Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Ne, naravno. Iskren da budem, malo sam zbunjen. Napumpaš gumu za bajs i staviš ispod CD-a?

 

Prvo Å¡to mi pada na pamet je da CD playeri nisu jednako teÅ¡ki na svim taÄkama oslonca pa mora da bude bar malo nagnut...

 

 

Drugo, najiskrenije...nazovi me lažnim audiofilom, snobom, cepidlakom ili kako već... ali ja to ne bih mogao estetski da svarim.

 

Tacno.

Unutrasnju za deciji napumpas taman da se popuni (da ne bude preduvana) i metes ispod CD-a, DAC-a etc.

Prvo sam koristio manju libelu bas zbog toga sto si naveo, a posle sam je naprosto izbacio jer kako god da sam je postavljao uvek je CD bio u libeli.

Kao Mile Tranzicija.

Estetike sto se tice, meni to nije puno bitno, ali iskreno, izgleda kao da CD lebdi tj. guma se bukvalno ne vidi, vide se samo fabricke podloske kako nekim cudom levitiraju sa sve plejerom.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovakav logiÄki pristup podseća na: "Ma to je sigurno dobro Äim ih toliko reklamiraju na TV-u". :)

 

Ovakav tvoj pristup podseća  npr. na ''Informer'' :) .

 

Postoji i ostatak mog posta:

 

''MeÄ‘utim, meni su se gore prikazane podloÅ¡ke pokazale bolje od fabriÄkog reÅ¡enja (naravno, nisam skidao fabriÄke podloÅ¡ke već sam DAC samo spustio na antirezonantne nogice).

 

Mislim da ovo ne treba da Äudi, nije retka pojava da proizvoÄ‘aÄi (Äak i dosta ozbiljnih komponenti) Å¡tede na ''sporednim'' i inaÄe jeftinim delovima (ovo naravno nije sluÄaj samo u HiFi-ju).''.

 

ReÄenica koju si citirao bazira se na pretpostavci da je proizvoÄ‘aÄ ipak primenio bolje reÅ¡enje od uobiÄajenih plastiÄnih nogica, ne treba baÅ¡ toliko da preterujemo u potcenjivanju proizvoÄ‘aÄa.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio gume ispod svih ureÄ‘aja, pa i zvuÄnika (jer imam kružni bazis). Sada sam preÅ¡ao na bolju foru ali je pakao da se napravi.

 

Iskreno, imao sam problema da poravnam uređaje, pa su se s'vremena na vreme umeli da pokrive, da ne dodajem da oće guma i da ispusti.

Efekat koji guma ima na zvuk je neprocenjiv kako za cd, preamp bilo da je lampaÅ¡ ili tranzistorac a posebno za gramofone koji nemaju dobre antivibracione nogice. Problem sa gumom je Å¡to ureÄ‘aj jedino dobro radi kada direktno sedi dodjom ploÄom na gumi. Hoću reći nikako guma pa neka ploÄa pa na nju svojim podloÅ¡kama ureÄ‘aj. Tako se dobija prizvuk ploÄe. Nisam imao prilike da koristim neke besne antirezonantne ploÄe tako da ne mogu da tvrdim da to možda poboljÅ¡a?

 

PoÄeo sam da skalpiram stare teniske loptice do gumene kugle, koju posle odvajam na dve polutke koje su vidno spojene nekim lepkom. Isto rade kao gume, a ne mora da se Äovek brine o ventilima i naduvanosti, vaservagi, i ne retko neprivlaÄnom izgledu. Mogu i da se provizorno zalepe nekim lepkom da ne bi bilo rasula kada se pomera ureÄ‘aj....

 

Mene leÄ‘a viÅ¡e ne bole!  :loveface  :wave2

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

 

Edit Infidel: - Postovi koji sadrže samo smajlije nisu dozvoljeni!

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25396-pravila-foruma/

Mea culpa, trebalo je da piše:

***ubaciti_bilo_Å¡ta_potvrdno***  :thumbsup2

Staraću se ubuduće.

Predlog: Postovi koji sadrže samo smajlije nisu dozvoljeni! zameniti sa Postovi koji sadrže samo smajlije ili smajlije i text bez smisla/znaÄenja nisu dozvoljeni!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ako uzmemo za primer neko pojaÄalo kome je transformator težak i pozicioniran na jednoj strani pojaÄala, pojaÄalo će biti nagnuto na tu stranu, ne vidim kako će guma po principu spojenih sudova da izniveliÅ¡e položaj pojaÄala.

Eh, sad, Vaš post na koji sam odgovorio je bio:

 

Prvo Å¡to mi pada na pamet je da CD playeri nisu jednako teÅ¡ki na svim taÄkama oslonca pa mora da bude bar malo nagnut...

No, polako ćemo doći i do TA peći, pa da odmah preÄ‘em na nju, naravno da neće biti ravno jer je u pitanju stiÅ¡ljivi medium za razliku od mog (provocative-nog) primera u kojem se podrazumeva nestiÅ¡ljivi...  ;)

 

Da se dogovorimo, ja, ovde, ne predlažem pumpane gume, da ne bude nesporazuma. Meni se dopadaju klaker nogice... Setio sam se i ko ih je prvi stavio na stolovrt... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da se zna , moze to i ovako - ARN (anti rezonantne nogice, postolje za Mac Mini):

 

dscn5384.jpg

 

Kratko, ali jebitacno. 

 

- antirezonantno,

- pristupacno,

- lako se postavlja,

- izuzetna cvrstina i stabilnost,

- veci protok vazduha i bolje hladjenje,

- lakse za brisanje prasine,

- estetski lepo...

 

Cujem da je napravljen i u crnoj boji. 

Pa da se pohvalim, nije "nulti" primerak zavrsio kod mene, ali "prvi" izgleda jeste.  :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...