Jump to content


Antirezonantne podloske


Sonichammer

Recommended Posts

Taman posla saljiv! 

Mene zanima koja je svrha ovih anti-rezonantnih podloski?

Ako je to, kako ja shvatam, da spreci uticaj vibracija na uredjaj ispod kojeg se postavljaju, onda je ovaj predlog sa gumom jos jedan od opcija posto joj je (gumi) svrha ista kao i ovim podloskama.

Ako nije molim za objasnjenje i mea maxima culpa.

 

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Taman posla Å¡aljiv!  :wave2 

Onda je greÅ¡ka u zakljuÄku o Å¡aljivosti moja i sasvim moja...

A to da se ponuđenim lakše rukuje, ostaje... :wave2

Da se vratim(o) na topic: ako su ove ARN one sa kuglicom, to ima smisla i davno smo imali na jednom od stolovrta, setiću se kojem...

Link to comment
Share on other sites

Ako je to, kako ja shvatam, da spreci uticaj vibracija na uredjaj ispod kojeg se postavljaju, onda je ovaj predlog sa gumom jos jedan od opcija posto joj je (gumi) svrha ista kao i ovim podloskama.

 

 

I ja se pitam zašto gume ne bi bila dobra za, recimo - dac ?

 

 

Ðа ÑтрањÑким форумима нахвалише звук уређаја када Ñу поÑтављени на надуване гуме од бициклова.

 

Вероватно греше?

Link to comment
Share on other sites

Ðа ÑтрањÑким форумима нахвалише звук уређаја када Ñу поÑтављени на надуване гуме од бициклова.

 

Вероватно греше?

 

Ne grese uopste, cak sta vise! Potpuno su u pravu.

Ali ja ne moram da pratim te vorume da bih znao da je to tako, posto licno koristim inkriminisanu gumu ispod CD plejera.

Pisao sam onoliko o pozitivnom ucinku takve gume, ali dzaba ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Pneumatici se koriste bar dvadeset godina. Dobrodošli u prošlost.

 

Ðико није ни Ñпомињао од када датира употреба.

Link to comment
Share on other sites

I ja se pitam zašto gume ne bi bila dobra za, recimo - dac ?

 

Vlajo, Hegel HD11 fabriÄki ima 3 gumene polulopte...

 

Sigurno ih ne bi stavili da je to loše, verovatno dosta zavisi i od vrste gume.

 

MeÄ‘utim, meni su se gore prikazane podloÅ¡ke pokazale bolje od fabriÄkog reÅ¡enja (naravno, nisam skidao fabriÄke podloÅ¡ke već sam DAC samo spustio na antirezonantne nogice).

 

Mislim da ovo ne treba da Äudi, nije retka pojava da proizvoÄ‘aÄi (Äak i dosta ozbiljnih komponenti) Å¡tede na ''sporednim'' i inaÄe jeftinim delovima (ovo naravno nije sluÄaj samo u HiFi-ju).

Link to comment
Share on other sites

Ne, a ti mene?

 

Ne, naravno. Iskren da budem, malo sam zbunjen. Napumpaš gumu za bajs i staviš ispod CD-a?

 

Prvo Å¡to mi pada na pamet je da CD playeri nisu jednako teÅ¡ki na svim taÄkama oslonca pa mora da bude bar malo nagnut...

 

 

Drugo, najiskrenije...nazovi me lažnim audiofilom, snobom, cepidlakom ili kako već... ali ja to ne bih mogao estetski da svarim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...