Jump to content


Google Chromecast audio


NShappy

Recommended Posts

Ovo možda ne zaslužuje da bude samo u PC sobi jer je zanimljivo kao univerzalna HiFi sprava, ali da krenemo od nje.

 

Dakle, evo jedne zanimljive budget sprave, potpuno novo na tržištu: http://www.benchmark.rs/vesti/otkriven_i_google_chromecast_audio-60258

 

Neće ovo nikada biti High End, ali uz neki DAC (verujem da mu je analogni audio out njanjav, ali ima i optiku), može biti vrlo zanimljiv budget HiFi network player.

 

edit: Link je sa Benchmark sajta, koji sada nešto zeza. Ali proradiće on...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kao vlasnik chromecast-a (predhodne hdmi verzije), bilo bi najbolje da naprave jedan uredjaj gde bi objedinili opticki izlaz sa sve video streaming-om/hdmi. Ne znam po cemu se razlikuje ovaj uredjaj od npr. nekog "boljeg" bluetooth uredjaja sa optickim izlazom (?). Isto, jos jedna mana nema podrske za streamovanje na vise uredjaja istovremeno, koliko sam uspeo da saznam.

Da se pitam ja bih... bocnuo chromecast u neki budzetni av risiver i to u vise soba na gajbi i uzivao u kojekakvom streamingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Negde sam citao da je google izbacio dva uredjaja video an onda audio da ne bi zbunjivao korisnike, odnocno ciljnu grupu. Koliko god glupo, moram da priznam, da vecina korisnika misli da video verzija to ne moze, da pusta muziku u lokalu a kamoli da se koristi kao trasport za neki tamo konvertor. Bez obzira, bilo bi lepo kada bi jedna sprava radila sve, nije ni ovako lose s'obzirom da su cene skroz pristojne. 

By the way, multiroom opcija je dodata naknadno.

Nego, sta kazes kako se cuje akm u chromecast audio-u ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od pre neki dan sam vlasnik ove spravice. Inače, imam microlab solo 7c. Od kada sam ovo priključio ne prepoznajem zvučnike. Ovo kupovina mi je pun pogodak. Nikad za manje pare nisam kupio nešto a da sam dobio duplo više nego što sam očekivao. Ako je nekome problem što radi samo kao streaming sa neta, preko Plex media servera može da se poveže i da se pušta iz lokalne mreže. Znači, Deezer, Tunis, Digital Import radio, sve radi odlično. Još sam povezao Plex sa Android aplikacijom. Ma preporuka za kupovinu.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

odavno koristim plex za sve sto imam digitalno. moj jedini mini problem je sto 24bit fajlovi ne sviraju dobro kroz plex(jedan kanal nesto prsti). 

to sad moze da bude do mreze, ili do kabla kojim mi je chromecast audio povezan sa dacom. tako da kada slusam 24bit flac prikljucujem se na dac, ne idem kroz chromecast.

svakako sam prezadovoljan tom spravom, i svakom je toplo preporucujem.

 

ps. ako si analognim kablom povezao chromecast audio sa zvucnicima, obavezno proveri da li ti je chromecast audio podesen na high dynamic range. to sa telefona podesavas.

Link to comment
Share on other sites

Uključio sam to, razlika je očigledna. Jedino zbog mesta napajanja ispravljača mi je malo bezveze da stalno vadim iz chromecasta mini usb, plašim se da će da se ošteti ulaz. Da li ima neki način da ostane na napajanju a da se isključi. Koliko sam ukapirao, jedino dugme je za faktora reset.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odlican je cromecast audio. Tako mala, a mocna spravica. Uzeo sam ga prevashodno sa sa smartphone-a ide stream na chromecast. Kao neko neobavezno slusanje tokom dana (radio, internet radio, poweramp, ...). Ali to jako dobro zvuci. Planiram i da foobar probam preko njega, koji je instaliran na htpc. MIslim da i to moze.

E da, i ja mog drzim non stop ukljucenog. Malo se greje, ali mislim da mu to ne smeta.

poz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pojavio mi se problem prilikom korišćenja Deezer servisa sa chromecast audio uređajem. Naime, odjednom je na oba mobilna telefona na kojima imam premijum+ nalog prestala mogućnost striminga. Isto je i sa laptopa kada pokušam da preko chromecast audio strahuje zvuk. Ostale aplikacije i ostali sajtovi rade kao i pre preko chromecast audio.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Posedujem Chromecast koji koristim za strimovanje muzike sa Google Play Music-a.

Zvuk nije loš ali nije ni blizu onom sa CD-a. Zanima me da li bih dobio nešto ako bi Chromecast spojio na pojačalo preko nekog boljeg DAC-a ili je sam kvalitet izvora loš.

Na stranim forumima nalazim razna iskustva, bukvalno od "nema razlike" do "druga dimenzija".

DAC koji planiram da kupim je Audiolab M DAC plus.

Link to comment
Share on other sites

Posedujem Chromecast koji koristim za strimovanje muzike sa Google Play Music-a.

Zvuk nije loš ali nije ni blizu onom sa CD-a. Zanima me da li bih dobio nešto ako bi Chromecast spojio na pojačalo preko nekog boljeg DAC-a ili je sam kvalitet izvora loš.

Na stranim forumima nalazim razna iskustva, bukvalno od "nema razlike" do "druga dimenzija".

DAC koji planiram da kupim je Audiolab M DAC plus.

Ja ga koristim za slušanje preko Deezer - a. Zadovoljan sam kvalitetom. Chromecast audio ima u sebi dac. Uključi u opcijama podešavanja full range opciju.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima dac u sebi ali me više zanimalo da li bi moćniji dac mogao da značajno utiče na kvalitet. DAC uzimam pre svega zbog slušanja flac-ova i povezivanje TV-a koji nema analogni izlaz.

Uključio sam full dynamic range u podešavanjima pa ću sutra da testiram. Nisam znao za to. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima dac u sebi ali me više zanimalo da li bi moćniji dac mogao da značajno utiče na kvalitet. DAC uzimam pre svega zbog slušanja flac-ova i povezivanje TV-a koji nema analogni izlaz.

Uključio sam full dynamic range u podešavanjima pa ću sutra da testiram. Nisam znao za to. Hvala.

Ja sam probao preko plex media servera i flac radi lepo. Nemogu ništa pametno oko nekog kvaliteta jer za sada slušam neke microlab Solo 7c.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam CCA i ne sećam se da sam ikada kupio nešto pametnije što više koristim, majke mi. Vrh spravica.

Probao sam ga sa nekoliko dacova i sad trenutno je uboden u Fiio Taishan. Meni zvuči bolje nego direktno iz CCA u pojačalo. Probao sam i neke brutalnije dacove ali nisam bio ubeđen da vredi para.

Takođe mi bolje zvuči kad pustim sa laptopa --hdmi kabl---TV---taishan----pojačalo nego preko wifi. Možda mi se i pričinjava yebem li ga...

Link to comment
Share on other sites

play music je kompresovan, kao mp3. probaj da pustis flac kroz plex, pa onda poredi.

naredna stvar koju bi trebalo da proveris je kakav ti je kabl. kod mene je ogromna razlika bila kada sam stavio http://shop.4audio.rs/shop/digitalni-interkonekt-kablovi/oehlbach-i-connect/

 

inace, CCA je jednostavno odlicna sprava. to nije kvalitet kakav ima ozbiljan cd player, ali kosta stvarno malo. i za toliko malo para se ne moze kupiti nesto sto toliko poboljsa zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...