Jump to content


Nova plo�a preska�e


Lemmy

Recommended Posts

Kupio sam preko Amazona novu ploÄu (evo podataka ovde)  i preskaÄe na prvoj i poslednjoj pesmi na A strani. Glanc nova, pregledao je juvelirskom lupom, ne mogu da vidim oÅ¡tećenja.

 

S druge strane, gramofon je stari, Aiwa, kupljen pre 25 godina, korišćen mnogo.

 

Ne poznajem nikoga ko ima noviji gramofon da proverim ploÄu. Može li stari gramofon da bude problem i kako?

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Stara, istroÅ¡ena i loÅ¡a igla, plus ko zna koji i ko zna kako podeÅ¡en gramofon su smrt za ploÄe.

 

NapiÅ¡i nam taÄno koji gramofon je u pitanju. I za sada ga ne koristi dalje da ne oÅ¡tetiÅ¡ ploÄu do kraja.

 

Da li uvek preskaÄe na istom mestu u prvoj/zadnjoj pesmi, ili se msto preskakanja menja?

Link to comment
Share on other sites

Gramofon je AIWA PX-E80K, Stilys: AN-11.  PodeÅ¡avan je nikada :)

 

Na jednoj pesmi uvek preskaÄe na istom mestu. Na toj istoj pesmi (A1) ponekad preskoÄi na joÅ¡ pa mesta, ponekad nigde viÅ¡e. Na poslednjoj pesmi na A strani je prestao da preskaÄe.

 

Kako da proverim težinu? Ne znam Å¡ta je anti skating. Zapravo, gramofon i nema nikakva podeÅ¡avanja osim za broj obrtaja i veliÄinu ploÄe...

Link to comment
Share on other sites

Ispraviće me Älanovi koji se viÅ¡e razumeju u gramofone, ali koliko ja vidim, ovde u vezi ruÄice i nema Å¡ta da se podeÅ¡ava.

 

Mislim da će na kraju ipak reÅ¡enje da bude kupovina nekog "ljudskog" gramofona, to sve zajedno može da izaÄ‘e tek neÅ¡to viÅ¡e od 100 evra, a bićeÅ¡ siguran da ne upropaÅ¡tavaÅ¡ ploÄe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...