Jump to content


Da li i sta planirate da nabavite od opreme u 2016-oj?


Dubwiser

Recommended Posts

Vec 2 nedelje je kod mene Musical Fidelity M1 dac kolege observera kao prvi standalone konverter u sistemu.Doneo je ozbiljnu zvucnu razliku u svakom pogledu u odnosu na Yamahin dac chip Burr Brown5101. Yamaha CD N500 je sada transport preko digitalnog izlaza, vezana uz pomoc FTA kablica. I sada sve zvuci jednom recju super :)

Dakle, DAC pod obavezno ove godine, pokusacu da cujem kod mene jos neki u tom rangu.

A vi? 

Na kraju godine sumiramo rezultate :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 sati ranije, Dubwise said:

Vec 2 nedelje je kod mene Musical Fidelity M1 dac kolege observera kao prvi standalone konverter u sistemu.Doneo je ozbiljnu zvucnu razliku u svakom pogledu u odnosu na Yamahin dac chip Burr Brown5101. Yamaha CD N500 je sada transport preko digitalnog izlaza, vezana uz pomoc FTA kablica. I sada sve zvuci jednom recju super :)

Dakle, DAC pod obavezno ove godine, pokusacu da cujem kod mene jos neki u tom rangu.

A vi? 

Na kraju godine sumiramo rezultate :crno-na-belo

Ako me secanje dobro sluzi na moju preporuku su u izbor zvucnika svojevremeno uvrscene a kasnije i kupljene Rega zvucne kutije?

U tom smislu, slobodan sam da kazem da je Musical Fidelity cist prosek i nista specijalno. Isao bih u pravcu kockica opicanih ovde  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27772-sta-ste-nabavili-2015-od-hifi-ja/&page=17 poslednja poruka na strani.

 

Evo jos jedne jako dobre prilike. Hegel HD11.

 

HD11.jpg

Link to comment
Share on other sites

@peterson

Sa MF M1 je vec:banana

Inace budzet je oko 200-300€ za polovnu komponentu. 

Interesantno je bas sam sa kolegom koji poseduje kockice dogovorio probu kod mene u skorije vreme. Doduse interesuje me samo M2Tech Evo dac bez ostalih kockica koje ima. Za pocetak. Pricasmo i o HD11 koji je takodje njegov. U medjuvremenu je osvanuo na oglasu i cenovno mi je nedohvatljiv barem u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

u tom budzetu je bio jedan ifiDsd dac prosle nedelje na pfm oglasima ali je munjevito prodat za 200gbp.To je odlicna i maksimalno savremena sprava za najnovije tehnologije i zvuci odlicno,probao sam je kod kuće,poredio je na spdifu sa mojim dac-om i tek je za nijansu isood mog dac-a zvucno kad je cd transport u pitanju ali prava dobra strana mu je usb ulaz i reprodukcija hirez fajlova,dsd fajlova i tu je to zvucalo izvanredno.Baterijsko napajanje tako da za dodatnim apgrejdima nema potrebe.Uzimam ga ponovo na ponovno i malo duze slusanje uskoro,ima i vrlo dobar headamp.Ne znam kolika je verovatnoća da ponovo naleti polovan jer je nova sprava,ali skoro da mi je zao sto ga ne uzeh.Štekam lovu za MC,pa ne zalim naravno,mora da se zna prioritet

Link to comment
Share on other sites

@sondek

Svidja mi se minimalizam ifi micro, nano spravica. Savremenost je za te pare po meni velika prednost ovog dac-a u odnosu na konkurenciju.

Nazalost, nemam opciju da ga cujem kod sebe u skorije vremen niti sem tebe znam nekoga ko ga je video i cuo jer zastupnistvo za Srbiju ne postoji.

@nikstev2000

To se zovu planovi, kada se menja vise od pola sistema, ako kazemo da su zvucnici druga polovina :D

@observer

Znas za koga navijam u tvojoj trci za novim integralcem ali bi bilo odlicno da probas jos neki te kada se pojavi dobra SH prilika budes brz i odlucan u izboru!


Cilj otvorene teme je planiranje i neka vrsta diskusije o tome ko kako planira i da li uopste planira izmene u sistemu ili se one dogadjaju stihijno i ad hoc. Meni se obicno a to je i sada slucaj, u sistemu nadje "uljez" koji aktivira crvica. Crvic se brzo razvija i prerasta u tzv. neizdrz. Neizdrz je po pravilu u obrnutoj proporciji sa finansijskim prioritetima u datom trenutku. Borba ljuta, neprestana gde hifi obicno izlazi kao pobednik ;)

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, beast said:

I ja se razmišljam da uzmem jedan srebrni interkonekt.

Ja sam zamislio full silver, Zoki da mi napravi od onih zica na kilo, vec sam zaboravio koje su. On kaze da ce to da vristi, ali dzaba kad ja moram to da probam. Ili lepo posrebreni bakar kao zvucnicke sto imam Chord Odyssey.
 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Peter said:

ESL !

 

konačno jedan kome zavidim:D Quad ili ...?

 

5 sati ranije, Vlajo said:

Ja sam zamislio full silver, Zoki da mi napravi od onih zica na kilo, vec sam zaboravio koje su. On kaze da ce to da vristi, ali dzaba kad ja moram to da probam. Ili lepo posrebreni bakar kao zvucnicke sto imam Chord Odyssey.
 

lepo ti čovek rek'o

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Vlajo said:

Ja sam zamislio full silver, Zoki da mi napravi od onih zica na kilo, vec sam zaboravio koje su. On kaze da ce to da vristi, ali dzaba kad ja moram to da probam. Ili lepo posrebreni bakar kao zvucnicke sto imam Chord Odyssey.
 

Možda i neće. Ti si menjao zlatni iego za srebro na Acrolinku, pretpostavljam da si hteo da otvoriš sistem?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Vlajo said:

Ja sam zamislio full silver, Zoki da mi napravi od onih zica na kilo, vec sam zaboravio koje su. On kaze da ce to da vristi, ali dzaba kad ja moram to da probam. Ili lepo posrebreni bakar kao zvucnicke sto imam Chord Odyssey.
 

I ja sam imao slično mišljenje o srebru dok nisam čuo Acoustic Zen Silver Reference u mom sistemu. Meni je, u odnosu na Chord Anthem 2, raširio žvučnu sliku, samim tim detalji su postali jasniji  i visoki su dobili na čistoći.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...