Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

@surokvl nije numerik za podcenjivanje,jos uvek je bolji od naimovog v daca na pr.koji uopste nije jeftin.,a i jos par novijih koje sam probao,realno mislim da mu je i dalje teško naći takmaca među dacovima do 1000E,u sinc link rezimu sa Karik transportom to je za mene jedan izvanredan CD plejer u dve kutije, naravno i kao dac ali samo kad je slusanje cd formata u pitanju,ostalo i ne moze.Odličan je i za internet radio streaming,to mi je uzivancija.Ovaj Gidjgin dac bi svakako bio odlična zamena po pitanju tehnoloskog napredka i mogućnosti čitanja svih vrsta fajlova ,rezolucija etc. I zvucno je odličan,slusljiv na duze staze.Ja međutim uopste ne slusam muziku sa pc-a,cak već vise od godinu dana nemam ni PC u sobi.Ne slusam ni CD nekad i po par meseci,ali kad me stigne volim da cd zvuci gramofonski i tu od numi-ja nisam čuo sličnije,a i linn streamer se baš po tome moze potpuno odvojiti od svih ostalih digitalnih izvora koje sam čuo.Čak i mane koje mu poneki nađu su mane koje poneki nalaze gramofonima.Cena je međutim astronomska.Za par meseci dobijam nazad svoj pc,pa ćemo videti gde će se krenuti dalje.Ako digitalija uopste bude kao opcija u obzir dolazi Gidjgin dac ili linn akurate streamer/preamp.Gidjgin dac je izuzetno ozbiljna sprava visoke klase, i jeste za source first sledbenike, jedva čekam da čujem novu verziju i da isprobam spotify kao novi vid slusanja muzike,informativnog naravno.Nazalost sve manje vremena imam za muziku i zbog toga razmisljam da ceo sistem za "ozbiljno" slusanje svedem samo na gramofon,jer uskoro stiže i nova glava sa reparacije.To moze da bilo kakvu digitaliju stavi van razmisljanja,zapravo iovako mi ona malo znaci.Gidjgin dac gledajući value for money praktično nema konkurenciju,takvoj spravi kad se pridoda marketing i sve sto stoji između kupca i proizvođaca to kosta i par hiljada vise za dobar i poznat brend.Nazalost mnogima to i mora da bude potvrda za kupovinu.Kad i ako to bude neki novi Karan,BFA,Trafomatic,Raal kupovaće to ljudi i po 3 puta većoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Nova Giđgina inkarnacija dac-a je večeras u mom sistemu ukrstila koplja sa Auralicom...

Najkraće rečeno , potpuno  neravnopravna borba u pogledu cene ali potpuno ravnopravna u pogledu zvuka .

Bas deo je čujno bolji , sa više udara i poleta na Giđginom dac-u , srednji su malo svetliji nego na Vegi ali veoma emotivni . Tu ne mogu da kažem decidno šta je bolje ali da je dobro , jeste .. Na još uvek mojim Spendorima ta svetlina u srednjim prija ...jedino gde je Vega osvetlala obraz su detalji kojih ipak po mom skromnom mišljenju ima više i jasnije su izraženi i pomalo iznenađuju dok se sluša ...

Sve u svemu uz znatno poboljšanje zvuka , uz daljinski za izbor ulaza i sada znatno lepše kućište , Giđga je ponovo prevazišao sebe i još jednom je podigao lestvicu ....

Samo da napomenem , novi dac podržava i DSD ali to noćas nismo probali .

 

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu matori - uvek :cheers

Posto siris mrezu i na Svicu morali smo adekvatno da odgovorimo na konkurenciju ovde sa aspekta vizuelnog identiteta jer su iznutrice ionako do 00 :D:ph34r::bounce . U prilog tome jedan mali dodatak :wink: 

Pozz;

G

P.S. Novi logo u potpunosti apliciran od DACa No.004 pa na dalje :-) 

Acoustic Invader logo  02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Јел? А колико пута сам поменуо аес/ебу те сам досадан? Ако ти нешто немаш не значи да није неопходно, тако да можеш да се отераш сам где је потребно и не коментариши директно мене већ нешто везано за тему. Ако немаш шта да кажеш, слободан си.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, golum said:

Nema na cemu matori - uvek :cheers

Posto siris mrezu i na Svicu morali smo adekvatno da odgovorimo na konkurenciju ovde sa aspekta vizuelnog identiteta jer su iznutrice ionako do 00 :D:ph34r::bounce . U prilog tome jedan mali dodatak :wink: 

Pozz;

G

P.S. Novi logo u potpunosti apliciran od DACa No.004 pa na dalje :-) 

Acoustic Invader logo  02.jpg

Lepo stilizovan logo. :thumbsup2

Možda malo liči na:

Pre_amplifier_______-O-EN1-921-AFR.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...