. Ili neki moderator sve jedno , da ne bude da nesto muljamao, uzgred Kursumau zivotu video nisam.

Potvrdjujem gore navedeno. Gledacu da posaljem sutra.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za gest i marketing. Svakako pozitivno. Potrebno je zaista naci nacin da poklon ode u prave ruke. :cheers

Ali, posle kacenja linka ka svom KP u temi kakav oglas, ovaj potez je odlicno proracunat i sa predumisljajem ...sve to me je podsetilo na slucaj kada se na tv-u pojavio u udarnom terminu dnevnika privatni sudski izvrsitelj koji je otkupio dug svoje zrtve nakon sto ju je upoznao - savrsena reklama za svoj biznis :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kuršum said:

Zato što je odgovornost kad se odlučuje o nečemu što nije tvoje veća.

Tu si stalno ovde poznajes ljude,  konsultuj se sa kim god  hoceh komplet  ce biti spremno za 10 dana pa napravi anketu, kviz sta god ali neka izadje na dnevniku i u farmi u udarnom terminu, i ode stvarno nekome ko nema dovoljno, a voli muziku.

Wharfedale Diamond 3

aktivni woofer Heco

i pojacalo nacicu neko adekvatno. Luxman l 2

Edited by zarko1803
dopuna posta
Link to comment
Share on other sites

Jos jedan detalj vezan za KP.

Najjednostavniji nacin da se prodavac obezbedi od negativnih ocena je da izbegne kontakt preko poruka. Ako ne odgovori ni na jednu KP poruku, nemoguce mu je dati (negativnu) ocenu. Ako zna da uvaljuje nesto ici ce sa varijantom "samo poziv".

Dakle, otvorite oci ako prodavac izbegava default nacin komunikacije na KP...

Necu vise o tome...

Pohvaljujem temu. T+A odavno privlaci moju paznju, za sada imam samo jedne njihove male kutije, ali ko zna :).

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Kuršum said:

Zato što je odgovornost kad se odlučuje o nečemu što nije tvoje veća.

E moj brale. Cenim i ja tako, ali u praksi je mnogo drugačije :) Borio sam se mnogo za ljude, kao sindikalista, a većina njih me je ostavila na cedilu kada je trebalo najviše da se pritisne.

4 sati ranije, zarko1803 said:

Dogovoreno sa "KUKURIKUYU" kupljene kutije za 3500 din dolaze u Nis na servi.

 

3 sati ranije, kukurikuyu said:

Potvrdjujem gore navedeno. Gledacu da posaljem sutra.

Momci bravo

Link to comment
Share on other sites

E sad kad ste i na ovu temu umesali KP, neka mi neko objasni u cemu je fora kad ja kao kupac uradim sve korektno, platim, itd, niko nema zalbe, ja dam pozitivnu ocenu ali je ne dobijem ?

Licno ocene mi bas i nisu vazne, ja uglavnom kupjem na KP, ponekad nesto prodam, ali me zanima iz radoznalosti, jel ovo neka nova fora ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...