Jump to content


Trafomatic Audio


steve_pan

Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Kod Trafomatica znak predstavlja slovo T u vidu stilizovane konture, ali i dalje podseca na gore pomenuti Moon.

Bitno je da je prva i nedvosmislena asocijacija bio Moon-ov znak (koji jeste violinski kljuc), makar u mom slucaju. Sta ga znam, mozda previse obracam paznju na ovakve (vizuelne) detalje :) 

Ponavljam, u kontekstu ovako uspelog industrijskog dizajna samih uredjaja, logotip (tacnije zastitni znak) je trebao da bude autenticniji. U moru proizvodjaca, potrebno je izdvojiti se na sve moguce nacine, nema razloga da bilo koga Trafomatic proizvod asocira na neki drugi (renomirani) brend.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
8 sati ranije, Nixie said:

Dirljivi radni uslovi. Što im barem ne omalterisaše onaj bunker u kome rade. To je neki podrum, nigde prozora nema, bez grejanja. Treba zvati inspekciju, gde je zakon o bezbednost i zdravlje na radu. 

?

Ne znam cemu tako zajedljiv i zlurad komentar...Ljudi rade, imaju radnike, placaju porez, postali poznati i preko - neki lampasi su im reper kod nekih recezenata u svojoj klasi, na proizvodima im je " Made in Serbia", za svaku su pohvalu. Cene njihovih proizvoda ne komentarisem,to ce odrediti trziste gde ih salju, mi smo ionako na dnu bureta pa su one za vecinu nas irevelantne. Licno su mi na molbu par puta namotali trafoe na moja poslata Simens dualcore jezgra, iako to ne rade, vec samo toroide...Inace ne znam nikog od njih.Jednostavno ljudi za respekt, a ti ih pljujes...

Link to comment
Share on other sites

Nisam komentarisao njihove proizvode koji su evidentno dobri, samo sam iznenađen njihovim radnim uslovima sa onog snimka. Ja to nikada ne bih prikazivao javno, apsolutno odstupa od nivoa uređaja koje prave. Tako je manje više kod svih privatnika i to me nervira, kao u Kini i Vijetnamu. Jel teško i skupo omalterisati i okrečiti zidove prostorije u kojoj se radi svaki dan?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Aleksandar75 said:

Pretpostavljam da radiš za državu (administracija, agencije, javna preduzeća...).

Naprotiv, radim u privatnim firmama od 1999, i nije administracija, već kao što reče čovek rad u civilizovanim uslovima. A inače uzimam trafoe od njih jer su naj bolji, ali poštom, nikada im nisam ušao u firmu. Zato sam bio iznenađen onom ukopanom prostorijom od betonskih blokova gde majstor delje jezgro od trafoa, ispod audio opreme od 10.000 evrića.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...