Jump to content


Vienna Acoustics Beethoven Grand ili Dynaudio countour s3.4


Alek5

Recommended Posts

Jesi se ti zamerio sa VIENNOM kad je tolko mrzis.. Sta bih rekao kad bih cuo Dynaudio.. Kako god kazem da nece Dynaudio da radi, onda se pominje promena amplifikacije..

Уопште је не мрзим, има много горих кутија.. али има и бољих..

Виене ће вам Ñвирати одлично докле год их не упоредите Ñа нечим бољим.. виÑокотонац Ñигурно Ñвира боље од доÑадног и празног Динаудиа..

Ðајвећи проблем Ñвих Виена Ñу повучени Ñредњи.. то ће вам Ñе прво време Ñвидети, Ñкрива доÑта детаља код лоших Ñнимака а наглашени виÑоки дају утиÑак виÑоке резолуције.. као што рекох, чини Ñе Ñве на меÑту док их не упоредите Ñа квалитетнијим..

Што Ñе тиче амплификације и ту поÑтоји превише миÑтификације.. лоши звучници чеÑто покрију недоÑтатке појачала, па Ñе лако проглаÑи добрим.. када је појачало Ñтварно квалитетно нема звучника који му мање или више "леже", и обрнуто..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel ova tvoja tvrdnja ishod tvog slusnog testiranja Vienna ili si dosao do zakljucka gledanjem dijagrama?

Прво Ñам их Ñлушао, нешто ми је фалило.. потом Ñам видео мерења и помиÑлио да звуче много боље у одноÑу колико Ñу реално грозни..

Мерења не греше, проблем је Ñамо када неко не зна или неће да их правилно тумачи..

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno.. Raspitivao sam se bas za taj primerak, cena je .2.6k.. Veoma lep primerak..ali mora malo da priceka..za sada mi jaka cena..

2,6k?! Je l' to novo sa garancijom,ili polovno? Ako je polovno,mnogo bre..

Inace,imam dojavu iz prve ruke da magicno rade sa audio research pojacalima (npr neki ARov preamp i neki posteno napravljen,a jeftiniji amp ce verujem zvucati mnogo bolje od parasound komboa)

Link to comment
Share on other sites

Прво Ñам их Ñлушао, нешто ми је фалило.. потом Ñам видео мерења и помиÑлио да звуче много боље у одноÑу колико Ñу реално грозни..

Мерења не греше, проблем је Ñамо када неко не зна или неће да их правилно тумачи..

Прво Ñам их Ñлушао, нешто ми је фалило.. потом Ñам видео мерења и помиÑлио да звуче много боље у одноÑу колико Ñу реално грозни..

Мерења не греше, проблем је Ñамо када неко не зна или неће да их правилно тумачи..

Imam dva pitanja bez ironije sa moje strane, ako dozvolite.

- Koji su to zvucnici po vasem misljenju, bolji od Vienna?

- Kako mozete biti sigurni da su merenja koja vidite u stampi uradjena po istom standardu i pod istim uslovima? Jer ako nisu onda nisu ni uporediva a i koje uzeti kao referentno?

Link to comment
Share on other sites

2,6k?! Je l' to novo sa garancijom,ili polovno? Ako je polovno,mnogo bre..

Inace,imam dojavu iz prve ruke da magicno rade sa audio research pojacalima (npr neki ARov preamp i neki posteno napravljen,a jeftiniji amp ce verujem zvucati mnogo bolje od parasound komboa)

uredjaji su polovni kolko ja znam, u oglasu naglaseni kao korisceni.. audio research je ozbiljna firma i siguran sam da sa ozbiljnijim pojacalom mogu Vienne Beethoven da rade veoma dobro.. Ja se trenutno moram zadovoljiti sa primareom i30.. veoma korektno ih pokrece, mozda im treba neko malo dinamicnije pojacalo zbog bass-a..ipak primare je kako ga nazivaju "Gospodin sa stilom", nista ne namece, radi sasvim realno, dok po meni ipak za ove drajvere treba malo dinamicnije pojacalo ili snagas, da bih se bass pokazao u pravom svetlu i spustio se na 28hz, ako su merenja tacna da mogu toliko nisko da sviraju.. Moram reci da kod mene rade ukupno tek 10-tak sati, tako da se jos usviravaju i pokusao sam sa promenom polozaja da nadjem bass i uspeo sam 80%..jos onih 20% cu se strpiti, neka se usviravaju jos 3-4 dana..kad sam rekao promenom polozaja da nadjem bass, ne mislim da jurim po sobi sa njima, ali u krugu od 30 cm zvuk u najnizim frekvencijama se znatno primecuje, pogotovo ako se priblizavam zadnjem zidu, sad su od zadnjeg zida 60 cm i to veoma lepo radi..  :wave2  :listen

Link to comment
Share on other sites

Imam dva pitanja bez ironije sa moje strane, ako dozvolite.

