Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

Najavio sam ovu temu i evo je,nastaje u jedino moguce doba,radna nedelja gotova,zena i dete spavaju.

Zelim da vam predstavim moju novu spravu iz radionice naseg kolege iz Novog Sada Gidjge.Rec je o DAC-u sa cipom pcm1794,sama sema i plocica je autorski rad...i sad da ja nesto ne lupim napisacu ono sto je sigurno tacno,beskompromisno su dacu stvoreni idealni uslovi za rad-detaljnije tehnicko objasnjenje pozivam samog autora da da.Uredjaj ima dva coax ulaza,jednu optiku i usb,usb se konvertuje u i2s unutar uredjaja.Napajanje se vrse dva trafoa jedan za digitaliju drugi za analogni deo koji je izveden discretno dual mono sa j-fetovima.Kako sam ja laik razumeo to je modifikovana i prilagodjena sema iz Passovog D1 dac-a (ako gresim Gidjga ispravi me).Analogni izlaz je rca i balansiran.

Goran vec duze vreme razvija ovu spravu i pre 2 meseca mi je ponosno izjavio da moze konacna verzija da se cuje.Prototip je stigao i 5-6 drugara i ja smo to slusali 15-tak dana na 3 sistema.Vec pri prvom slusanju su pocele obrve da se podizu i pitanja koliko to kosta da se napravi i da se prave planovi sta prodati i kako doci do novca.Ja sam imao zadovoljstvo da dobijem SERIAL NO.002.

Pao je sledeci dogovor:plocice su tu kao i odredeni broj delova ostalo se porucuje i ceka par nedelja,to i izrada je Gidjgin domen,a ja sam zeleo da se igram dizajna i odlucio da kutiju ne kupim gotovu vec da je napravim po svojim zeljama.Uz pomoc drugara koji ima vrhunsku radionicu ovo na slikama dole je nastalo.Za kutiju laserom isecena razvijena mreza savijana na presi od aluminijuma debljine 3mm.Za srafljenje poklopca koriscene neke kao pop nitne koje u sebi imaju navoj duzine 10mm(vide ce na slikama).Svi srafovi upusteni,laserom otvorene sve rupe na prednjoj i zadnjoj ploci(svaki diy-er zna kakva je muka rucno uraditi otvore za iec,optiku,usb...),kutija ocetkana i eloksirana.Kod strugara naruceni tockici i nogice od dur aluminijuma.Na prednju plocu od 3mm dodata jos jedna  debljine 6mm sa zavarenim brezonima iznutra da se spreda ne vide nikakvi srafovi.Tu se moj deo posla zavrsio a na scenu stupio pravi majstor.

Paralelno dok sam ja jurio kutiju plocice su zalemljene i istestirane.Pakovanje bilo pesma sa svim otvorima u stotu preciznim (bila malo frka da li smo mi dobre mere dali majstorima i da li su ih oni verno preneli ali sve pod konac-OLAKSANJE).Gidjgina pedantnost,preciznost,pakovanje kablica,svi srafovi imbusi nigde nista ne strci....ma sta da pisem pogledajte slike bice vam sve jasno.

Prototip i moj dac su slicni, veliki kondovi epcos,ostali elne,nichicon,panasonic,blokovi wime i ero,j-fetovi (ima ih 60-65 kom)upareni (hvala Impulsu za to i za moralnu,konsultantsku,savetodavnu i svaku drugu pomoc).

Razlike u odnosu na NO.1 su sledece:cmc posrebreni sasijski rca,neutrik xlr-ovi,sprezni kondovi mundorf beli bajpasovan sa nekim ruskih NOS teflonima (jos jednom hvala Impulsu).

E sad konacno posle dugog uvoda ono najbitnije ZVUK!!!

