Jump to content


Thin Client


Kuršum

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ЧиÑто да пробаш како Ñервер функционише пре него што потрошиш паре на рачунар..

Размишљај и о диÑку за Ñмештај музике, то ће те коштати 50-100 нечега..

Link to comment
Share on other sites

ЧиÑто да пробаш како Ñервер функционише пре него што потрошиш паре на рачунар..

jeste. Probaš da li ti odgovara.

Размишљај и о диÑку за Ñмештај музике, то ће те коштати 50-100 нечега..

jeste

Thin klijent rešava pitanje media playera ali ostaje problem skladištenja.

Zato sam ja izabrao NAS ( Pogoplug Biz) i streamer ( Apple Airport i Roku Soundbridge)

Muziku vidim sa svih meni potrebnih ( i nepotrebnih lokacija, i sa interneta), tablet je user interface, a streamer je player.

Link to comment
Share on other sites

jeste. Probaš da li ti odgovara.

jeste

Thin klijent rešava pitanje media playera ali ostaje problem skladištenja.

Zato sam ja izabrao NAS ( Pogoplug Biz) i streamer ( Apple Airport i Roku Soundbridge)

Muziku vidim sa svih meni potrebnih ( i nepotrebnih lokacija, i sa interneta), tablet je user interface, a streamer je player.

Ovako sam i ja rešio stvar, samo što je kod mene strimer SB Touch. NAS je QNAP, telefon juzer interfejz.

Link to comment
Share on other sites

 

Да ли Ñте и даље на Voyage MPD..

Изабрао Ñам Daphile Ñамо због idiot-proof инÑталације..

ЈаÑно ми је да звучно не Ñме поÑтојати никаква разлика, ако је неко рабио оба било би интереÑантно упоредити их у ÑмиÑлу практичноÑти и употребљивоÑти..

Link to comment
Share on other sites

Da.

Instalacija nije previÅ¡e komplikovana i ako se sledi uputstvo prolazi bez problema. Problem može biti mapiranje mrežnih diskova jer se sve mora raditi iz komandne linije, ali ni to nije komplikovano. U pitanju je minimalistiÄka verzija Debian-a optimizovana za audio reprodukciju, naravno bez gui-a. U uputstvu koje sam napisao sve je detaljno objaÅ¡njeno. Ako se neko odluÄi da proba instalaciju neka prati i uputstvo za verziju koju instalira jer je u novim verzijama neÅ¡to izmenjeno. Može se instalirati i webmin pa raditi iz gui-a. Tvorac Voyage MPD-a od nedavno prodaje i komplete bazirane na Raspberry Pi-u za prihvatljive pare.

Daphile nisam probao, sigurno i neću, jer Squeezebox softver (klijentski deo) mi nije odgovarao, dok sam imao SB3, pa sam napravio svoj. Manje viÅ¡e sve distribucije ove namene imaju gui Å¡to nije optimalno za ploÄe tipa Alix ili Pi 

Link to comment
Share on other sites

Ја Ñам Ñвојевремено пробао неке диÑтрибуције за RPi заÑноване на MPD, нервирало ме је то што ниÑу репродуковале image фајлове Ñа cue, морали би да Ñе раÑпакују у појединачне пеÑме..

Squeeze то ради беÑпрекорно..

Каква је Ñитуација Ñа VoyageMPD..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je, na ThinClient-u, instaliran VoyageMPD. Ne koristi se vec sigurno preko godinu dana. Na istom se moze, bez problema i promene instaliranog Voyage, podici Daphile butabilnim USB-om. Probano i radi.

 

Ako neko hoce da se igra, proba i sl, moze da pozajmi. Nudio odavno, niko nije hteo..

 

Nenad je, tada, pri instalaciji bio od velike pomoci. Zahvaljujem jos jednom.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Moja cela kolekcija je u pojedinaÄnim fajlovima tako da nemam praktiÄna iskustva sa cue fajlovima. Na mpd sajtu vidim da postoji plugin za cue: "Reads CUE sheets from the "CUESHEET" tag of song files." Na sajtu za mpd za archlinux piÅ¡e "No additional steps are needed for cue support in mpd since 0.17. MPD has its own integrated parser which works with both external and embedded cuesheets"

Link to comment
Share on other sites

Ako neko hoce da se igra, proba i sl, moze da pozajmi. Nudio odavno, niko nije hteo..

