Jump to content


Usher S 520


parabolis

Recommended Posts

Stiglo novo cedo u familiju moju pa da ga predstavim.....a zvuk je za sada nestvarno dobar, slusam ceo dan mjuz od jazz-a pa do prog rocka, sto sa cd playera sto sa compa i vrlo vrlo sam satifajed....detaljan i precizan ,vrlo jasan sa preciznim visokim, prosiren srednji opseg u odnosu na prehodtni Tannoy Mercury V1 i, a bass nema onog muljanja kao pre, nego definisan, cujes jasno bas peadlu kod bubnja, odsecno i tacno udara kao u tacku, za sada  toliko, ipak je vredelo truda ...pozdrav!!! a i kabel je stigao.....

Priložena sliÄica(e)

post-30646-0-59573800-1438714169_thumb.j

post-30646-0-05435300-1438714170.jpg

post-30646-0-73546800-1438714170_thumb.j

post-30646-0-55740700-1438714171_thumb.j

post-30646-0-41685900-1438714173_thumb.j

post-30646-0-19860400-1438714174_thumb.j

post-30646-0-84564300-1438714237_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Скоро Ñам негде поÑтовао мерења за Ве-718, који је Ñјајан звучник..

И овог малог доÑта хвале у поређењу Ñа ценовним конкурентима..

http://www.stereophile.com/content/usher-audio-technology-s-520-loudspeaker-measurements#ag3kEW8Lb4OGu3pD.97

Link to comment
Share on other sites

zvucnik ima bi wire opciju spajanja, ja sam spojio single wire, ovijeh dana cu morati probati  ovu drugu kombinacju..

БеÑмиÑлено ако ћеш их Ñпајати на иÑто појачало..

Та опција је Ñувише прецењена и неÑхваћена.. не поÑтоје појачала која Ñу боља у виÑокима а лошија у баÑовима или обрнуто.. поÑтоја добра и лоша појачала, ова прва немају проблем да терају цео звучник, овим другима ништа не помаже и ако их поштедиш од пола поÑла јер Ñу и даље лоша..

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na izboru kutija, vjerujem da zvuce dobro. Htio sam da ih uzmem uz neku zamjenu al covjek nije htio kompezaciju nego samo kesh .

Za mene zvyce maestralno, dobro mozda preterujem jer sam stvarno zadovoljan, ali je promena ogromna, mislim da su vise za neki jazz ili elektroniku, sa rockom se malo manje slazu, al to je samo moje skromno misljenje....za sada....

Link to comment
Share on other sites

Пре ће бити да је та рок музика лоше Ñнимљена, а то Ñе на доÑадашњим звучницима није тако добро чуло..

ЧеÑто људи имају погрешна очекивања од аудио ÑиÑтема, верна репродукција никако не значи да Ñве треба да звучи лепо, већ да хај-фај ÑиÑтем што верније преÑлика одноÑно пренеÑе звук какав је на Ñнимку.. на жалоÑÑ‚, Ñнимака је више лоших него добрих, али није решење ''пеглати'' их мутавим ÑиÑтемом..

Link to comment
Share on other sites

Пре ће бити да је та рок музика лоше Ñнимљена, а то Ñе на доÑадашњим звучницима није тако добро чуло..

ЧеÑто људи имају погрешна очекивања од аудио ÑиÑтема, верна репродукција никако не значи да Ñве треба да звучи лепо, већ да хај-фај ÑиÑтем што верније преÑлика одноÑно пренеÑе звук какав је на Ñнимку.. на жалоÑÑ‚, Ñнимака је више лоших него добрих, али није решење ''пеглати'' их мутавим ÑиÑтемом..

Da nazalost... na kvalitetnom sistemu je nemoguce dobiti slusljivost i na losoj produkciji. Tek prihvatanjem ove cinjenice, moguc je suzivot coveka i hife.

Mnogi visoku vernost "menjaju" za slusljivost/muzikalnost. Kao i sve u zivotu, i ovo je pitanje individualnog izbora.

Link to comment
Share on other sites

Da tu si u pravu, promesacu cd kolekciju pa cu videti sa snimcima, slusao sam U2 -unforg fire......josha tree, mada su to sve dobri snimci, ali nebitno, sve je to ok.......ja i dalje uzivam....

 

 

I da, tacno je sto svi kazu da za ove malisane treba jace pojacalo, moj camb audio 340a je dobar, ali kutije prorade tek na 12 sati, evo slusam jazz, Adele, Keziah Jones, patricia barber.....tek tada osetis onu snagu i punocu zvuka, koji iapuni sobu(oko 15 kvadrata je soba), osetis pun frekv spektar, zvuk je prosto oko tebe a kutija u prostoru nema.....tako da sledeci upgrade je pojacalce (i p....ku ma.....rinu pa zena ce me ubiti), al ako prezivim atack prepricacu vam kkako je.....ovoj igri nikad kraja al ko voli neka izv

Link to comment
Share on other sites

Да ли можеш да појачаш појачало до краја а да не почне да изобличава.. ако је одговор не, а Ñигурно је одговор не, не треба ти јаче него боље појачало..

 

Ðије битно да ли ти је пот на 9, 12 или 3 Ñата.. битно је какав звук даје појачало.. твоје је можда у ценовном али очигледно није у квалитативном рангу Ñа звучницима..