Neko ce reci hvali SVOJ uredjaj,mozda, ali moje misljenje o zvuku sam stekao kad nije bio moj i na osnovu tog misljenja sam pozeleo i ostvario zelju da ga imam.Da je bilo drugacije pri slusanju prototipa ne bi bilo mog uredjaja ni ovog pisanija.Jos nesto,koliko ovaj uredjaj dozivljavam svojim jednako je,mozda i vise i Gidjgin.Tako da ovde vise zelim njemu da odam priznanje za majstorstvo,znanje i uspesno realizovan projekat ,u svim aspektima izuzetan i  iznad nivoa fabrickih uredjaja.Cene diy i fabrike nikad ne mogu realno da se porede,svi znamo zbog cega,ali audiofila oportunistu za sta sebe smatram to ne treba da brine.Iz kooperacije Gidjga- Impuls vec imam jedan uredjaj  phono preamp PASS X-ONO clone i iskreno se nadam da sam sa dacom prosao kao i sa phonom,da na toj poziciji necu nikad menjati uredjaj jer ne postoji nista ni blizu ni bolje od toga posebno kad se uzme u obzir cenovni disparitet.To sam se za X-ONO uverio da je tako,za dac jos nisam frisko je,ali nadam se da je Impuls i ovaj put u pravu (Gidjga je skromniji-siguran sam da je samo pristojan da ne hvalisa svoje,ali zna i on sta je napravio i vrlo je ponosan na to.)

Imao sam na poziciji dac-a pre ove sprave vrlo dobre,cak odlicne dacove,ali ovde se dobila neka nova dimenzija koju nisam cuo ni kod sebe ni drugde.Objedinile su se sjajne osobine brojnih uredjaja koje sam imao i slusao,svaki je u necemu bio odlican ali sam i uvek imao neku zamerku-ono e,kad bi kontrabas malo vise "zavibrirao" ili da je bas dubok kao  sad a definisan i precizan kao na onom drugom,kome je opet falilo valo vazduha na visokim i tako u krug.E sad mi se cini da se ovde krug zavrsio.

Ovaj dac sve radi savrseno po meni,linearan u celom spektru.Ne dominira u svirci bilo kakav karakter dac-a,nema ga,uvek je na sceni karakter same muzike,produkcije!Ako je muzika nezna,svilena,emotivna tako je odsvirana,ako je dinamicna,energicna,eksplozivna takva i bude.Komentari drugara koji se poklapaju sa mojim misljenjem su da mi je ranije sistem svirao dobro ali uvek isto,akcenat je na detaljnosti i otvorenosti a da ostatak isprati to korektno.Sada je to druga dimenzija,neverovatna detaljnost u srednjim tonovima i u basu (u visokim je lako to sve dobiti),pri tome takva cistoca,kristalno jasno,precizno,raslojeno na tri puta vise slojeva muzike nego ranije.Pri tome ono sto je meni vrlo vazno i tu nisam spreman na kompromis,toliko muzikalno,emotivno,leprsavo,vazdusasto(naravno gde to treba da bude) i uz sve pre navedeno to je za mene fenomenalno.

U hi fiju vazi pravilo da iskusni i posveceni audiofili mogu naci uredjaje koji od deset kriterijuma zvuka imaju  7 odlicnih,2 vrlo dobra i jedan dobar.Tu bi se lako moglo ili moralo zaustaviti,jer bi dalja potraga dovela da raspada porodice,bankrota,smestanja u institucije i sl.

Ja se smatram     posvecenim ovom hobiju (uz ocuvanje gore navedenih drugih aspekata zivota),nije mi strano da danima testiram vise uredjaja,da nedeljama od 22-04h testiram kablove menjam na njima konektore,vrtim tri strujna kabla na tri pozicije da nadjem najbolju kombinaciju (sizifov posao),pravljenje i testiranje antirezonantnih sprava,sve u svemu cedjenje maksimuma uz i ne ogromna ali ne i mala novcana ulaganja.Mazohizam u svemu tome je sto su rezultatitih igranja uvek sa bar malim kompromisom,nikad nema APSOLUTNO boljeg (nesto je bolje tu a nesto tamo) i to nije u meni ubilo volju i zelju za daljim istrazivanjem-to se zove ljubav!!!

