Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

  • Infidel pinned this topic
  • 3 weeks later...

Da započnemo temu za 2016. godinu :D.

Od kolege Laleta (Lalelala) sam kupio Creek Evolution CD player i tuner.

Oduševljen sam zvukom!

Zvuk je izuzetno čist, detaljan, otvoren, brz.... a naročito me je oduševila scena, bukvalno 3D, separacija instrumenata i pozicioniranje u prostoru, stvarno vrhunski.

Da napomenem, uređaj je unapređivao Impuls i stvarno zaslužuje sve čestitke. Znam da je već bila tema o tome na forumu, ali i pored ozbiljnog truda nisam uspeo da je pronađem. Koliko znam promenjeni su kondenzatori.

Možda bi bilo zanimljivo da Lalelala ili Impuls napišu neku reč o tome.

 

Creek.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, goran_p said:

Lepa nabavka ,pokusaj da kompletiras jos i Creek pojacalo 

Hvala. Ne verujem da ću skoro menjati pojačalo pošto mi je Exposure 3010S2 ljubimac :D.

Ovo nije bila planirana kupovina pošto sam CD player (Marantz CD6004) koristio samo kao transport preko DAC-a (Hegel HD11), a taj Marantz je odličan transport (i odličan player u rangu cene). Međutim privuklo me je to što sam čitao da je Creek evo dobar player, a čuo sam od članova ovog foruma da ga je Impuls unapredio i da vrhunski zvuči. Na moje veliko zadovoljstvo pokazalo se kao istina. A i tuner će dobro doći pošto sam prodao strimer (Marantz NA7004).

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Aleksandar75 said:

Da započnemo temu za 2016. godinu :D.

Od kolege Laleta (Lalelala) sam kupio Creek Evolution CD player i tuner.

Oduševljen sam zvukom!

Zvuk je izuzetno čist, detaljan, otvoren, brz.... a naročito me je oduševila scena, bukvalno 3D, separacija instrumenata i pozicioniranje u prostoru, stvarno vrhunski.

Da napomenem, uređaj je unapređivao Impuls i stvarno zaslužuje sve čestitke. Znam da je već bila tema o tome na forumu, ali i pored ozbiljnog truda nisam uspeo da je pronađem. Koliko znam promenjeni su kondenzatori.

Možda bi bilo zanimljivo da Lalelala ili Impuls napišu neku reč o tome.

 

Creek.jpg

Super! :)

Meni je taj dizajn mnogo lep. Pre godinu dve mi je izmakao malo stariji Creek CD 60, još mi je žao.

Uživaj!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

impuls mu je spasao zvuk,bez toga nista posebno.Uz kvalitetan ostatak sistema prilično neslušljiv pre ipulsove spasilačke misije.Za te pare pazario si super.

Iz onoga što sam pročitao (dakle ne i čuo) na stranim forumima i nekim nezavisnim recenzijama radi se o odličnom CD plejeru koji je u to vreme prevazilazio svoj cenovni rang. Zato me je i privuko oglas na forumu. Generalno, nisam sklon kupovini tvikovanih uređaja, ali znajući da su Impuls i Giđga veoma ozbiljni i koliko su posvećeni u svojim radovima, to me je još više privuklo. Nedavno sam slušao Giđgin novi DAC i mogu da iznesem samo reči hvale za zvuk koji sam čuo.

I sam znaš koliko je u lancu bitan izvor zvuka, samim tim smatram da neću mnogo pogrešiti ako kažem da je to možda i najosetljiviji deo lanca. Uticaj onoga što zvemo ''sinergija'' kada u pitanju izvor i ostatak sistema je drastičan. Ja sam kasniju iteraciju tog CDPa imao prilike da čujem sa istim pojačalom koje imam, ali sa drugim zvučnicima i do je zvučalo odlično. Nekako mi je intuicija govorila da će kombinacija Creek => Expo => Epos funkcionisati kako treba, pa CDP nisam ni probao iako sam mogao. 

Mogu samo da zaključim da sam imao duplu sreću, kupio sam povoljno odlične sprave i plus su se uklopile u moj sistem, što bi se reklo kao ''d_pe na nošu''. :D

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja malo pojasnim ... na tuneru je promenjen samo sprežni kondenzator da bi se dobio malo puniji zvuk .

Na CD-u je Impuls promenio dosta toga ... sva napajanja su "blokirana" sa većim i kvalitetnijim kondenzatorima kako bi se dodatno isfiltrirao digitalni šum . Zamenio je izlazne op-amp-ove na neke bolje i takođe  ubacio je nove sprežne kondenzatore ...