 

Ја имам Ñобу Ñлично твојој, звучнике од 83dB и појачало од 20-30W, немам никакав проблем и Ñве одлично ради и тихо и када је на макÑимуму.. пробај да позајмиш неки бољи амп да чујеш како ради, пре него што Ñе залетиш и купиш нешто непроверено..

Link to comment
Share on other sites

Да ли можеш да појачаш појачало до краја а да не почне да изобличава.. ако је одговор не, а Ñигурно је одговор не, не треба ти јаче него боље појачало..

 

Ðије битно да ли ти је пот на 9, 12 или 3 Ñата.. битно је какав звук даје појачало.. твоје је можда у ценовном али очигледно није у квалитативном рангу Ñа звучницима..

 

Ја имам Ñобу Ñлично твојој, звучнике од 83dB и појачало од 20-30W, немам никакав проблем и Ñве одлично ради и тихо и када је на макÑимуму.. пробај да позајмиш неки бољи амп да чујеш како ради, пре него што Ñе залетиш и купиш нешто непроверено..

Ok, pojacalce dobro radi ali sam hteo samo da potvrdim ono sto su drugi raklke na kojekakvim forumima, cisto dokaz iz stvarnog zivota, daleko od toga da ovo moje pojacalo ne moze da istera sav kvalitet zvucnika koji oni imaju, ali ipak na tisoj muzici ne daju onaj isti kvalitet kao i na glasnijoj....

Link to comment
Share on other sites

..pojacalce dobro radi..

..ipak na tisoj muzici ne daju onaj isti kvalitet kao i na glasnijoj....

Пробајте неко квалитетније када будете имали прилику, ти звучници могу боље..

Link to comment
Share on other sites

У петнаеÑÑ‚ квадрата од те идеје имао би више штете него кориÑти..

Фин активни ''Ñубић'' да би иоле ваљао коштаће више од целог ÑиÑтема..

Кренути од појачала и извора, ти звучници заÑлужују боље..

 

едит. поÑтовао Ñам мерења изнад али то нико не гледа, ови малци лепо раде од 50-ак Hz док Ñе многи већи звучници муче иÑпод 100..

као што већ рекох, у Ñоби од 15-ак квадрата Ñве иÑпод 50-60Hz више Ñмета него што кориÑти.. има вазда прецизних Ñимулација на нету, како угодити Ð±Ð°Ñ Ð¿Ñ€ÐµÐ¼Ð° одређеној Ñоби.. још лакше је поделити 3D дијагоналу Ñобе Ñа брзином звука..

 

post-33117-0-25611000-1439104573_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

БеÑмиÑлено ако ћеш их Ñпајати на иÑто појачало..

Та опција је Ñувише прецењена и неÑхваћена.. не поÑтоје појачала која Ñу боља у виÑокима а лошија у баÑовима или обрнуто.. поÑтоја добра и лоша појачала, ова прва немају проблем да терају цео звучник, овим другима ништа не помаже и ако их поштедиш од пола поÑла јер Ñу и даље лоша..

Uh oteraces sa foruma i ovo malo ljudi sto jos ponekad nesto procita. Pa jesi ikad probao biwiring?

Hoces sub da dodajes, savetujes drugo pojacalo. Pa jesi te zvucnike ikad video uzivo. Jesi cuo kako rade. Hoces li ikad dati i jedan koristan savet. Ili samo virtuelno zamisljanje i davanje sakatih i nebuloznih saveta. Brate pa povuci rucnu malo.

Evo pitanje

Sa cim si ti upario taj usher u svom sistemu, pomozi pokretacu teme i kakve su razlike bile kad si spojio biwiring i koje si kablove koristio.?

Eto svi vapimo za ovakvim konstruktivnim odgovorom

I nemoj molim te dijagrame nisu zvucnici u gluvoj sobi nego u obicnoj

Link to comment
Share on other sites

Iako je Destimulacija u principu u pravu . Al u apsolutnoj varijanti ! No ovdje to nije sluÄaj . Kolko sam shvatio Parabolisa on hoÄe dobar zvuk dok ne kupi bolje pojaÄalo , a to ( taj fundament) koji mu fali kod tiÅ¡eg sluÅ¡anja postiÄ "subićem" . A poslije ga more prodat skupa s pojaÄalom ? Ili ne ? Puno ih se iznenadilo s dobro poÅ¡telanim i pravo postavljenim subom . E sad će neko reÄ , al ne u apsolutnoj varijanti . Al sustav bi radio kak je zamiÅ¡ljeno - s minimalnim ulaganjima .

Link to comment
Share on other sites

ok onda, mislio sam na isto pojacalo, al neciu nista prckat ako je tako....tkns!!!

 

Ako imaÅ¡ varijantu da probaÅ¡ bez velikih izdataka probaj. Zavisno od zvuÄnika ume da bude od nikakve do primetne promene, a ponekad Äak i negativna. I naravno da ima smisla na jednom pojaÄalu, zato se zove bi-wiring, 2 pojaÄala su već bi-amping. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro poštelan sub se primjeti sam kad se zgasi ! :)

Да би неко направио иоле приÑтојан активан Ñуб треба му минимум 500 еура.. 100-200 за драјвер, до 100 за приÑтојну кутију и 200-300 за појачало које има довољно добар иÑправљач да ради при пуној Ñнази ниÑке фреквенције.. то Ñве лако може изаћи и хиљадарка..

Шта миÑлиш, колико пара то кошта да Ñе купи фабрички Ñпаковано, а да ништа није иÑфушерено..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...