Jump to content


Visaton AL170_B80


destimulacija

Recommended Posts

E jeste :)

Ali Vuleta znam i licno a ne samo preko foruma... pa zbog toga mozda malo vise tolerisem... ha ha ha...

Mada mi je krivo sto se toliko glupira al idobro mljadji je covek... Mi koji smo vecinski vlasnici ostatka sopstvenog zivota (jos malo pa51godina) moramo biti malo tolerantniji i manje iskljucivi... he he.

 

Ali to nije Vule!

Vule pao, destimulisan se dig'o?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo izmerio sam ponovo i tacno je kao sto sam i rekao..

 

Прве и друге криве немају везе једна Ñа другом.. на првим Ñу ти изобличења и до 10%, на другим иÑпод 1%..

Рекох ти Ñто пута, измери CSD+THD за Lowther.. до Ñада ниÑи ни напиÑао који је уопште звучник мерен ни на којој Ñнази..

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam trgovac ne prodajm i ne preprodajm opremu..

Tako da je ovo sto Vule pise - ober Laz

.

Ali mozda su to Vuletovi motivi?

 

ÐиÑам ја напиÑао да ћу продати звучнике и зарадити за летовање већ ти..

ÐиÑам ја помињао Ñвоје ''клијенте'' задњи пут када Ñмо Ñе видели већ ти..

Мој мотив је поменут изнад, али ти по обичају не читаш ништа..

Све  што Ñам правио објавио Ñам у рубрици Готови Пројекти, дакле ниÑам тражио никакав Ñавет, нити имам намеру да поÑлушам било кога, Ñве је тако какво је и завршено.. ако некога занима да чује и/или прави овде поÑтоје Ñве потребне информације, тема иÑкључиво Ñлужи томе..

Ðко неко има потребу да прича о Ñвојим пројектима, и публикује Ñве потребне информације, не знам шта га Ñпречава да отвори поÑебну тему..

Томе овде није меÑто..

Link to comment
Share on other sites

Прве и друге криве немају везе једна Ñа другом.. на првим Ñу ти изобличења и до 10%, на другим иÑпод 1%..

Рекох ти Ñто пута, измери CSD+THD за Lowther.. до Ñада ниÑи ни напиÑао који је уопште звучник мерен ни на којој Ñнази..

Pa naravno da memaju veze oblasnio sam u postovima evo ponovicu ti prve su sa mesata slusanja i na vecoj snazi

Druge na manjoj snazi oko 1W i blize izvoru.

To sve i nisi morao da me pitas - lepo se vidi sa frafika step responsa.

Ali posto ti nemas pojam o tome...

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da memaju veze oblasnio sam u postovima evo ponovicu ti prve su sa mesata slusanja i na vecoj snazi..

 

Дакле, ја Ñматрам да твој звучник на мање од 90 децибела има 10% изобличења, и то у најоÑетљивијем делу Ñпектра, као такав није иÑправан..

Поредити Ð’80 и њега је Ñмешно и жалоÑно, иÑтовремено.. можеш те глупоÑти да продајеш Ñвојим ''клијентима'' али не и мени..

Лепо те молим да Ñе Ñклониш Ñа ове теме, пошто је кориÑтиш иÑкључиво да промовишеш Ñебе и Ñвоје производе Ñкупљене по бувљацима..

Ја Ñам поÑтавио готов пројекат Ñа драјверима који могу да Ñе купе нови, Ñа Ñвим информацијама потребним за изградњу, то је једина Ñврха ове теме..

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑам ја напиÑао да ћу продати звучнике и зарадити за летовање већ ти..

ÐиÑам ја помињао Ñвоје ''клијенте'' задњи пут када Ñмо Ñе видели већ ти..

Мој мотив је поменут изнад, али ти по обичају не читаш ништа..

Све  што Ñам правио објавио Ñам у рубрици Готови Пројекти, дакле ниÑам тражио никакав Ñавет, нити имам намеру да поÑлушам било кога, Ñве је тако какво је и завршено.. ако некога занима да чује и/или прави овде поÑтоје Ñве потребне информације, тема иÑкључиво Ñлужи томе..

Ðко неко има потребу да прича о Ñвојим пројектима, и публикује Ñве потребне информације, не знам шта га Ñпречава да отвори поÑебну тему..

Томе овде није меÑто..

Da te korigujem i u pravopisu, ne kaze se "zadnji" nego poslednji put.

.

Ponasas se stvarno kao da sam ti ja neki neprijatelj?

A ja te jedini branim. I kao pokusavam da te opravdavam. 

Jebote banovali su te sa 1600 foruma uspeo si da se posvadjas sa milion ljudi na vise meridijana.

Kad se vidimo kao sve je OK, A ovde na forumu se ponasas jako lose ne samo prema meni, vec generalno.

To deluje kao neko nenormalno ponasanje...

Pa majke mi.

Ne mozes tako, mislim mozes naravno, ali ostaces izolovan.