 

Daphile кориÑтим и не налазим му ману..

VoyageMPD бих пробао Ñамо да задовољим знатижељу..

Више би ми значило да је неко теÑтирао оба, и да ме одговори од играња, него ова ваша великодушна понуда..

Мада, можда вам и ћапим тај рачунар, ако ми ђаво не буде дао мира..

Link to comment
Share on other sites

Koliko bi merodavno bilo to sto bi neko drugi probao? I kako to proceniti? :)

 

Meni se tada vise svideo LapTop (sa Win7) kao izvor, nego HP ThinClient sa VoyageMPD. Zato sam i odustao od njega. Mada sam iskreno navijao za HP, makar iz prakticnih razloga ako nista drugo. I bio prilicno optimistican..

 

S druge strane, Voyage je radio prilicno lepo sto se funkcionalnosti tice. Android aplikacija takodje. Pretraga je bila brza, instant prebacivanje pesama, lep intefrejs, itd. Nisam nasao neke vece mane. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko bi merodavno bilo to sto bi neko drugi probao? I kako to proceniti? :)

 

Meni se tada vise svideo LapTop (sa Win7) kao izvor, nego HP ThinClient sa VoyageMPD..

 

Звук је Ñигурно иÑти, bitperfect не може бити мање или више Ñавршен.. оÑтаје Ñамо употребљивоÑÑ‚ и практичноÑÑ‚, то Ñе већ може објаÑнити на даљину..

Ја Ñам од лаптопа Ñа Win7 одуÑтао чим Ñам пробао Daphile.. VoyageMPD ме је одбио Ñамо због нешто компликованије инÑталације, foobar и којекакве завитланције око његовог Ñетовања додатно Ñу ме приближили тренутном idiot-proof решењу..

Link to comment
Share on other sites

 

Звук је Ñигурно иÑти, bitperfect не може бити мање или више Ñавршен.. оÑтаје Ñамо употребљивоÑÑ‚ и практичноÑÑ‚, то Ñе већ може објаÑнити на даљину..

 

Sta je pitanje onda, Daphile vs Voyage?

Daphile je vizuelno "lepsi" i dosta laksi za upotrebu. Cini mi se i da ima vise opcija u samom pleyer-u, mada nisam isao toliko duboko. Dakle, prakticniji. :)

 

Win i Linux iz nekog razloga ne zvuce isto. Koliko god da je bitperfect=bitperfect . Probano na dva razlicita XMOS USB ulaza i jednom asinhronom. Moze se probati ponovo?

 

Meni je ThinClient bio prakticniji u smislu HTPC racunara. Sprava koji je non-stop upaljena i na mrezi, besumna i sl. 

 

P.S. HP ThinClient T5735 fabricki dolazi sa 2GB Flash-om. Tako da se Daphile ne moze instalirati po preporucenom upustvu, vec je potrebno za nijansu vise memorije. Moze se "nabudziti", ali onda postaje skoro pa isto komplikovano kao instalacija VoyageMPD-a. Sa 'externog' Flash-a radi bez problema.. 

 

P.P.S. Testovi napravljeni u Nisu su davno izgubili kredibilitet. Jos od kad je LM3 bio "odlican" DAC, takodje na tim vasim testovima i poredjenjima.  :blah 

Link to comment
Share on other sites

Sta je pitanje onda, Daphile vs Voyage?

Daphile je vizuelno "lepsi" i dosta laksi za koriscenje. Cini mi se i da ima vise opcija u samom pleyer-u, mada nisam isao toliko duboko. 

 

Win i Linux iz nekog razloga ne zvuce isto. Koliko god da je bitperfect=bitperfect . Probano na dva razlicita XMOS USB ulaza i jednom asinhronom. Moze se probati ponovo?

 

Meni je ThinClient bio prakticniji u smislu HTPC racunara. Sprava koji je non-stop upaljena i na mrezi, besumna i sl. 