Sve u svemu zvuk se promenio dramatično i od jednog prosečnog , dobili smo opasno dobar CD plejer . Stavili smo ga na test sa Naim CD5i i Opera Consonace plejerima koji su tada koštali u opsegu 1500-2000 € i dobili smo pobednika , naravno Creek . Žiri je bi Sondek , Giđga i ja , a možda je bio i Pirate, ne sećam se već  . Taj deo foruma je izgleda izgubljen u prebacivanju ili ja sad to ne ume da pronađem ...

Sve u svemu , šteta jer CD više ni slušam ...samo Spotify , Deezer i nadam se Tidal . Vremena se menjaju i CD će za još desetak godina postati ono što su danas ploče ...a neki novi klinci će preko integrisanih dac-streamera slušati muziku  "on demand" ...

Drago mi je da su "bebice" kod dobrog vlasnika i da on uživa u njima !

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

E pad hvalimo Gidjgu da dopunim i ja.Otkinuo je naimov V-dac,znacajno.Bilo bi i cudo da nije obzirom sa kakvom opsesivom je radjen iznutra,military "Mig" grade :D .Samo napajanje je urađeno na najvisem nivou,sa teddy regulacijama,kvalitetnim i inovativnim resenjima itd.Imam privilegiju da budem često prvi slusac Gidjginih novotarija,pa je ovaj Dac bio kod mene par nedelja i uz par ispravki probne verzije  iskreno sam uzivao.Ove komercijalne "igracke" od 1000-1500E mogu da mu pljunu pod prozor i to je sve.Sto i nije cudo,kad je tek 10-15% od cene na njima otislo na delove,kako reče jednom Mr.Teddy Pardo,generalno za većinu brendova.Kolege Impuls i Gidjga su najbolja moguća reklama za DIY,mada je njihov rad često vise od toga jer su proizvodi često autorski(poput DAC-a),a ne uobičajeno za Diyere lose kopije,tj.klonovi.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

  Stavili smo ga na test sa Naim CD5i i Opera Consonace plejerima koji su tada koštali u opsegu 1500-2000 € i dobili smo pobednika , naravno Creek . Žiri je bi Sondek , Giđga i ja , a možda je bio i Pirate, ne sećam se već  . Taj deo foruma je izgleda izgubljen u prebacivanju ili ja sad to ne ume da pronađem ...

 

Moj zakljucak je da preciziram da je Opera bila znatno bolja i od Naim i Expo,a da je Creek nakon impusove adaptacije svirao da ne pozelis ni Naim ni Expo,ali bi za moj ukus tu Opera bila pobednik,ali bila je mislim i nesto skuplja.Pritom Impulsov rad uopste nije bio skup obzirom na to sta se dobilo,i ostalo je tu dosta novaca usteđenih u odnosu na te nista bolje izvikane plejere.

Link to comment
Share on other sites

Mala dopuna: u vreme kad je cela prica zapocela Creek EVO CD je kostao 600e, Exposure 3010s2 CD 1250e, Naim koliko se secam uopste nije bio 5i nego 5x (npr) tj daleko skuplji... Opera je bila najskuplja tj oko 1600-1700e. Normalno je da plejer 3x skuplji svira bolje. Ne vidim sta je tu cudno i za iznenadjenje.

U zemljama gde vladaju normalni trzisni odnosi, poreski sistem i sl unapredjenja uredjaja tipa SVOBODA (tako nekako bese?) za Sony ES plejere kosta suvoga zlata, pa stoga Impulsov trud, znanje i delovi ne bi kostali par stotina evra nego mnogo vise. NORMALNO je da tako doteran plejer kosta vise od fabrickoh modela od cca 1.500e pa je i za ocekivati i da bolje svira.

 

Gidjgin DAC sam slusao, radi skoro odlicno. Bio je rame uz rame sa Hegel HD12 koji kosta cca 1300e/. Steta je sto je imao problema i nije mogao da pusta HiRes formate kada smo ga probali. Cujem da je to ispravljeno kasnije.

Hegel radi nesto zivlje i ritmicnije sa boljom definicijom instrumenata dok se za Gidjgin DAC moze reci da` ima malo puniju sredinu sa manje definicije. Mozda je to upravo posledica Teddy regulacije i napajanja  primenjenih u DAC-i koji umeju da malo naimovski uguse rezolutniost sklopa. Mislim da bi resenja napajanja tipa Avondale dalo bolje rezultate i priblizilo Gidjgin DAC Hegelu HD12, koji uz daljinsku kontrolu jos, u sebi ima i preamp i predpojacalo za slusalice. 

