Jump to content


Google Chromecast audio


NShappy

Recommended Posts

Samo da se dopunim - kad sam rekao da bolje zvuči kroz hdmi pa u tv pa u dac zaboravio sam da napišem da u tom scenariu puštam flacove iz musicbee a ne kroz google play. Potpuno sam saglasan da GP prilikom uploada obara kvalitet, to je očigledno i očekivano.

Takođe mi bolje zvuči flac preko dlna pa TV pa dac nego CCA. Ima više rezolucije u zvuku bez dileme ali opet kažem CCA je brilijantna spravica. Uđem u stan i sa telefona kreće muzika u roku od 10 sekundi - neprocenjivo.

U kabl-intervencije na ovom nivou jednostavno ne verujem. Kabl koji dolazi sa CCA je odličan samo što je 3.5mm.

Kablove kojie bih ja preporučio kao maksimum su OVI oznaka KABL-035HQ ili KABL-035HT, koštaju 595 dinara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2016 at 23:22, Lovac said:

Znam da ima dac u sebi ali me više zanimalo da li bi moćniji dac mogao da značajno utiče na kvalitet. DAC uzimam pre svega zbog slušanja flac-ova i povezivanje TV-a koji nema analogni izlaz.

Uključio sam full dynamic range u podešavanjima pa ću sutra da testiram. Nisam znao za to. Hvala.

Mislim da bi to bio knjiški primer overkill-a i bacanja para. Ubadanje sprave od 30e u spravu u od 800 nema mnogo smisla. Ne bi dobio poboljšanje koje očekuješ jer je limitiranost u bežičnom prenosu i formatu u koji se prebacuje i skladišti na Google serverima. 

Link to comment
Share on other sites

DAC ne uzimam samo zbog CCA ali sam razmisljao da i njega povežem kad ga već imam. Mada kad bolje razmislim, ima smisla to što kažeš (iako neki likovi na stranim forumima tvrde suprotno). Ti fajlovi na Google music su već osakaćeni kompresijom da ne postoji DAC koji bi to mogao da ispegla.

DAC bih prvenstveno koristio za lossless sa kompa, mada muziku koju baš često slušam, volim da imam na CD ili SACD.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 4/2/2016 at 20:02, chika_milan said:

…svakako sam prezadovoljan tom spravom, i svakom je toplo preporucujem…

Da se ubacim ovde sa pitanjem, ako mogu :-)

Da li je moguće koristiti ovaj uređaj da bih wifi pristupio laptopu (u mreži) a na kojem je zakačen eksterni hd sa flac muzikom?

 

Hvala :-)

Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim ovde sa pitanjem, ako mogu :-)
Da li je moguće koristiti ovaj uređaj da bih wifi pristupio laptopu (u mreži) a na kojem je zakačen eksterni hd sa flac muzikom?
 
Hvala :-)

Može, preko plexi medija servera.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Super, hvala! Proučiću, pa se javljam ako mi treba pomoć :cheers

Instaliraš plex server, on ti radi iz browser a, ubaciš u biblioteku sa eksternog hdd i preko one ikonice kada si na istoj mreži pustiš sa laptopu na chromecast audio. Onda ti on samo povlači fajl sa hdd, a obradu zvuka i izlaz daje chromecast audio. I uvek u podešavanjima za chromecast audio uključi opciju full dynamic range.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na ruteru imam usb ulaz. Stavim muziku na flesku i na telefonu preko es file explorera mogu da pristupim muzici sa fleske. Problem mi je sto ne mogu da provalim kako da te fajlove shareujem na BubbleUPnP da bi pustio preko chromecasta na pojacalo. Uvijek mi se pjesme pokrecu sa nekim playerom od es explorera. A funkcija share vrsi neko uploadovanje, ne znam ni sam. Ima li pomoci?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2017-6-29 at 16:11, montenegrino said:

Na ruteru imam usb ulaz. Stavim muziku na flesku i na telefonu preko es file explorera mogu da pristupim muzici sa fleske. Problem mi je sto ne mogu da provalim kako da te fajlove shareujem na BubbleUPnP da bi pustio preko chromecasta na pojacalo. Uvijek mi se pjesme pokrecu sa nekim playerom od es explorera. A funkcija share vrsi neko uploadovanje, ne znam ni sam. Ima li pomoci?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Moraš da instaliraš Bubble UPnP Server na neki komp na mreži i dodaš lokaciju tog deljenog foldera na ruteru kroz konfiguraciju. Ovde imaš uputstvo:

https://www.bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/#cc_transcoding 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sta mislite koliko bi se dobilo u kvalitetu zvuka kad bi Chromecast audio povezao preko sony mds-je330 minidisc rekordera, tj.preko njegovog DAC-a umjesto DAC-a ugradjenog u chromecast? Ima li smisla davati recimo 50-60 eura za taj sony da bi ga samo koristio kao eksterni DAC? Navodno je u fabrickom stanju

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MDS-JE320 za te pare se ne isplati.

Ja sam imao MDS-JE520 (koji bi trebalo da je bolji od tog ako se ne varam) i pre 5-6 godina sam ga platio 40e; posle toga ga jedva prodah za 20-25e.

Licno ne bih uzimao tako nesto jer sam Chromecast Audio uopste nije los a da li ces dobiti neki boljitak - sumnjam.

 

Moj savet: ne diraj nista dok ne skupis vise novca za DAC :)

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, montenegrino said:

Sta mislite koliko bi se dobilo u kvalitetu zvuka kad bi Chromecast audio povezao preko sony mds-je330 minidisc rekordera, tj.preko njegovog DAC-a umjesto DAC-a ugradjenog u chromecast? Ima li smisla davati recimo 50-60 eura za taj sony da bi ga samo koristio kao eksterni DAC? Navodno je u fabrickom stanju

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Nema smisla.

Inače DAC u CCA je veoma veoma dobar, čak iznenađujuće dobro se čuje. Ja sam ga ne znam ni ja zašto prikačio na Fiio Taishan jer mi se čini da su srednji bolje, yebem li ga da li je stvarno ili placebo...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Za clanove koji su na pocetku teme spominjali plex server jedno pitanje. Instalirao sam na kompu plex i na telefonu aplikaciju i mnogo mi se dopada kako izgleda i radi, ali me zanima da li moze plex da vuce muziku sa rutera koji ima usb ulaz i na koji spojim flesku ili ext.hd. to mi sve radi i sa aplikacijom bubbleupnp ali mi plex mnogo bolje izgleda na prvu. Napomena da je ruter vidljiv kroz kucnu mrezu. Ovo mi je bitno da komp ne mora biti ukljucen dok slusam muziku

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...