To ne vodi nicemu

(sorry kao nesto ja sada kenjam ali mislim da imam pravo posle svega onoga sta si napisao)

Link to comment
Share on other sites

Ðишта Ñе битно не мења Ñа мањом запремином, на већу Ñам Ñе одлучио највише из практичних разлога..
Пробао Ñам га у 3 литра Ñа овом Ñкретницом је Ñве иÑто.. ако би Ñе кориÑтио ниже запремина би имала неког утицаја, Ñа овим резом нема..
Много битнија је позиција на предњој плочи, као и ширина иÑте, пар Ñантиметара горе-доле битно мења одзив.. дампирање такође може да направи звучну разлику.. прво је запремина за Ð’80 била Ñамо дампирана Ñунђером, потом Ñам додао полиеÑтер вату одноÑно напунио читаву запремину Ñа њом, ради боље..

Ево две верзије, иÑта Ñкретница и позиција не предњој плочи, прва је деÑет а друга један литар..

post-33117-0-83357800-1443074860_thumb.j

post-33117-0-21456700-1443074867_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ако би Ñе кориÑтио ниже запремина би имала неког утицаја, Ñа овим резом нема..

 

Naprotiv, mislio sam baÅ¡ zbog visokih frekvencija. Oblik donje (ionako odseÄene) strane grafika nije bitan. U celini, grafik nije bitan. Jednostavno, drajveru, koji nije tipiÄan visokotonac, će dobro doći pomoć da taÄnije reprodukuje taj spektar.

To se ne može izmeriti (mislim da REW i ne daje podatke zs THD iznad nekih 10kHz), ali se može Äuti.

Link to comment
Share on other sites

Када погледате Ñпектрограм видећете да му је иÑтитравање и брзина у виÑоким фреквенцијама иÑта као код одличног калотног виÑокотонца, бржи Ñу Ñамо рибони..

Запремина и тип кутије ту не могу ништа да помогну или одмогну, утицаја имају Ñамо у ниÑким фреквенцијама, а он је ту одÑечен Ñкретницом..

Изобличења изнад 10 kHz ниÑу ни битна, јер их не чујемо, други хармоник је на двадеÑет а трећи на тридеÑет кила, ту нико не добацује.. далеко Ñу најгора изобличења у Ñредњима, и најлакше их детектујемо, јер ти хармоници падају управо тамо где Ñви добро чујемо..

Link to comment
Share on other sites

 

Запремина и тип кутије ту не могу ништа да помогну или одмогну, утицаја имају Ñамо у ниÑким фреквенцијама,

 

Ovo, naravno, nije taÄno i bilo bi isto kao da tvrdimo kako je nebitna krutost veÅ¡anja.

 

Verujem da je ovo odliÄan drajver, ali zaÅ¡to ne uraditi da svira bolje, ako može?

 

Kada mislim na izobliÄenja bilo koje vrste, ja napiÅ¡em THD jer mi je to najkraće. Elem, nije taÄno da ne Äujemo da Å¡uÅ¡ti, prÅ¡ti ili mulja iznad 10kHz.  Naveo sam taj opseg jer ovaj drajver sigurno ima viÅ¡e problema sa njim, nego sa srednjim. Smanjenjem zapremine, srednji će isto biti Äistiji i to se, takoÄ‘e, Äuje. Probao.

Link to comment
Share on other sites

Симулација, мерење, теÑтирање и закони физике кажу нам да нема никакве везе.. кутија је безначајна за репродукцију виÑоких тонова.. потпуно је друга Ñтвар како она промени одзив ниже и како то Ñве утиче на оно што ми чујемо у деÑном Ñпектру..

За изобличења Ñам вам објаÑнио, Ñве преко 10 kHz не може ниједан човек да чује, јер Ñу хармоници тог тона изван чујог опÑега..

Спектрограм ниÑте ни погледали, као ни мерења изобличења, али тврдите да драјвер Ñигурно има проблема Ñа опÑегом преко 10..

Link to comment
Share on other sites

Симулација, мерење, теÑтирање и закони физике кажу нам да нема никакве везе.. кутија је безначајна за репродукцију виÑоких тонова..

 

Je l' može neki link? B) 

 

За изобличења Ñам вам објаÑнио, Ñве преко 10 kHz не може ниједан човек да чује, јер Ñу хармоници тог тона изван чујог опÑега..

Al' si objasnio, svaka Äast. ZnaÄi, svi visokotonci iznad 10kHz sviraju isto? Razlika ne može da se Äuje? Ali, obrati pažnju - moje tvrdnje se ne odnose samo na opseg preko 10kHz.

 

Спектрограм ниÑте ни погледали, као ни мерења изобличења

Nisam primetio... negde ima uporedno sa većom i manjom kutijom? Daj neki link.

 

али тврдите да драјвер Ñигурно има проблема Ñа опÑегом преко 10..

Ja tvrdim? :o Je l' može neki link?

