Jump to content


Da li i sta planirate da nabavite od opreme u 2016-oj?


Dubwiser

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 sati ranije, observer said:

Možda i neće. Ti si menjao zlatni iego za srebro na Acrolinku, pretpostavljam da si hteo da otvoriš sistem?

I otvorio je sistem taman koliko treba, hocu da probam da li ce daljim otvaranjem da bude jos bolje ili ce da se upropasti. Pre mislim ovo drugo, ali ipak moram da probam !
 

Link to comment
Share on other sites

On 9.1.2016. at 6:43, Vlajo said:

I otvorio je sistem taman koliko treba, hocu da probam da li ce daljim otvaranjem da bude jos bolje ili ce da se upropasti. Pre mislim ovo drugo, ali ipak moram da probam !
 

Probaj, kod mene je pletenica od cistog srebra u teflonu napravila cudo....ni zrna od vristanja i deranja, a finih detalja isplivalo poprilicno. Narocito interesantno...bas podrucje se uteglo za nijansu...nista lose se nije odrazilo na najnizu oktavu.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, uzvarb said:

Probaj, kod mene je pletenica od cistog srebra u teflonu napravila cudo....ni zrna od vristanja i deranja, a finih detalja isplivalo poprilicno. Narocito interesantno...bas podrucje se uteglo za nijansu...nista lose se nije odrazilo na najnizu oktavu.

Ako nije tajna, koja je žica u pitanju i gde si je nabavio?

Link to comment
Share on other sites

Zica nabavljena slucajno...sa nekog vojnog uredjaja...nazalost kolicina je bila ogranicena na svega par kablova da se napravi. Izolacija je dupla, prvi sloj je teflon i providan je, i drugi sloje je svetlo plavi pvc predpostavljam.

Napravio sam par kablova od kojih su dva para zavrsila kod clana Vule80 i drugi je kod Gnu...mogu i oni nesto napisati..ali vuleta vise ovde nema tako da i nece nista reci.

Poslednja slika je skinuta izolacija i presek kabla pod lupom...koliko se vidi sad diskutabilno je , al u pitanju je pun presek srebra precnika oko 0,3 do 0,4mm

IMAG0649.jpg

IMAG0660.jpg

IMAG0663.jpg

IMAG0689.jpg

IMAG0724.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Planirano i ostvareno. Mogu slobodno reci da sam i "prebacio" plan u svakom smislu posto se u medjuvremenu, i to neplanirano :D, pojavila sprava koja nije ni razmatrana kao potencijalna nabavka - Hegel HD11 :banana
O detaljima, koga interesuju cu naknadno u sopstvenoj temi u delu Vasi sistemi.  A sada na :hdphones ...

Link to comment
Share on other sites

Sedobradi, ako bas mora... ubacio sam pre 3 dana prvi dac u zivotu u sistem, bolje se cuje nego dac chip iz CD N500 po svakom osnovu. Ljubaznoscu kolega sa foruma imam jos 2 interconnecta i 5 strujnih na neobaveznoj probi. I dalje mi sve radi sa mojom kablazom, tek veceras i narednih veceri stizem na rad "po smenama". Slazes se, svaki ozbiljniji preneti utisak ne bi bio konacan. Neki mornari kazu "Strpljenje je jace od vetra."

Aleksandre, drago mi je da se upoznasmo. 

Do slusanja :)

Link to comment
Share on other sites

Mora samo da se umre i da se placa porez, mada, nemam dokaz ni za jedno od toga.

Onako, opusteno, kad stignes napisi nekoliko recenica o utiscima, koje su razlike u odnosu na prethodni izvor zvuka i slicno. Ako si pazario novo ocekuj da treba da prodje odredjeno vreme dok se masina ne "ustali u radu", samo bez culjenja usiju da to ispratis, nego uobicajeno slusanje bez napinjanja.

Jel jos imas Rega zvucnike? Javi kako zvuci neki dobar dub sa hegelom na Regama, to bi trebalo da rola dobar bass po sobi.

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jakako, no, obicno se prvo primeti kvalitet bass-a kad se promeni izvor za bolji. Kvantitet na stranu, to sad mora da bude bass cvrstih temelja i sa jasnom teksturom u odnosu na yamahu.

MLogo mi se svidja tvoj sistem sa tim Reggae-ma, vrlo lepo, nema sta. Uzivaj!

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tako nesto sam i ja predlozio, ali prodavac kaze da je zauzet i da verovatno ne moze da na taj nacin obezbedi prevoz. E sad, da ja nadjem nekog vozaca i da mu dam pare i posle cekam pojacalo koje bi mu prodavac dao mi deluje kao dobar uvod u pricu u kojoj izvlacim deblji kraj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...