Jump to content


Vienna Acoustics Beethoven Grand ili Dynaudio countour s3.4


Alek5

Recommended Posts

Moli bih sve prijatelje foruma.. Razmisljam se izmedju kupovine Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand ili Dynaudio countour s3.4... Pre par dana sam kupio vienne acoustic mozart grand,hteo sam da cujem kako to svira... to svira fantasticno, toliko detalja, srednji i visoki neverovatni, bass veoma postojan sa obzim na velicinu kutije.. Ali ipak zelim preci na malo visu klasu.. Razmisljam se izmedju navedenih kutija, da li mi moze neko pomoci, da li je uporedjivao te dve kutije... Hvala unapred svima...

post-30839-0-28983200-1436287819_thumb.j

post-30839-0-61526100-1436287836_thumb.j

post-30839-0-32241400-1436287856_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alek,

 

Ako ce pojacalo biti ono sa slike (Primare i30 ili tu negde..) onda neces pogresiti sa Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand. Vlasnik sam istih, i to zaista super radi sa Primare dvojcem PRE32/A32.. Vodi samo racuna o njihovoj sklonosti da malo promene balans pod visokim opterecenjima, pa bas i nisu neki izbor za ekscesivno glasno slusanje roka, na primer. Meni se cini da je do te neke tacke Vienna bolji izbor od Dynaudio, koji bi pak trebalo da budu favoriti ako je prostorija iznad 30 kvadrata i uz jako potentno pojacalo zdravih 150Wpc, najmanje. Doduse, konkretni model Contour S3.4 sam slusao samo u prodavnici, a iskustvo s tim brendom sam stekao uz Confidence C1, i stvarno ne znam kakve bi i kolike bile razlike izmedju njih.

 

Vrlo jednostavno, u sustini: manja prostorija, manji amp, jazz & klasika = Vienna. Veca prostorija i amp, rok, glasnije slusanje = Dynaudio. Tesko je sve to formulisati u vidu ovako jednostavnog stereotipa, ali to je... Najbolje resenje ces i bez saveta s foruma napraviti i sam - doneti kuci oba para i na licu mesta se uveriti kako stoje stvari.

 

Slatke muke, zaista. Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Alek,

 

Ako ce pojacalo biti ono sa slike (Primare i30 ili tu negde..) onda neces pogresiti sa Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand. Vlasnik sam istih, i to zaista super radi sa Primare dvojcem PRE32/A32.. Vodi samo racuna o njihovoj sklonosti da malo promene balans pod visokim opterecenjima, pa bas i nisu neki izbor za ekscesivno glasno slusanje roka, na primer. Meni se cini da je do te neke tacke Vienna bolji izbor od Dynaudio, koji bi pak trebalo da budu favoriti ako je prostorija iznad 30 kvadrata i uz jako potentno pojacalo zdravih 150Wpc, najmanje. Doduse, konkretni model Contour S3.4 sam slusao samo u prodavnici, a iskustvo s tim brendom sam stekao uz Confidence C1, i stvarno ne znam kakve bi i kolike bile razlike izmedju njih.

 

Vrlo jednostavno, u sustini: manja prostorija, manji amp, jazz & klasika = Vienna. Veca prostorija i amp, rok, glasnije slusanje = Dynaudio. Tesko je sve to formulisati u vidu ovako jednostavnog stereotipa, ali to je... Najbolje resenje ces i bez saveta s foruma napraviti i sam - doneti kuci oba para i na licu mesta se uveriti kako stoje stvari.

 

Slatke muke, zaista. Cheers!

Hvala na odgovoru i savetu.. Iskreno, ove Vienne Mozart sam kupio kod zastupnikai i odusevljen detaljima i zvukom ovih kutija,  odlucio sam se za Concert Beethoven.. Posle 4 dana nazovem distributera i objasnim da zam zadovoljan Viennom Mozart i da bih zelao da vratim i doblatim za Concert Betoven, naisao sam na negativan odgovor, tako da cu iz razocarenja i nepostovanja prema kupcu uzeti Dynaudio S3.4.. Jedino ako se odljutim pa se nesto promeni, ali za sada tako stoje stvari.. Ja sluzam Jezz uglavnom, tako da Vienne rade fantasticno, bas mi je zao sto necu probati Concert Beethoven, siguran sam da dobro rade.. 