Ta posvecenost i ljubav i istrajnost,zelim da verujem,po nekad se nagradi.Takvu nagradu sam dobio kada sam kupio X-ONO phono preamp i cini mi se da se to ponavlja sa ovim dac-om.Brilijantna sprava bez mane po meni,koliko to odskace je komentar 3-4 ljudi da A-B test nije potreban,ne treba se naculiti da bi se prepoznale razlike i boljitak,a to su sve iskusni audiofili sa istreniranim usima koje nije lako impresionirati jos teze prevariti im sluh.Prokletstvo u hi fiju je kad 3 godine intenzivno testiras sve svasta i stalno igras pilciku milimetar gore,2 milimetra levo,1 desno i u krug,tj poredis dobro sa dobrim samo malo drugacijim i nikako da se desi probaj u novu dimenziju novi svet.Pocnes da sumnjas da to i postoji ili da trazi neadekvatna,nesrazmerna ulaganja.ACUSTIC INVADER J-FET DAC je mene preveo u tu novu dimenziju i sve je drugacije!U toj dimenziji nema kratkorocnih odusevljenja,kvalitet i lepota su toliki da traju dugo i nikad se ne naviknes i oguglas.Retko kad sam posle kupovine bio spokojan kao sad,ubedjen da nisam pogresio i da jos isto vece nije proradio crv sta sledece da trazim.

Mislim da nisam za sve godine na forumu ovoliko napisao,ali ovaj uredjaj i njegov autor Gidjga to od mene zaslusuju.HVALA!

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Kuršum said:

Ovo si na ex napisao. :beer

Slike smo gledali, ko u apoteci. Iz oduševljenja starog audiofila čitam da je to izgleda opaka sprava.

Valjda će biti prilike da se čuje. Dotle :cheers .

Kao prvi komentar i to da si budan i na forumu u ovo vreme zasluzuje specijalan poziv na slusanje uz poseban ovlazivac za grlo.:beer

Link to comment
Share on other sites

Matori mnogo mi je drago sto vam je projekat uspeo na nivou na kome si ga opisao! Zasluzili ste obojica!!

Odlicna je vest sto Gidjga ubacuje i DSD mogucnost - ipak sa time otvara jos neka vrata...

Gledam slike iz tvoje dnevne i ne verujem koliko se dugo nismo videli...uzas...

Jos jednom uzivaj sada na miru :-)

Poz.,

G.

P.S. Ima jedna stvar o kojoj ces razmisljati za promenu u buducnosti, a to je streamer (trust me)....I da - imas li neku slike zadnje strane?

  

Link to comment
Share on other sites

Još jednom , čestitam kolega . S obzirom na tvoju posvećenost ovom "sportu" bolju nagradu nisi mogao poželeti.

Dac pleni i spolja i iznutra , a ne sumnjam i da svira kao što je opisano. Za literarni rad ? Biće dovoljno ako kažem da sam na trenutak pomislio da čitam neki "kratki osvrt" Koko Bil-a , samo što tema nije Moj omiljeni album nego Moj omiljeni Dac.Bravo majstore(i).

 

Link to comment
Share on other sites

ništa lepše od stvaralačkog nadahnuća !

Čestitke ekipi (Giđga-Impuls elektronika & Patason design ) na stvarno izuzetnom uređaju .

Radna verzija je bila i kod mene na nekoliko slušanja a poslednje je bilo i opelo za moj Korato Creek sistem :-) . Komisija u sastavu Sondek , Giđga i  Igor 

Elem moje impresije vode ka tome da pronađen odličan balans između muzikalnosti i detalja ...sva dosadašnja iskustva sa DAC-ovima  se kreći između ove dve krajnosti ...neki modeli vas očaraju muzikalnošću ali nema detalja (neki stariji Hegel modeli npr) , dok opet kod nekih od detalja ne možete da se opustite i muziku kao primarnu potpuno zaboravite ( npr NAD M2 power DAC)...

Ovde je sve urađeno (pre)pošteno jer nigde nije bilo menadžera koji prati troškove proizvodnje i marginu profita , nego je ljubav prema muzici bila jedina ideja vodilja i zato je rultat takav kakav je , fenomenalan ! 

Kod mene smo slušali na kombinaciji ASUS N76 -> usb običan kabel  3m -> Korato pre+ Korato power-> Spendor A6r  i malo je reći da sam bio oduševljen ... čak i na Spotify 320kb/s to zvuči fenomalno a kad se pusti FLAC 16b/44,1 KHz onda prosto ubija ...verno prenosi muzičke  emocije tako da moja ponekad i preslatka kombinacija cevi , A klase i Spendora zna i da zareži i puca i kida , ako je to autor muzike tako poželeo ...u zvuku svega ima , dinamike , ritma , detalja , vazduha , sve sočno i bogato !