Znajuci kolika je vrednost ugradjenih delova u Gidjgin DAC (ja pitao, covek mi rekao i to ostaje "medju nama" ;) ) ocekivao bih da isti bude za dva koplja bolji od Hegel HD12 koji je kroz cenu opterecen raznoraznim marzama i sl, kao i svi fabricki uredjaji. Moj je utisak da bas i nije. Poavljam, tu su negde, rame uz rame. Mozda bi i ostatak sistema  potencijalog buduceg vlasnika odlucio u kom pravcu treba ici u odabiru jednog od ova dva uredjaja.

Upravo kolega Patason ima kod sebe Impulsovo externo napajanje pravljeno za M2Tech Evo DAC koje u sebi ima i Teddy i Avondale napajanje pa se preklopnikom regulise koje radi u datom trenutku. Mislim da moze (ne treba ovo shvatiti kao poziv) da potvrdi ovu moju opservaciju vezanu za tip napajanja i njihov uticaj na zvuk nekog D/A konvertora...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

Mala dopuna: u vreme kad je cela prica zapocela Creek EVO CD je kostao 600e, Exposure 3010s2 CD 1250e, Naim koliko se secam uopste nije bio 5i nego 5x (npr) tj daleko skuplji... Opera je bila najskuplja tj oko 1600-1700e. Normalno je da plejer 3x skuplji svira bolje. Ne vidim sta je tu cudno i za iznenadjenje.

U zemljama gde vladaju normalni trzisni odnosi, poreski sistem i sl unapredjenja uredjaja tipa SVOBODA (tako nekako bese?) za Sony ES plejere kosta suvoga zlata, pa stoga Impulsov trud, znanje i delovi ne bi kostali par stotina evra nego mnogo vise. NORMALNO je da tako doteran plejer kosta vise od fabrickoh modela od cca 1.500e pa je i za ocekivati i da bolje svira.

 

Gidjgin DAC sam slusao, radi skoro odlicno. Bio je rame uz rame sa Hegel HD12 koji kosta cca 1300e/. Steta je sto je imao problema i nije mogao da pusta HiRes formate kada smo ga probali. Cujem da je to ispravljeno kasnije.

Hegel radi nesto zivlje i ritmicnije sa boljom definicijom instrumenata dok se za Gidjgin DAC moze reci da` ima malo puniju sredinu sa manje definicije. Mozda je to upravo posledica Teddy regulacije i napajanja  primenjenih u DAC-i koji umeju da malo naimovski uguse rezolutniost sklopa. Mislim da bi resenja napajanja tipa Avondale dalo bolje rezultate i priblizilo Gidjgin DAC Hegelu HD12, koji uz daljinsku kontrolu jos, u sebi ima i preamp i predpojacalo za slusalice. 

Znajuci kolika je vrednost ugradjenih delova u Gidjgin DAC (ja pitao, covek mi rekao i to ostaje "medju nama" ;) ) ocekivao bih da isti bude za dva koplja bolji od Hegel HD12 koji je kroz cenu opterecen raznoraznim marzama i sl, kao i svi fabricki uredjaji. Moj je utisak da bas i nije. Poavljam, tu su negde, rame uz rame. Mozda bi i ostatak sistema  potencijalog buduceg vlasnika odlucio u kom pravcu treba ici u odabiru jednog od ova dva uredjaja.

Upravo kolega Patason ima kod sebe Impulsovo externo napajanje pravljeno za M2Tech Evo DAC koje u sebi ima i Teddy i Avondale napajanje pa se preklopnikom regulise koje radi u datom trenutku. Mislim da moze (ne treba ovo shvatiti kao poziv) da potvrdi ovu moju opservaciju vezanu za tip napajanja i njihov uticaj na zvuk nekog D/A konvertora...