Nisam u mogucnosti da obe kutije stavim na test, mada bih to voleo.. 

Nadam se da i Dynaudio s3.4 ima detalja, mislam da je to takodje ozbiljna firma..

Jesu slatke muke, ali najteze mi kad trebam prodati ako mi se nesvidi, posteno platim, ali kada treba da prodam, onda ide malo teze po toj ceni..

Hvala jos jednom sto ste se javili..

Veliki pozdrav.. :listen

Link to comment
Share on other sites

Obzirom na to da slusas pretezno Jazz mozda se i pokajes sto ostavljas Vienne.Kolega koji je imao i jedno i drugo lepo je objasnio gde su koje prednosti i za sta je koja kutija bolja.DY nebih zbog jazz muzike kupovao.Kad god su mi se neki njihovi zvucnici culi to nije bilo zbog jazz-a već neceg drugog koje mi mozda nekad zafali kod mene.Viene btw. Dosta podsecaju i na mojih zvucnika( uz neke mane basreflex dizajna) i lako bih ziveo uz njih.Jedan dobar DY u nekom B sistemu dobro bi povremeno dosao za neku "zesću" svirku.

Link to comment
Share on other sites

Samo oprezno, ja sam se najviÅ¡e opekao uvek kad sam bio zadovoljan sa zvukom al me kopkalo "Å¡ta bi bilo kad bi bilo?". Predlažem da se samo malo smirite, napravite korak unazad da bi malo bolje sagledali situaciju. Jedan primer:Jedan moj drugar je kod jednog svog poznanika, u ono vreme sluÅ¡ao Kef-ove zvuÄnike i doslovce bio zaljubljen u njih. MeÄ‘utim u magazinima je tada dynaudio bio priznatiji, puno hvaljeniji zvuÄnik od kef-ova. I on se odluÄi da kupi dynaudio.Jako je bio razoÄaran i na kraju ih je i prodao.

Å ta hoću da kažem: Daleko od toga da su Dynaudio zvuÄnici loÅ¡i. Naprotiv, jako su dobri, i sam sam ih jedno vreme imao, vrede svaki uloženi dinar, ali su ukusi razliÄiti. I na kraju Å¡ta hoću da kažem: STRPLJENJE! Ako je ikako moguće da se pre kupovine posluÅ¡aju obe varijante. Vrlo lako može da se desi da ako Äujete obe varijante, da ćete zadržati stare zvuÄnike.Nije uvek veće ili skuplje, bolje. Ili ne toliko bolje koliko obiÄno ovakve transakcije koÅ¡taju. I OPET: strpitite se i smirite se,kod mene se to uvek isplatilo.

       Navijam za vas!

Link to comment
Share on other sites

PS:

A onog prodavca zaboravite Å¡to pre, nemojte nikako troÅ¡iti energije na ljutnju. Gledajte Å¡ta VAS Äini sretnim i zadovoljnim.

Kad vas je prodavac odbio možda vam sudbina daje baš znakove, sugestije da ne menjate ništa.

Link to comment
Share on other sites

 tako da cu iz razocarenja i nepostovanja prema kupcu uzeti Dynaudio S3.4.. 

kao što su već neki napisali,u takvom stanju ne treba kupovati,već se smiriti,razmisliti i kupiti hladne glave nešto što vam se sviđa,sve suprotno vodi u zajeb koji usto i košta..

Link to comment
Share on other sites

Ti Mocarti se nude odavno na trzistu polovne robe. Promenili su par vlasnika. Prvi je clan ovog foruma. Poznaje ga moj drug koji mi je to i ispricao. Naravno sve ako je taj par u pitanju. Boja odgovara, uzeti su od coveka koji je bas doplatio za Koncert grand pre par godina.

Sa Primare bi upario pre Dynaudio. Primare sa Vienama zvuci mutavo, tamno i sporo.

Link to comment
Share on other sites

Ti Mocarti se nude odavno na trzistu polovne robe. Promenili su par vlasnika. Prvi je clan ovog foruma. Poznaje ga moj drug koji mi je to i ispricao. Naravno sve ako je taj par u pitanju. Boja odgovara, uzeti su od coveka koji je bas doplatio za Koncert grand pre par godina.

Sa Primare bi upario pre Dynaudio. Primare sa Vienama zvuci mutavo, tamno i sporo.