Ne ulazeći u tehničke detalje, koji DAC čip , koji kondenzatori i ostale sitnice (?!) ovaj uređaj ostavlja snažan utisak ....kako je svaka ljubav nezavršena priča i ovde ima dosta toga da se ispriča ....DSD , remote control itd 

Patasone , uživaj u slušanju , 

Giđga , uživaj u kreacijama !

Link to comment
Share on other sites

Prelepo uradjeno. Poznajuci Gidgju i njegov rad , verujem da se tako i cuje.

Sve cestitke  majstoru i vlasniku.

Preporuka da se upgraduje na DSD.

 

 

Ja pravio neki DSD na lampe al me sad sramota da ga predstavim ovde  posle ovih slika. Doduse to je samo test primerak, jos nije ni prototip.

 

PS  Sad se setih da pohvalim i opis. Moze li malo tehnikalija, kakav USB , detalji oko napajanja, DACa,...?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, patason said:

Prototip i moj dac su slicni, veliki kondovi epcos,ostali elne,nichicon,panasonic,blokovi wime i ero,j-fetovi (ima ih 60-65 kom)upareni (hvala Impulsu za to i za moralnu,konsultantsku,savetodavnu i svaku drugu pomoc).

Razlike u odnosu na NO.1 su sledece:cmc posrebreni sasijski rca,neutrik xlr-ovi,sprezni kondovi mundorf beli bajpasovan sa nekim ruskih NOS teflonima (jos jednom hvala Impulsu).

Neko ce reci hvali SVOJ uredjaj,mozda, ali moje misljenje o zvuku sam stekao kad nije bio moj i na osnovu tog misljenja sam pozeleo i ostvario zelju da ga imam.

Cene diy i fabrike nikad ne mogu realno da se porede,svi znamo zbog cega,ali audiofila oportunistu za sta sebe smatram to ne treba da brine.Iz kooperacije Gidjga- Impuls vec imam jedan uredjaj  phono preamp PASS X-ONO clone i iskreno se nadam da sam sa dacom prosao kao i sa phonom,da na toj poziciji necu nikad menjati uredjaj jer ne postoji nista ni blizu ni bolje od toga posebno kad se uzme u obzir cenovni disparitet.

Imao sam na poziciji dac-a pre ove sprave vrlo dobre,cak odlicne dacove,ali ovde se dobila neka nova dimenzija koju nisam cuo ni kod sebe ni drugde.Objedinile su se sjajne osobine brojnih uredjaja koje sam imao i slusao,svaki je u necemu bio odlican ali sam i uvek imao neku zamerku-ono e,kad bi kontrabas malo vise "zavibrirao" ili da je bas dubok kao  sad a definisan i precizan kao na onom drugom,kome je opet falilo valo vazduha na visokim i tako u krug.E sad mi se cini da se ovde krug zavrsio.

U hi fiju vazi pravilo da iskusni i posveceni audiofili mogu naci uredjaje koji od deset kriterijuma zvuka imaju  7 odlicnih,2 vrlo dobra i jedan dobar.Tu bi se lako moglo ili moralo zaustaviti,jer bi dalja potraga dovela da raspada porodice,bankrota,smestanja u institucije i sl.

Retko kad sam posle kupovine bio spokojan kao sad,ubedjen da nisam pogresio i da jos isto vece nije proradio crv sta sledece da trazim.

Е па Паташоне, дужан си још да кажеш колико ти је сатисфакције донело скутијавање и избор конектора и ”Мудадорфа” (а ценим да је бајпасовање донело изузетне бенефите) у односу на ”прототип” ако нисам погрешио да код сериал нумбер 001 то није урађено или ипак грешим. 

Дакле колико се прототип 001 разликује од 002 и да ли је још нешто утицало?

Да не буде напамет, слушао сам 001, а за 002 се сам позивам јер у последње време сам се отуђио, ваљда да се ужелим.

Честитке...

