Jump to content


Vienna Acoustics Beethoven Grand ili Dynaudio countour s3.4


Alek5

Recommended Posts

38hz nije dovoljno nisko, e svasta se ovde covek naÄita.U 90% soba se ispod toga i necuje.Ne razumem odkud toliki bass freakovi meÄ‘u audiofilima, pa svaki božji zvuk je bitniji od toga sto je ispod 40hz.Potpuno se slazem da ljudi mesaju kolicinu baseva sa dubinom.Nedavno sam slusao dobar kompresioni zvucnik koji ide do 20hz, pa vecina bi tih sto mesaju taj nabudzeni mid basem zvuk sa dubinom bila nezadovoljna "dubinom" baseva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Usher je besramna kopija Sonus Fabera ! , a i svi njihovi proizvodi su uglavnom plagijati ! Al to ne znaÄi da loÅ¡e zvuÄe ? :)

eee, gresis poprrilicno...necu ti kao denis drzati predavanje o firmi i tehnickim specifikacijama, ali baci pogled na njihov Be visokotonac - jesu li ga kopirali od sonusa ? Ili na midbasove, mislim da su 8xxx modeli, sta o njima kazu na netu... Proguglaj ko sve danas pravi Be visokotonce, da vidis gde se ova firma nalazi. A sonus, pre je u slabije modele stavljao tudje drajvere ( visoki ili vifa xt 25 ( 20 $ ) ili isti takvi sken spik, potom isto tudje ali sa svojim logom, sada sta rade ne znam i ne zanima me. Uglavnom ne treba omalovazavati neki proizvod koji ti na oko nije lep, potice sa istoka a nisi ga cuo ni video. A sto se tice kopija, sta je radio Japan posle drugog sv. rata, i gde je danas u kvalitetu robe 

Link to comment
Share on other sites

Usher драјвери на мерењима шију фирме које помињете, изузетно мала изобличења.. Ñјајан избор за Ñамоградњу, штета што више немају заÑтупника код наÑ..

Ðко Ñу и копирали друге фирме направили Ñу дупло боље драјвере од оригинала..

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje, ali ne kapiram Äemu služi ovaj YT video klip. 

Da li treba na osnovu njega da steknemo utisak kako sistem svira?

Mislim da je to nemoguće.

Ako ipak misliÅ¡ ta neki utisak može da se stekne ... moram da kažem da je moj liÄni utisak dosta loÅ¡ ... prenaglaÅ¡eni metalni reski zvuk žice dominira (mada je i numera upitna za testiranje).

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje, ali ne kapiram Äemu služi ovaj YT video klip. 

Da li treba na osnovu njega da steknemo utisak kako sistem svira?

Mislim da je to nemoguće.

Ako ipak misliÅ¡ ta neki utisak može da se stekne ... moram da kažem da je moj liÄni utisak dosta loÅ¡ ... prenaglaÅ¡eni metalni reski zvuk žice dominira (mada je i numera upitna za testiranje).

Naravno da se ne moze cuti na snimku ni deo zvuka a ne ocena o zvuku.. samo sam se malo nasalio na racun merenja.. a snimke radim zbog sebe, imam profi aparat, dao 2.000 evra za njega i ne znam kako drugacije da iskoristim njegove mogucnosti :roll:   :thumbsup2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Pa što ubi EXIF, da vidim koji je aparat. Teško da može nešto profi za te novce, možda samo telo. ;-)

Uz dužno poÅ¡tovanje, ali ne bih znao da sluÅ¡am muziku sa zvuÄnika koji ima pet drajvera, meni ova dva sasvim dovoljna :D

Lep aparat, mislim, aparat ko aparat.. slikano na scenu, bez blica.. Nikon D7000 ... objektiv Nikon 28-105mm i jos malo neke pratece opreme.. Solidno snima u HD rezoluciji.. ako ima potrebe selfi sa aparatom nije problem..   :D