- Koji su to zvucnici po vasem misljenju, bolji od Vienna?

- Kako mozete biti sigurni da su merenja koja vidite u stampi uradjena po istom standardu i pod istim uslovima? Jer ako nisu onda nisu ni uporediva a i koje uzeti kao referentno?

МиÑлим да Ñам баш у овој теми помињао ВЕ-718 као убице Ñвега у њиховој ценовној клаÑи.. могу Ñе мерити и Ñа Ñкупљим..

Фокали Ñу увек мало бољи од конкуренције..

Озбиљна мерења имају детаљна објашњења шта о како је рађено..

Фреквентни одзив Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¼Ð¾Ð¶Ðµ да Ñе прецизно мери и у кућним уÑловима.. Ñрећом па већина фабричких кутија већ на томе пада..

Link to comment
Share on other sites

Уопште је не мрзим, има много горих кутија.. али има и бољих..

Виене ће вам Ñвирати одлично докле год их не упоредите Ñа нечим бољим.. виÑокотонац Ñигурно Ñвира боље од доÑадног и празног Динаудиа..

Ðајвећи проблем Ñвих Виена Ñу повучени Ñредњи.. то ће вам Ñе прво време Ñвидети, Ñкрива доÑта детаља код лоших Ñнимака а наглашени виÑоки дају утиÑак виÑоке резолуције.. као што рекох, чини Ñе Ñве на меÑту док их не упоредите Ñа квалитетнијим..

Што Ñе тиче амплификације и ту поÑтоји превише миÑтификације.. лоши звучници чеÑто покрију недоÑтатке појачала, па Ñе лако проглаÑи добрим.. када је појачало Ñтварно квалитетно нема звучника који му мање или више "леже", и обрнуто..

Gde li si cuo naglasene visoke kod Vienna?

Ja slusam Mozarte i visoki ne odskacu bas ni malo u odnosu na ostale tonove.

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да Ñам баш у овој теми помињао ВЕ-718 као убице Ñвега у њиховој ценовној клаÑи.. могу Ñе мерити и Ñа Ñкупљим..

Ne bih da trolujem,ali kako je uopste be 718 porediv sa beethoven-om? Covek je postavio pitanje koji je zvucnik bolji od kupljenog, a za isti novac. Pretpostavljam da je to klasa cca 2k evra.
Link to comment
Share on other sites

Gde li si cuo naglasene visoke kod Vienna?

Ja slusam Mozarte i visoki ne odskacu bas ni malo u odnosu na ostale tonove.

Можда немате довољно квалитетан извор и појачало који то могу да покажу..

ЈаÑно Ñе чује да је Ñредина повучена а виÑоки малко пренаглашени..

Link to comment
Share on other sites

Можда немате довољно квалитетан извор и појачало који то могу да покажу..

ЈаÑно Ñе чује да је Ñредина повучена а виÑоки малко пренаглашени..

Znaci sa dobrim izvorom i dobrim pojacalom visoki su prenaglaseni a sa losim izvorom i losim pojacalom zvuci ujednaceno i dobro?!
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh, cca 2k evra. Zarad argumenta,neka bude +-500 na 2k.

Ðе разумемо Ñе, немам појма нити ме занима које Ñу цене ни за једне кутије, зато Ñам Ð²Ð°Ñ Ð¿Ð¸Ñ‚Ð°Ð¾..

ВЕ-718 је за клаÑу бољи од Бетовена, без обзира да ли је пет пута Ñкупљи или јефтинији, причам о квалитету репродукције..

Link to comment
Share on other sites

Znaci sa dobrim izvorom i dobrim pojacalom visoki su prenaglaseni a sa losim izvorom i losim pojacalom zvuci ujednaceno i dobro?!

Звучи још горе, наравно.. Ñамо Ñе детаљи теже препознају Ñа импотентним појачалом, јер Ñве звучи Ñлично..
Link to comment
Share on other sites

Звучи још горе, наравно.. Ñамо Ñе детаљи теже препознају Ñа импотентним појачалом, јер Ñве звучи Ñлично..