П.С. за спокој ти још не верујем рачунајући колико те познајем, а за аудиофилску пропорцију те подржавам. 

Link to comment
Share on other sites

Da ne odgovaram ponaosob,hvala svima na lepim komentarima Kursum,Golum,Dubwise,Green,Lale,Ab,Siroma.

Siroma,Goran mora da da odgovore na tehnicka pitanja,ja sam ti tu poluupotrebljiv.

Ab,i na NO.1 su bajpasovani svi pa i sprezni kondovi,samo tamo nisu mundorfi i ruski tefloni, vec......(Gidjga popuni prazno polje).Zvucno  NO.2 otvoreniji,detaljniji,a NO.1 za dlaku dubljeg basa-naglasavam da su nijanse u pitanju.Poziv otvoren,dodji i da cujes tvoj interkonekt kako je dobar pa na miru da ides kuci(bez kabla kao i do sad :lol: ).

A sto se tice skutijavanja "osecaj je priceless kad nesto slusas sto si platio" sto neko rece,pa tako i ja dodatno uzivam jer sam i ja doprineo ovako dobrom krajnjem rezultatu.Samo jos da platim!:P

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, patason said:

"osecaj je priceless kad nesto slusas sto si platio" sto neko rece,pa tako i ja dodatno uzivam jer sam i ja doprineo ovako dobrom krajnjem rezultatu.

Е овоме се надам...:)

Чујемо, надам се и код мене ПСУ и неке струјне филтере који су ми још мало на слушању. Мењао данас неке конекторе, па чекам да се расвирају.

Link to comment
Share on other sites

Posle ovakvog uvodnog posta, malo šta ostaje da se doda. Ipak, pošto sam imao privilegiju da čujem predmetni DAC, dugujem nekoliko reči utisaka.

Nije potrebno dugo slušanje niti ''čuljenje ušiju'' da bi se stekao utisak o ''Acoustic Invader'' DAC-u. 

Radi se o ''zrelom'' uređaju, koga krase svi dobro poznati atributi iz HiFi, a slobodno se može reći i iz HiEnd sveta.

Pošto ne volim da koristim reč ''neutralan'', rekao bih da  je u svim segmentima (visoki, srednji, niski) odličan i istovremeno u celom opsegu koherentan. Karakter mu je vrlo blago na ''toplijoj'' strani, ali u najpozitivnijem smislu te reči, a to znači da se ni u jednom trenutku ne gube detalji, što je po meni odlika vrhunskih uređaja. 

Što je po mom ukusu najbitnije, zvuk je izuzetno fluidan i prirodan.

Retko muzikalan DAC, svaka čast!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

П.С. за спокој ти још не верујем рачунајући колико те познајем, а за аудиофилску пропорцију те подржавам. 

Sa ovim se 100% slažem,nema spokoja u HiFiju pogotovo za Patašona. Moraće taj već nešto da čačka :D

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Sa ovim se 100% slažem,nema spokoja u HiFiju pogotovo za Patašona. Moraće taj već nešto da čačka :D

Па видиш да је у предизборној кампањи, пуца на премиум референтно место :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Vec sam jednom negde cestitao, ali evo ponovo, zvanicno. Divno DIY majstorstvo.

Takodje, kao sto je svojevremeno ovde bilo popularno traziti - molim da vise pises na forumu, opis projekta, utisci i uvod u temu su stvarno uzivanje za citanje pa bi bilo fino imati mogucnost da se vise toga moze citati. Ne mora samo kad stigne novi uredjaj

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hvala Trotter i Microfarad ziveli!

Aleksandar 75 odlicno si ukratko opisao zvuk dac-a.

A oko cackanja,pa gde ces lepse,ja cackam nedeljama,mesecima pa gotov, najbolji recept podelim sa drugarima.I meni je zadovoljstvo da jedni druge pomazemo,motivisemo i vucemo napred.

Javljaj za tvoj eksperiment sa strujom,jel bolji od mog da oma cackam mecku B)  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Е овоме се надам...:)

Чујемо, надам се и код мене ПСУ и неке струјне филтере који су ми још мало на слушању. Мењао данас неке конекторе, па чекам да се расвирају.