Nije bio CD5x od nekih 2000e u to vreme , već upola jeftiniji entry level model i radio je vrlo slicno kao i expo,razlike zapravo potpuno zanemarive.Nebitno, Opera ih oba spakovala u mali dzep i to je bila jedina stvarno kvalitativno čujna razlika,a od Creeka je Impuls napravio odlican plejer u nivou tih dvostruko skupljih modela koji moze da radi i u malo kvalitetnijim sistemima,a da ne ispadne glavni krivac za los zvuk kao "inferioran" izvor.Stavljam pod navodnike jer za 600E i za svoju klasu i cenu radi sasvim OK verovatno,ali uklopljen u komponente slicne klase.Uz ovakvu strucnu adaptaciju dobio se korak vise uz vrlo mala ulaganja.Strucnost po obicaju kod nas nenaplativa adekvatno.Sve uzevsi u obzir zato sam i napisao da je Aleksandar lepo pazario,pa nek uziva.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Sonichammer said:

Mala dopuna: u vreme kad je cela prica zapocela Creek EVO CD je kostao 600e, Exposure 3010s2 CD 1250e, Naim koliko se secam uopste nije bio 5i nego 5x (npr) tj daleko skuplji... Opera je bila najskuplja tj oko 1600-1700e. Normalno je da plejer 3x skuplji svira bolje. Ne vidim sta je tu cudno i za iznenadjenje.

U zemljama gde vladaju normalni trzisni odnosi, poreski sistem i sl unapredjenja uredjaja tipa SVOBODA (tako nekako bese?) za Sony ES plejere kosta suvoga zlata, pa stoga Impulsov trud, znanje i delovi ne bi kostali par stotina evra nego mnogo vise. NORMALNO je da tako doteran plejer kosta vise od fabrickoh modela od cca 1.500e pa je i za ocekivati i da bolje svira.

 

Gidjgin DAC sam slusao, radi skoro odlicno. Bio je rame uz rame sa Hegel HD12 koji kosta cca 1300e/. Steta je sto je imao problema i nije mogao da pusta HiRes formate kada smo ga probali. Cujem da je to ispravljeno kasnije.

Hegel radi nesto zivlje i ritmicnije sa boljom definicijom instrumenata dok se za Gidjgin DAC moze reci da` ima malo puniju sredinu sa manje definicije. Mozda je to upravo posledica Teddy regulacije i napajanja  primenjenih u DAC-i koji umeju da malo naimovski uguse rezolutniost sklopa. Mislim da bi resenja napajanja tipa Avondale dalo bolje rezultate i priblizilo Gidjgin DAC Hegelu HD12, koji uz daljinsku kontrolu jos, u sebi ima i preamp i predpojacalo za slusalice. 

Znajuci kolika je vrednost ugradjenih delova u Gidjgin DAC (ja pitao, covek mi rekao i to ostaje "medju nama" ;) ) ocekivao bih da isti bude za dva koplja bolji od Hegel HD12 koji je kroz cenu opterecen raznoraznim marzama i sl, kao i svi fabricki uredjaji. Moj je utisak da bas i nije. Poavljam, tu su negde, rame uz rame. Mozda bi i ostatak sistema  potencijalog buduceg vlasnika odlucio u kom pravcu treba ici u odabiru jednog od ova dva uredjaja.

Upravo kolega Patason ima kod sebe Impulsovo externo napajanje pravljeno za M2Tech Evo DAC koje u sebi ima i Teddy i Avondale napajanje pa se preklopnikom regulise koje radi u datom trenutku. Mislim da moze (ne treba ovo shvatiti kao poziv) da potvrdi ovu moju opservaciju vezanu za tip napajanja i njihov uticaj na zvuk nekog D/A konvertora...

to napajanje cudo napravilo od zvuka EVO DAC-a.

mada se kolegi Suroku i meni vise svideo avondale od teddy-ja.

avondale muzikalan i prijatniji bez nedostatka detalja i rezolucije,dok mi je super teddy sterilan i izgubi se uzivanje.

verovatno bi mi ovaj drugi bio dobar da nema ovog prvog i super je fora da u radu mogu da prebacim sa jednog na drugi.

 

 sta mi napravi Simo kako cu sad da se cenkam sa Impulsom kad sam ishvalio!

kao ruzna mi kutija,kratak mi kabal...sta  i kako sad?:P

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, patason said:

to napajanje cudo napravilo od zvuka EVO DAC-a...

...

 ...sta mi napravi Simo kako cu sad da se cenkam sa Impulsom kad sam ishvalio!

kao ruzna mi kutija,kratak mi kabal...sta  i kako sad?:P

Sam si hvalio, ja sam samo rekao da imas... sad zanji sta si posejao... :D

Salim se, Impuls je lafcina, dace on prijateljsku cenu i da ne pitas... da se kladimo? ;)

 

p.s.

jes' ruzna kutija.. to stoji. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...