 

P.S. HP ThinClient T5735 fabricki dolazi sa 2GB Flash-om. Tako da se Daphile ne moze instalirati po preporucenom upustvu, vec je potrebno za nijansu vise memorije. Moze se "nabudziti", ali onda postaje skoro pa isto komplikovano kao instalacija VoyageMPD-a. Sa 'externog' Flash-a radi bez problema.. 

 

P.P.S. Testovi napravljeni u Nisu su davno izgubili kredibilitet. Jos od kad je LM3 bio "odlican" DAC, takodje na tim vasim testovima i poredjenjima.  :blah 

Meni Daphile ladno staje naflesku  od 2GB i jos ostane  ohoho.

Nemoj da  generalizujeÅ¡. Nemam pojma ko je radio test gde jeLM3 bio odliÄan. (koliko se sećam nekima je i Lampucera odliÄna)

Ja sam lepo napisao referenc listu setupa u kome je AP Linux oduvao WIN

Da ponovim

AMP Octave V40

Zvu  ProAc

CD  ARCAM  RMJ23 sa ringdacom

DAC Project DAC Box RS

AP Linux na HP dx5150

Win 7 na ACER laptopu

Link to comment
Share on other sites

Sta je pitanje onda, Daphile vs Voyage?

 

Daphile je vizuelno "lepsi" i dosta laksi za upotrebu. Cini mi se i da ima vise opcija u samom pleyer-u, mada nisam isao toliko duboko. Dakle, prakticniji. :)

 

Win i Linux iz nekog razloga ne zvuce isto. Koliko god da je bitperfect=bitperfect . Probano na dva razlicita XMOS USB ulaza i jednom asinhronom. Moze se probati ponovo?

 

Meni je ThinClient bio prakticniji u smislu HTPC racunara. Sprava koji je non-stop upaljena i na mrezi, besumna i sl. 

 

P.S. HP ThinClient T5735 fabricki dolazi sa 2GB Flash-om. Tako da se Daphile ne moze instalirati po preporucenom upustvu, vec je potrebno za nijansu vise memorije..

 

 

Када Ñам помињао идентичан звук и миÑлио Ñам на Daphile vs.VoyageMPD..

Win7_foobar може радити звучно добро као Linux али Ñе треба мало више поиграти а подешавањима..

Колико год тврдили да Wasapi, KS и ASIO заобилазе Windows Mixer ту баш нешто није ÑаÑвим у реду.. чини ми Ñе да овај плејер проради како треба тек када Ñе инÑталира Asio Proxy, и као излаз изабере foo_dsd_asio..

Код мене је Daphile пуна инÑталација на 2G CF картици, на неком малом паÑивно хлађеном Fujitsu Siemens клијенту..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam lepo napisao referenc listu setupa u kome je AP Linux oduvao WIN

Win 7 na ACER laptopu

 

Можда је ово разлог..

 

Win7_foobar може радити звучно добро као Linux али Ñе треба мало више поиграти а подешавањима..

Колико год тврдили да Wasapi, KS и ASIO заобилазе Windows Mixer ту баш нешто није ÑаÑвим у реду.. чини ми Ñе да овај плејер проради како треба тек када Ñе инÑталира Asio Proxy, и као излаз изабере foo_dsd_asio..

Link to comment
Share on other sites

Ne citas siroma. Na Flesh-ku stanje, to nije problem. Pricam o instalaciji na ThinClient sa internom memorijom od 2GB. Tu je problem. Fali bukvalno par bajtova, koji sluze za buffer ili sta vec. Na Compact Flash takodje moze.

 

Ne generalizujem, nemoj me terati da trazim i citiram. Vi ste LM3 takodje zvali Lampucera jedno vreme, kad vec pomenu. I trovali onako lepu temu, ccc. Pricajuci o LM3 i nekim kvazi testovima.

 

Bilo je jos primera, nije to jedini. Tako da referenc liste ne pomazu. :P

 

P.S. Ne vidoh prethodna dva post-a. Rekoh da mi se vise svidelo kako radi LapTop kao izvor, ne da je nesto bilo losije ili bolje. Mozda probam ponovo, kada obezbedim neki dovoljno dobar DAC. Za sada nemam ni jedan.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...