Upravo slusam Vienne sa Primareom.. To radi fantasticno..a nikako mutavo, tamno i sporo.. Mozarti nisu manjali vlasnika, ovaj vas komentar je cisto nagdjanje.. ali dobro.. Hvala puno na komentaru.. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Uhhh...sta reci , oba zvucnika su dobra. Eci peci pec... :) Nisam slusao jedne pored drugih ali slozicu se sa Viktorovim misljenjem.

Znam da su dobri, ali bih voleo da Dynaudio prosvira sa detaljima... Mislim da cu ipak prelomiti i uzeti Dynaudio s3.4.. Jos se razmiljam.. Viktor je u pravu, ja slusam Jezz..ali nemam uslova doneti obe kutije na test.. Vienne rade fantasticno za muziku koju ja lusam.. ali i Dynaudio je kutija koja ce se lako prodati ako pogresim..tako da mi nista drugo ne preostaje nego da probam..  :listen

Link to comment
Share on other sites

Alek,

 

Ako ce pojacalo biti ono sa slike (Primare i30 ili tu negde..) onda neces pogresiti sa Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand. Vlasnik sam istih, i to zaista super radi sa Primare dvojcem PRE32/A32.. Vodi samo racuna o njihovoj sklonosti da malo promene balans pod visokim opterecenjima, pa bas i nisu neki izbor za ekscesivno glasno slusanje roka, na primer. Meni se cini da je do te neke tacke Vienna bolji izbor od Dynaudio, koji bi pak trebalo da budu favoriti ako je prostorija iznad 30 kvadrata i uz jako potentno pojacalo zdravih 150Wpc, najmanje. Doduse, konkretni model Contour S3.4 sam slusao samo u prodavnici, a iskustvo s tim brendom sam stekao uz Confidence C1, i stvarno ne znam kakve bi i kolike bile razlike izmedju njih.

 

Vrlo jednostavno, u sustini: manja prostorija, manji amp, jazz & klasika = Vienna. Veca prostorija i amp, rok, glasnije slusanje = Dynaudio. Tesko je sve to formulisati u vidu ovako jednostavnog stereotipa, ali to je... Najbolje resenje ces i bez saveta s foruma napraviti i sam - doneti kuci oba para i na licu mesta se uveriti kako stoje stvari.

 

Slatke muke, zaista. Cheers!

Hvala Viktore na odgovoru i pomoci.. Jos se lomim koje kutije uzeti.. Trenutno slusam Vienne Mozart i to radi fantasticno sa primareom i30.. Nesto me vuce da probam Dynaudio s3.4.. Na zalost nemam uslova probati jednu pored druge.. inace slusam jezz.. prostorija je 25m2.. od prednjeg do zadnjeg zida ima 4,20metara.. prostor za pozicioniranje Dynaudia veoma mali, a i viennama treba prostor od zanjeg zida..tako da, videcemo sta ce biti na kraju..

Link to comment
Share on other sites

Imas nesto sto radi fantasticno,a ides na nesto nepoznato u svom prostoru i uz tvoj amp.blago dilerima...Ne znam koliko pratis forume,pa i ovaj nas.4 od 5 DY korsnickih postova se odnose na tezak pogon, nedovoljno dobar ili snazan amp za njih itd.Ako se oslanjas na laku prodaju posavetuj se malo sa bilo kim ko je nesto prodavao da te resi viska optimizma.Sto mi rece jedan kolega 5000 registrovanih na nasim hifi forumima i 17000 zvucnika na Kp.cifre govore dosta.E sad ako nisi iz srbije dzaba sam kuckao.Potrudi se da cujes zvucnike kod sebe, ili barem uz svoj amp.Ja u poslednih 25g nijedne nisam bez toga napamet kupio.Mogu tome da zahvalim sto ih nisam izmenjao gomilu, a vreme proveo u nezadovoljstvu skuppljajuci "iskustvo".Doduse taj mazohizam mnoge pali, nismo srecom svi isti.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem sa vama.. Zivim u Kraljevu, niko nece dati na test oba para kutija da bih mogao probati kako to zvuci.. Vienne Mozart su se 3 dana usviravale u sistemu dok su prosvirale...tako da nista se ne moze cuti na 2 sata slusanja.. Na KP ima veoma malo dobrih kutija, sve je ostalo krs sto ljudi bacaju iz inostranih podruma.. Tako da za HI END kutiju jos ima mesta u oglasima, govorim iz iskustva, jel sam ih prodao dosta.. Smatram da su Dynaudio s3.4 kutije visoke klasi i da bi to trebalo pristojno raditi..