Veruj mi da visoki nisi ni malo naglaseni barem na mozartima i zvuce fantasticno,mekano.

Stoji prica da Vienne nisu otvorenijeg zvuka i treba paziti sa izborom amplifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Уопште је не мрзим, има много горих кутија.. али има и бољих..

Виене ће вам Ñвирати одлично докле год их не упоредите Ñа нечим бољим.. виÑокотонац Ñигурно Ñвира боље од доÑадног и празног Динаудиа..

Ðајвећи проблем Ñвих Виена Ñу повучени Ñредњи.. то ће вам Ñе прво време Ñвидети, Ñкрива доÑта детаља код лоших Ñнимака а наглашени виÑоки дају утиÑак виÑоке резолуције.. као што рекох, чини Ñе Ñве на меÑту док их не упоредите Ñа квалитетнијим..

Што Ñе тиче амплификације и ту поÑтоји превише миÑтификације.. лоши звучници чеÑто покрију недоÑтатке појачала, па Ñе лако проглаÑи добрим.. када је појачало Ñтварно квалитетно нема звучника који му мање или више "леже", и обрнуто..

 

Ðе разумемо Ñе, немам појма нити ме занима које Ñу цене ни за једне кутије, зато Ñам Ð²Ð°Ñ Ð¿Ð¸Ñ‚Ð°Ð¾..

ВЕ-718 је за клаÑу бољи од Бетовена, без обзира да ли је пет пута Ñкупљи или јефтинији, причам о квалитету репродукције..

Veruj mi druze da nisi u pravu..u zavisnosti od karaktera kutija, svaka kutija na svoj nacin svira dobro, govorim u cenovnom rangu HI END kutija, nama obicnim smrticima dostupni.. ako mislis da usher BE-718 moze da svira bolje od betovena onda ne znam cemu svrha pravljenja velikih kutija.. Ta mala kutija moze svirati detaljno i obmanjivati te nekim tonovima, preexponiranim srednjim tonom, koji za nekoga zvuci lepo, za nekoga detaljno a za nekoga napadno.. Vienna Beethoven Concert Grand je potpuno prefinjena kutija, bez obzira na svoju velicinu ona nista ne namece, ni bass, ni srednji, ni visoki.. Veoma korektna kutija za ponudjeni novac.. o ukusima ne treba raspravljati, a detalje svira transport i kablovi.. Ako zelimo karakter svuka menjati, onda biramo amplifikaciju, hocemo agresivno, mekano ili prefinjeno kako radi na primer primare i30..itd..

Link to comment
Share on other sites

Naim je upravo "specijalista" za nestabilne i niske impedanse.Bas tu toleranciju ka impedansama jedino i naglasavaju.Upravo su po tome poznati i linn zvucnici oko kojih su dizajnirani,i zbog toga su i pored niske osetljivost mnogim pojacalima tezak zalogaj.Zvuk Viena je donekle i dosta sliÄan zvucno kao moj naim sbl zvucnik,mislim da su oba sa scanspeak visokotoncima.Model na koji se ja pozivam na osnovu slusanja je nesto visi, pa da se ipak ogradim.Predpostavljam da je slusanje pre kupovine obavezna stvar,nelegne nam sve isto. ali ono sto sam cuo obrisalo je pod dosta skupljom kombinacijom devialet sonus faber koju smo culi dan ranije.Nije zvuk bio savrsen da me neko nerazume pogresno,ali za ulozen novac je odliÄan.

Link to comment
Share on other sites

Znaci stigli smo do toga da soba ne igra nikakvu ulogu i da je potpuno nebitno da li je soba od 10kvm ili 100kvm, jer kako god da se okrene be718 ce najbolje reprodukovati? U ovo mi je bas tesko da poverujem.

 

Naravno, soba je bitna, ali poenta je da kada uporedimo ove kutije u prostoru adekvatnom kutijama, Usher Be718 će sve bolje reprodukovati...

Link to comment
Share on other sites

…ako mislis da usher BE-718 moze da svira bolje od betovena onda ne znam cemu svrha pravljenja velikih kutija.. Ta mala kutija moze svirati detaljno i obmanjivati te nekim tonovima, preexponiranim srednjim tonom, koji za nekoga zvuci lepo, za nekoga detaljno a za nekoga napadno…

 

Ovaj opis Usher Be718 nema veze sa vezom.

