Jump to content


Koji DAC od 150-220€?


Knežević

Recommended Posts

Pozdrav, 

U kombinaciji sa Dali Zensor 1 i nekim pojačalom od oko 300€ (Denon, Marantz...) koji bi DAC mogao da se upari?

U obzir dolaze CA Magic 100 (18.500 din), Musical Fidelity V90-DAC (27.000 din, šta još dolazi u obzir?

Treba od priključaka da ima da može da se poveže sa Smart TV-om i laptopom, tako da na primer DragonFly ne igra ulogu.

Link to comment
Share on other sites

Tv kao što vidiš ima optički izlaz za digitalni audio signal, takozvani Toslink i oba daka koja si ponenuo imaju takav ulaz.

Oba daka imaju i usb, pretpostavljam da ćeš tako laptop povezivati, sem ako lap nema i otički digital out (sa coaxial rca out-om, još nisam video laptop) pa poželiš da i njega vezuješ optičkim kablom, onda je praktičniji V90, jer ima dva Toslink ulaza i jedan coax.

Dac Magic 100 pored usb ima dva coax i jedan Toslink.

E sad, pretpostavljam da je najvažnije kakav im je zvuk. Što se tiče Dac Magic 100, mogu ti preneti iskustvo kolege Spacheka koji ga ima i njime je zamenio zvučnu karticu Asus Xonar Essence STX (čini mi se) i kaže da je dramatično poboljšao zvuk. Takođe je cena od 150€ kod nas do nedavno bila znatno niža nego u Engleskoj i poslovično jefitnom Richer Sounds-u. Sad je vidim tamo u crnoj boji pao na 129£, dok je silver i dalje 169£. Dakle još uvek je niža, samo se razlika smanjila (129£=170€).

Za MF V90 će morati neko drugi da se javi, nisam imao priliku da slušam, a nemam ni aber kao za prethodno pomenuti CA DM100.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao 

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog ti je da se strpiš i investiraš nešto više u DAC.

Smatram da je DAC možda i najvažnija sprava kada je digitalni setup u pitanju.

Dobar DAC u sadejstvu sa iole pristojnim transportom (bilo da se radi o lap top-u, CDP-u, strimovanju i sl.) postaje odličan izvor...

Pisalo se dosta o tome, ne zaleći se budi strpljiv, ima dobrih brand name DACova novih i polovnih, a ima i dobrih DIY projekata, šta god da je u pitanju trebaće ti nešto (malo) više od 200e.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, D i g i t a L said:

Eve ovo bataljuje oba predlozena dac-a

http://www.diyaudio.rs/topic/7832-p-arcam-r-dac/

probaj koji juro da spustish,

a CA pojachalo sa tim zvuchnicima and rockaj Mile.

Misim da je chlan Parabolis imao pojachalo koje tebi odgovara,a njegovim zvuchnjacima ne :D.

Sadj da vidim.

Imao sam svega i svacega, podseti me...jel to mozda camb audio azur 340a.....

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, parabolis said:

Imao sam svega i svacega, podseti me...jel to mozda camb audio azur 340a.....

E taj bi trebo da rade poso,ili neki zheshci CA. :wave2

6 sati ranije, Aleksandar75 said:

Znam odlično o kom DACu se radi, nego malo podhebavam @ D i g i t a L  - a jer je on neprikosnoveni lider irDac klana :D

Samo se ti zaebajaj Aleks,to je ozbiljna organizacija.Se probudish sa konjsku glavu pod jorgan u ove ladne dane.

Sent from my Golf II GT Diezel using TapaTapa

Link to comment
Share on other sites

On 25.01.2016. at 1:06, D i g i t a L said:

Eve ovo bataljuje oba predlozena dac-a

http://www.diyaudio.rs/topic/7832-p-arcam-r-dac/

probaj koji juro da spustish,

a CA pojachalo sa tim zvuchnicima and rockaj Mile.

Misim da je chlan Parabolis imao pojachalo koje tebi odgovara,a njegovim zvuchnjacima ne :D.

Sadj da vidim.

A priznat ces da je Audiolab sasvim druga "epizoda", ove hi fi serije, u odnosu na taj moj camb audio.ili se varam, a ushi me jos sasvim dobro sluze :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam dac magic 100, odlicna sprava za male pare, pre toga sam imao asus xonar stx i mogu ti reci da je zvuk za 2 klase bolji. Wolfson chip, ono sto je meni bilo potrebno a kupovinom sam i dobio je mnogo utegnutiji i cvrsci bas. Scena je sira i odlicna je separacija instrumenata sto je na duze slusanje pravo uzivanje.

Ako ga kupis, neces se sigurno pokajati, takodje sam ga pazario u Audiophile-u, i to na slepo bez slusanja. Od ulaza ima 1xusb, 2xcoax i jedan toslink odnosno optika. Na linku ispod imas recenziju , pa mozes procitati kompletan test

http://www.tnt-audio.com/sorgenti/dacmagic_100_e.html

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...