Link to comment
Share on other sites

Ako se otvaras za dynaudio morat ces s vremenom da se otvoris i za potentnije pojacalo sto ce malo zakomplikovati situaciju jer je ponuda siromasna . Dao bih ja sansu postojecim jer sumnjam da ce tu biti neke drasticne razlike. Vjerujem da imas tu jos prostora da se poigras i da izvuces neki maksimum.

Link to comment
Share on other sites

Ako se otvaras za dynaudio morat ces s vremenom da se otvoris i za potentnije pojacalo sto ce malo zakomplikovati situaciju jer je ponuda siromasna . Dao bih ja sansu postojecim jer sumnjam da ce tu biti neke drasticne razlike. Vjerujem da imas tu jos prostora da se poigras i da izvuces neki maksimum.

ima i toga..hteo sam promeniti pojacalo, ali za novac kolko kosta Primare i30 nema konkurenta, da bih dobio nesto bolje treba duplo para, a i koje pojacalo, pitanje je sad..? Mislio sam kupiti Pathos Logos.. hm.. Vienne bi crkle od srece za tim hibridom..  :listen  :wave2  :bounce

Link to comment
Share on other sites

Znam da su dobri, ali bih voleo da Dynaudio prosvira sa detaljima... Mislim da cu ipak prelomiti i uzeti Dynaudio s3.4.. Jos se razmiljam.. Viktor je u pravu, ja slusam Jezz..ali nemam uslova doneti obe kutije na test.. Vienne rade fantasticno za muziku koju ja lusam.. ali i Dynaudio je kutija koja ce se lako prodati ako pogresim..tako da mi nista drugo ne preostaje nego da probam..  :listen

Alek5

 

Pozdrav Alek5,

3.4 su odlican izbor ali moraces promenuti pojacalo na kraju, 3.4 su mnogo dobri zvucnici ali (na francusko trziste) ne prodaju se lako

Link to comment
Share on other sites

Čita li neko kompletne postove, ili samo ono što mu ogovara? Lepo piše da su kutije uzete u predstavništvu, kod distributera, kavi oglasi, kakvo menjanjanje više vlasnika.

Hvala puno na komentaru.. cak sam i ja pokusao zaboraviti na distributera, posto mi nije dozvolio da zamenim kutije uz doplatu za concert Beethoven.. ali dobro, zbog toga sam i otvorio pitanje da li Dynaudio s3.4 ili Concert Beethoven.. Posto sam bio iznenadjen negativnim odgovorom, ostavicu jos par dana i videti sta je najbolje ciniti.. Ne zalim se na Vienne Mozart, cak sto vise rade veoma dobro..ali sam se hteo oprobati sa malo visom klasom zvucnika..

Link to comment
Share on other sites

Alek5

 

Pozdrav Alek5,

3.4 su odlican izbor ali moraces promenuti pojacalo na kraju, 3.4 su mnogo dobri zvucnici ali (na francusko trziste) ne prodaju se lako

Pozdrav gruzanin.. Meni je manje bitna dalja prodaja, bitno mi da to moze da svira lepo.. Ne bih voleo menjati pojacalo za sada..

Link to comment
Share on other sites

Čita li neko kompletne postove, ili samo ono što mu ogovara? Lepo piše da su kutije uzete u predstavništvu, kod distributera, kavi oglasi, kakvo menjanjanje više vlasnika.

 

Mislim da Äitaju kompletne postove, ali upravo tada dolazi do zabune...

 

Prvo, malo je verovatno da BM ne želi da trguje tako Å¡to će uzeti svoje jeftinije zvuÄnike i prodati skuplje.

 

Drugo, Äovek ima 15-tak HiFi proizvoda na prodaju preko KP:

 

http://www.kupujemprodajem.com/196561-1-aleksandar--svi-oglasi.htm

 

Treće, i sam daje izjave, citiram: ''Tako da za HI END kutiju jos ima mesta u oglasima, govorim iz iskustva, jel sam ih prodao dosta..''

 

 

post-30173-0-69761600-1436691165_thumb.j

post-30173-0-41236500-1436691393_thumb.j

post-30173-0-99817900-1436691484_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...