A ovo za preeksponiranost srednjih tonova je najbolji opis kutija koje sviraju taÄno, sviraju onako kako je zamislio tonac. NajÄešće za stare, kvalitetne Spendore tako kažu ;-) …

 

 

 

…Ako zelimo karakter svuka menjati, onda biramo amplifikaciju, hocemo agresivno, mekano ili prefinjeno kako radi na primer primare i30..itd..

 

Ne bi valjalo da izborom pojaÄala menjamo karakter zvuka kutija.

Izaberi kvalitetno pojaÄalo koje u sinergiji sa kutijama daje ono Äemu težimo: kad je snimljeno tako da treba da zvuÄi mekano – sviraće mekano, kad treba (produkcija se potrudila da tako bude) agresivno - sviraće agresivno.

Onda si kupio kvalitetne kutije. Ne moraju da budu ni Dynaudio ni Vienna Acoustic :listen

Link to comment
Share on other sites

Naravno, soba je bitna, ali poenta je da kada uporedimo ove kutije u prostoru adekvatnom kutijama, Usher Be718 će sve bolje reprodukovati...

 

Stara dilema, mnogi apriori prihvataju da ce trosistemac svirati bolje od dvosistemca.

 

Istina, u izuzetnim slucajevima da, zna da ide nize u spektru, ali u vecini slucajeva rezovi znaju da budu poprilicno traljavo odradjeni.

Edited by ab-Co-axial
Link to comment
Share on other sites

Ovaj opis Usher Be718 nema veze sa vezom.

A ovo za preeksponiranost srednjih tonova je najbolji opis kutija koje sviraju taÄno, sviraju onako kako je zamislio tonac. NajÄešće za stare, kvalitetne Spendore tako kažu ;-) …

 

 

 

 

Ne bi valjalo da izborom pojaÄala menjamo karakter zvuka kutija.

Izaberi kvalitetno pojaÄalo koje u sinergiji sa kutijama daje ono Äemu težimo: kad je snimljeno tako da treba da zvuÄi mekano – sviraće mekano, kad treba (produkcija se potrudila da tako bude) agresivno - sviraće agresivno.

Onda si kupio kvalitetne kutije. Ne moraju da budu ni Dynaudio ni Vienna Acoustic :listen

Ne volim kada te kutija obasipa srednjim tonom, to je za mene Å¡arena laza detalja.. mora da ima kompletan spektar ujednacen, dinamiku menjamo pojacalom, karakter zvuka kablovima.. Usher BE 718 je veoma dobra kutija za prostoriju prikladnoj njenim gabaritima.. a o ukusima ne treba raspravljati..

Harbeth svira veoma dobro, a vidim da ovde niko nema tu kutiju,on je isto stavio srednji ton u prvom planu..a bass cak i kod najboljih modela se spustana samo 38hz.. o izgledu, izradi i ceni necu da govori, potpuni ocaj..ali kazu da je to jedna od najboljih kutija.. (mozda i probam kako radi na pr. Harb HL5)

Link to comment
Share on other sites

Ne volim kada te kutija obasipa srednjim tonom, to je za mene šarena laza detalja.. mora da ima kompletan spektar ujednacen, dinamiku menjamo pojacalom, karakter zvuka kablovima.. Usher BE 718 je veoma dobra kutija za prostoriju prikladnoj njenim gabaritima.. a o ukusima ne treba raspravljati…

 

Usher Be718 je veoma veoma veoma dobra kutija ;-). A bilo koju kutiju uvek treba da gledamo kao deo prostorije.

Samo vrhunske kutije se odlikuju dobrim srednjim tonovima, a vrlo cesto srecemo proizvodjace kutija koje malo „povuku“ srednje tonove i tako dobiju lazni atraktivniji zvuk. Kao sto smo nekada kao klinci stavljali EQ parametre u obliku slova „U“.

Vecina zvucne energije je u srednjim tonovima, i tu nema laznih detalja. Tu mnoge kutije veoma lako padaju, pogotovo kod vecih glasnoca.

Kod tih srednjih tonova je i rezna frekvencija, obrtanje faze, i jos sto cuda... Tu treba obratiti paznju kod kvaliteta reprodukcije, i to pogotovo posle nekog vremena. Ne na prvu loptu, na zvuk koji odusevi leprsavim visokim i masnim, udarackim niskim frekvencijama...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...