A ti sto se sam filtriras a drugom ne dajes,razmisli o svom ponasanju  :P

Link to comment
Share on other sites

Da napisem i ja neku,iako sam vec u par navrata preneo svoje odusevljenje ovim superdacom.Uredjaj je zaista vanserijski i mogu slobodno da kazem da sam i sam bio ( i dalje sam) na korak do zamene svog Linn Numerika.Imao sam tu privilegiju da budem prvi test vozac i prebolim sa njim par decjih bolesti serijskog modela 001 u dogovoru sa Goranom,koje je on resavao levom rukom,jer on ne samo da je preskoman vec ni najmanje nije sujetan covek pa mu je cak i trebala kritika i neko ko ima godinama istu referencu za poredjenje,bio sam slab u trazenju mana ili ih  nema.Probao sam nekoliko digitalnih izvora naspram mog daca i u manje vise istom sistemu,pa mi to nije bilo tesko tako da znam gde je ovom uredjaju mesto.Po meni dosta visoko,medju dac-ovima od 2000,+....,svakako ne medju čedima proseka.Naimov V-dac mi je bio na slusanju prvi pre njega i za njega odmah mogu da kazem da nije dorastao Gidjginom proizvodu.Ako ja kao naimov "vernik" to kazem,jasno vam je da mi ta iskrenost nije lako pala ali tako je.Prvi utisak dok se slusa uredjaj je izuzetna prirodnost i lakoca svakog tona,pritom to nije kolorisan zvuk za lako backgound slusanje koji ne volim, vec upravo naprotiv.Ono sto treba da zarezi reži lavovski,a ono sto treba da te mazi i miluje po usima prede kao maca pored tople furune.Bio mi je u dva navrata u gostima po 10-15 dana i imao sam vremena da ga islusam sa svim vrstama muzike od klasike,preko jazza do bluesa,pa cak i sa sinom sa Linkin parkom,Mtv dance hitovima,elektronikom-uyivala je cela familija...sa svim muyickim pravcima je bio na svom mestu i mogu da kazem da je kompletan allrounder ali ne kao mali naimov dac na pr. uz gubitak detalja da bi se lakse sve moglo slusati, vec dosta iskreno i bez skrivalica kad je u pitanju losa produkcija.Trash produkcija zaista tako i zvuci,ali nije uredjaj samo za vrhunske snimke jer je i to takodje jedna krajnost koju ne volim.Ima jako lep i detaljan visokotonski deo spektra ali te to ne napada i moze da se slusa bez napora i par sati,glasno slusanje takodje dobro prolazi.Ta slusljivost,ko je pratio mozda moje prioritete zna koliko mi je bitna,ostaje nesto sto izuzetno cenim kod ovog dac-a i dajem mu prednost u odnosu na vatromet in the face detalja koji je cesto prisutan kod danasnjih uredjaja.Ovde je nekako uspeo da se napravi kompromis da to ne bude dosadan,a slusljiv a ni uzbudljiv pa napadan zvuk.Kvalitet izrade i resenja bih mogao da vam pricam da je odlican na osnovu toga kako sam od Gidjge detaljno upucen,ali sam tu van struke pa o tome ne bih.Sama cinjenica da je velika paznja obracena na analogni deo,kvalitet napajanja,preciznost izrade,odabir delova i konstrukcijskih resenja,vise od svega autorski rad i odnos prema poslu koju valjda ima samo perfekcionista kakav mora biti pilot Mig-a,meni su bile dovoljne da od pocetka verujem Goranu kad je rekao "planiram da napravim vrhunski dac".Po meni,apsolutno je u tome uspeo.

Saljem jednu sliku ser.modela 001 u ranoj fazi izrade kad je bio kod mene u sektaskom okruzenju :lol: ,malo crne boje za ljubitelje mraka.Meni je i taj dizajn odlican,mada za ovo ulepsano izdanje skidam kapu,uz dodatak skupih konektora i sl to mora da radi samo jos bolje,iako i tu  u startu ide dobar kvalitet.

P.S.Mi se raspisasmo,a autora cim stigne iz Japana(otisao do Accuphase da im nesto pomogne :D:D:D), molim da se javi sa tehnickim opisom,krajnje je zanimljiv 

Gidjgadac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...