Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

prodati i jedni es14 u uk za 30£ ako ćemo da mesamo babe i žabe."Malo stradali" u poplavi pa ih čovek poklanjao na UK forumu,a neko umesto cene dao 30£ u dobrotvorne svrhe...charity sale.

Elem,ovi su ovde,mogu da se pregledaju i čuju radili kod poznate nam osobe i to im je jasna prednost u odnosu na eventualno jeftiniji primerak u UK,pa su moju oreporuku dobili.Ja licno ne bih kockao nikad zbog 100-150€.Uostalom sve svoje uređaje sam plaćao uvek skuplje od neke "idealne" kupovine bez razmisljanja kad sam kupovao od poznatog.Plati malo više pa da glava ne boli,moj je način razmišljanja.Ima i ona "nisam dovoljno bogat...".Pametnijim od mene prepuštam povoljne pasate iz uvoza sa vraćenom kilometražom sa pola miliona km i jeftine stanove bez papira.

Sondek sam platio skoro 20% vise ali je bio mint primerak od prvog vlasnika,originalna ambalaža i servisiran kod dilera originalnim delovima pred prodaju.Dao sam asking prajs i pomolio se bogu da je uzivo dobar kao na slici.Ispao je bolji od očekivanog.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, mozes da zoves kuma da mu trazis cast. ;)

Sto se mene tice , bez obzira na uslove koje je dobio jer ste kumovi,  kad se jednom ti i ja negde sretmemo, prve dve ture ja zovem.

p.s.

gore pomenuto naravno nece uticati na konstantni sukob misljenja na forumu. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, ScepanBG said:

Čestitam na kupovini!!! :) Uživaj u slušanju!!! :) Sećam se da je Isem kod nas uvozio Radix Audio. 

Hvala, Scepo na čestitkama, kao i za nesebično deljenje mnogih korisnih informacija! Sada, zaista mogu da kažem da uživam u muzici, mada mi je trebalo neko vreme da se naviknem na malo sofisticiraniji zvuk, i na jedan neobičan karakter koji donosi filozofija Isem-a. U svakom slučaju, živeli! :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 14.3.2018. at 9:10, ras said:

Koji Focal, ne budi tajnovit?

Nisam tajnovit, naprotiv! Samo sam lenj :).

 

On 14.3.2018. at 9:41, Aleksandar75 said:

Neka aktiva?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Naravno! :)

 

On 14.3.2018. at 13:51, damic said:

Nisam se bas toliko ispruzio, a i u toj cenovnoj klasi (malo i iznad) imam drugog favorita, na kojeg ciljam, nadam se u bliskoj u buducnosti :).

To pre svega zavisi od prostora gde se slusa, tretiranja istog i sl. o tom potom…

Mada, evo link ka istom sajtu, https://www.audiostream.com/content/focal-professional-cms-40 . Bio si blizu :).

 

Evo o čemu se se radi. Vrlo prost, jednostavan ,minimalisticki … aktivni studijski sistem:

1. Monitori: Focal CMS40

2. Monitor controler (ili ti passive preamp): Mackie big knob passive

3. Stalci: DIY

4. Kablovi: Cordial CFM 3 MV, Interconnect: Mogami 2549, USB: Klotz USB-AB1

 

 

 

Posle X godina, vracam se koncepciji koja mi najvise odgovara i koju najvise preferiram. U bilo kom smislu: zvucnom, inzenjerskom, dizajnerskom-estetskom itd. Iskreno, tesko da cu se ponovo vratiti na hifi opremu, bar ne na klasične hifi sisteme. Ako se i promeni okruzenje (veci prostor) odmah sam spreman na upgrade :).

 

Kada sve postavim i dodje na svoje mesto, predstavicu ovo u novoj temi, pa mozemo da diskutujemo i razmenimo iskustva. Mozda i  neki dsp, mozda i neki aktivni sub ...

Link to comment
Share on other sites

@Pirate dopada mi se taj koncept i sam sam jedno vreme često pogledao ka nekom od Focala.

Pretpostavljam da sediš blizu fronta zvučnika i da bi u drugačijoj situaciji izabrao drajver za broj veći.

 
Čestitke na kupovini!

 

Link to comment
Share on other sites

@ras

Tako je! Jednakostranicni trougao: krece se od 1.5m do 2m (stranica)

Razne su opcije bile u razmatranju, ali nisam hteo da idem ono "tri koraka napred" pa da uzimam vece monitore.

Za trenutni prostor to je to, a uvek postoji prostor za razni ugprade.

Link to comment
Share on other sites

On 14.3.2018. at 17:38, AlexBgd said:

Hvala, Scepo na čestitkama, kao i za nesebično deljenje mnogih korisnih informacija! Sada, zaista mogu da kažem da uživam u muzici, mada mi je trebalo neko vreme da se naviknem na malo sofisticiraniji zvuk, i na jedan neobičan karakter koji donosi filozofija Isem-a. U svakom slučaju, živeli! :cheers

Imao sam prilike u Radix Audio-u da vidim pojačalo i cd Isem.Jako dobra kombinacija, Dule i pokojni Sreja(Radix Audio) su mi poprilično nahvalili Isem.Uživaj u slušanju :):listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...