Link to comment
Share on other sites

Kada mislim na izobliÄenja bilo koje vrste, ja napiÅ¡em THD jer mi je to najkraće. Elem, nije taÄno da ne Äujemo da Å¡uÅ¡ti, prÅ¡ti ili mulja iznad 10kHz.  Naveo sam taj opseg jer ovaj drajver sigurno ima viÅ¡e problema sa njim, nego sa srednjim. Smanjenjem zapremine, srednji će isto biti Äistiji i to se, takoÄ‘e, Äuje. Probao.

 

 

Ðишта Ñе битно не мења Ñа мањом запремином, на већу Ñам Ñе одлучио највише из практичних разлога..

Пробао Ñам га у 3 литра Ñа овом Ñкретницом је Ñве иÑто.. ако би Ñе кориÑтио ниже запремина би имала неког утицаја, Ñа овим резом нема..

Много битнија је позиција на предњој плочи, као и ширина иÑте, пар Ñантиметара горе-доле битно мења одзив.. дампирање такође може да направи звучну разлику.. прво је запремина за Ð’80 била Ñамо дампирана Ñунђером, потом Ñам додао полиеÑтер вату одноÑно напунио читаву запремину Ñа њом, ради боље..

Link to comment
Share on other sites

Пробао Ñам га у 3 литра Ñа овом Ñкретницом је Ñве иÑто..

 

OK. Kod tebe je sve isto, kod mene nije. Ja sam sa Äetiri i po litre smanjio na dve i zaista bih se iznenadio da je zvuÄalo isto.

 

A da promeniÅ¡ pojaÄalo? ;-)

Link to comment
Share on other sites

OK. Kod tebe je sve isto, kod mene nije. Ja sam sa Äetiri i po litre smanjio na dve i zaista bih se iznenadio da je zvuÄalo isto.

 

A da promeniÅ¡ pojaÄalo? ;-)

 

Хехе, ево управо Ñам променио појачало, Ñтавио дупло Ñлабије.. Ñве је иÑто, оÑим положаја на поту..

Шта миÑлиш, да ли је можда лакше издампирати мању запремину, па то даје звучни ефектат.. или можда игра неку улогу и геометрија а не Ñамо запремина, две кутије иÑте запремине а различитих димензија дају другачије рефлекÑије, које Ñе онда у недовољно дампираној кутији враћају на мембрану и Ñметају..

Могао бих једном пробати код ВладЦа да измерим његов пар Ð’80 у кутији од 3-4 литре коју он кориÑти, уз отварање-затварање порта и додавање-одузимање вате, потом и на ваздуху.. када Ñмо их прошли пут Ñнимали ниÑмо мерили изобличења, фреквентно Ñу горе били иÑти у било којој кутији и на ваздуху..

Link to comment
Share on other sites

Pretragom net-a se ne mogu naći dva istovetna miÅ¡ljenja o "pakovanju"  srednjetonca.

 

Dosta njih misli da treba ići na veće kutije (pa Äak i na "Å¡to veće") da bi se u njih moglo strpati viÅ¡e materijala za dampiranje. Neki zaziru od preteranog dampiranja.

 

Moguće da oblik kutije utiÄe na preraspodelu unutraÅ¡njih talasa, ali ne vidim zbog Äega bi jedan loÅ¡ efekat bio bolji od drugog, podjednako loÅ¡eg, samo malo drugaÄijeg? 

 

Ono Å¡to mi se ne Äini racionalno: u startu se odreći preciznijeg rada membrane u manjoj kutiji, goluba u ruci, radi eventualnog vrapca na grani. :razz:

 

Ono Å¡to ću ja uraditi (upravo mi predstoji izrada kutija za joÅ¡ manje Visaton srednjetonce) je sledeće: 

 

- Spakovaću ih u manje od 1l (tako su oni uradili u Grand orgue).

- Uprkos maloj zapremini, to neće biti obiÄan paralelopiped, biće neka prostorna reÅ¡etka za razbijanje zadnjih talasa. Uvek tako radim.

-Možda bude i malo dampiranja, simboliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Мени Ñе у пракÑи показало најбоље када Ñе запремина где је Ð±Ð°Ñ Ð´Ð°Ð¼Ð¿Ð¸Ñ€Ð° минимално, а она где је Ñредњетонац дампира макÑимално.. тако да подржавам заÑтупнике те тврдње..

Проблем наÑтаје како онда дампирати неки мидбаÑ, за репродукцију ниÑких Ñметаће му превише дампирања, за репродукцију Ñредњих ће му кориÑтити.. Ñлична Ñитуација је и када имамо Ñредњетонац који ради од 200, и неки други који ради од 800 Hz, не може бити иÑти приÑтуп..

Такође није иÑто чиме Ñе дампира.. пирамидални Ñунђер ми Ñе одлично показао за баÑ, полиеÑтер вата за Ñредину, мада миÑлим да им је намена управо обрнута..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...