Jump to content


Motor i na 45


bec

Recommended Posts

Mala pomoc ! Kako gramofon , jako ozbiljan koji ima motor samo na 33 obrtaja doraditi da radi i na 45 ? 

 

Ðова ремененица на мотору Ñа пречницима за 33,3 и 45 О/мин.

Link to comment
Share on other sites

U zavisnosti od tipa motora pored adaptera kao mehaniÄkog resenja postoji i elektronsko resenje u vidu napajanja koje ujedno moze biti i znacajan apgrejd ako se dobro odradi.Moj gramofon je takodje 33rpm pa se do 45 dolazi ili promenom precnika remenice tj adapterom ili upotrebom napajanja koje nudi i proizvodjac(linn) ali i dosta alternativnih firmi.Naravno za konkretan motor, konkretno Diy resenje napajanja sigurno su dostupna.Imao sam prilike Äuti veliku razliku u zvuku kao posledicu takvog apgrejda.Posto znam da je ostatak gramofonskog sistema odlican preporucujem proveru kvaliteta izrade postojeceg napajanja i eventualni apgrejd i 33rpm reprodukcije,a ne samo 45rpm resenje.Ako se ispostavi da je isti philips motor koji je cest od fabriÄkih resenja za preporuku je Heed kao ne preskupa.Za custom made resenje već sam dao preporuku telefonom zajedniÄkog prijatelja koji ne ume da uradi nesto sto nije ultrahighend,a on to samo skromno u svom stilu zove "ljudski".Meni je takoÄ‘e apgrejd napajanja u planu, pa nek se ne zameri malo prosirenje teme.

Link to comment
Share on other sites

Електроника за погон мотора је добро нужно зло. Дешава Ñе да је немогуће направити ременицу за 45 о/мин јер је потребан пречник мањи од пречника оÑовине мотора.

 

Ту на Ñцену долази модерно елегантно решење у виду електронике која подржава обе брзине а у неким Ñлучајевима и 78 о/мин.

 

Ðајбоље решење које Ñам видео а видео Ñам Ñве реинкарнације од Roxan грамофона.

Link to comment
Share on other sites

Prebacivanje remena sa jedne na drugu remenicu je samo još jedna dodatna gnjavaža (na mom gramu je tako rešeno), ali može da se napravi komfornim za nevelike pare:

 

http://www.project-audio.com/main.php?prod=speedboxs&cat=boxes&lang=en

 

Ili malo veće pare...

 

http://www.project-audio.com/main.php?prod=speedboxds&cat=boxes&lang=en

Link to comment
Share on other sites

Електроника за погон мотора је добро нужно зло. Дешава Ñе да је немогуће направити ременицу за 45 о/мин јер је потребан пречник мањи од пречника оÑовине мотора.

 

Ček bre?!? Ako već radi na 33 rp/m, da se dobije 45 o/m treba veća remenica, a ne manja. Jel?

 

PokretaÄu teme, da li si siguran da na tom gramofonu nema mogućnost premeÅ¡tanja gumice sa manje na veću remenicu (to ti je ono, na osovini motora, gde naleže gumica, ima manje ležiÅ¡te (za 33 rp/m) i veće ležiÅ¡te (za 45rp/m))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...