Link to comment
Share on other sites

Pa niaam siguran da je D Appolita napravio bas dobar posao na usherima. X719 je izuzetno problematicna sa basom. Cak sta vise kao da je neko pravio bez projekta a kroz vecinu boljih modela se provlaci taj visoko srednji opseg koji je presvetao, znaci ne otvoren nego nekvalitetno presvetao i umuljano sve kao bosanski lonac. Nema rezolucije koje ima kod sonusa. Tako da te dve firme nisu za poredjenje. Pogotovo ne po renomeu. A o spoljasnjem izgledu neznam sta rec, sve sljasti kao u kineskim radnjama. Na prvo kontakt mislis uuuuuu kakav zvucnik a posle mesec dana razmisljas pa ovakve drvenarije u kinezima koliko hoces.i neko sad kaze to po merenjima je savrsen zvucnik a drugar koji je imao te tvoj, isto je poludeo od isturenih srednjih kao i ja na 719-kama.ponavljam merenja nista neznace i nisu bolje od viena ni pod razno. Mogu da pisu u po casopisima sta hoce, uvek ce biti neko ko ce se pecati na takve price. Papir trpi sve

Za x719 nemam misljenje po pitanju zvuka.

Za Be718 to sto si napisao za srednje i visoke nema veze sa vezom. Bar ne kod ona dva para koje sam cuo i koje slusam. Pre bih rekao da je tvoja percepcija hifi reprodukcije drugacija od moje.

A u vezi Sonusa, bas o tom "renomeu" sam i pricao malo pre. O rezoluciji i Sonusima je diskutabilno pricati, osim kod modela preko recimo 15000 evra. Stav da kutije firme Usher i Sonusa nisu za poredjenje govori dosta o tebi.

Nije mi samo jasno odakle ti ideja da su merenja potpuno nevazna?

Takodje, sto se izgleda tice, meni se vecina ne svidja, kao sto rekoh vec. S tim sto je kod mene obrnuto. Prvo konstatujem da su ruzne, pa posle mesec dana im oprostim zbog zvuka.

Papir trpi svasta, ali tek forum sta sve moze!

Link to comment
Share on other sites

Pa meni se nesvidja ta kopija scan speaka. Meni bolje radi original dzaba merenja. I drugar je posle kratkog vremena prodao te tvoje zbog tog tog isturenog gornjeg srednjeg, sto bi. Rekli po merenju fantasticnog i uzeo gamute da pravim scan speakom. Ko sta voli

Link to comment
Share on other sites

Звучници Ñу прелепи, надам Ñе да иÑто тако и Ñвирају. :thumbsup2

Имаш подлошке за шиљке, није требало да прави рупе.

Рече ти да овај финиш има елегантни изглед, можда не би ни GS20 такав одÑкакао.

Link to comment
Share on other sites

Звучници Ñу прелепи, надам Ñе да иÑто тако и Ñвирају. :thumbsup2

Имаш подлошке за шиљке, није требало да прави рупе.

Рече ти да овај финиш има елегантни изглед, можда не би ни GS20 такав одÑкакао.

Zvucnici sviraju fantasticno..  :listen

Rupe su od mnogo promenjenih kutija, medju kojima su se nasle i gs20, ali srecom one nisu imale siljke..  ;-)

..a vinne su napravile rupu kad sam ih doneo, nisam supermen da drzim jedom rukom kutiju a drugom da stavljam podloske.. :D

ovaj finish je zahtevao promenu police, nadam se da cu uklopiti policu sa kutijama..

 

Nabacio sam i rasvetu za Vienne..  :rolleyes:

post-30839-0-25532500-1440963175_thumb.j

post-30839-0-69424500-1440963176_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pa meni se nesvidja ta kopija scan speaka. Meni bolje radi original dzaba merenja. I drugar je posle kratkog vremena prodao te tvoje zbog tog tog isturenog gornjeg srednjeg, sto bi. Rekli po merenju fantasticnog i uzeo gamute da pravim scan speakom. Ko sta voli

 

Bilo je i vecih offtopica na ovom forumu, i bice ih...

 

A steta za drugara… sto nije skupio u medjuvremenu malo vise iskustva na neamplifikovanim koncertima, malo se konsultovao sa nekim konstruktirma kutija, malo se informisao kod starijih kolega… :cry:  Ali dobro, ima vremena.

 

Na koje Gamute mislis i na koji pravi Scan Speak? Ako mislis na M3 one su 2,5 puta skuplje, a nisam siguran da su bolje...

Usher Be718 ima mid/bas koji vizuelno lici na one zguzvane Scan Speak, ali su im karakteristike razlicite.

 

A ja sam zamenio Gamut Phi3 Usherima. Mislim da su ti mali Gamuti odlicni, ali nisu ista liga sa Be718... Tri, cetiri koplja razlike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...