Jump to content


Kako da uspostavim vezu


Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu!

 

Nedavno sam odlucio da udjem u hi-fi svet te sam na preporuku drugara kupio av risiver Onkyo TX-SR601E. Na redu je kupovina zvucnika za slusanje muzike u stereo varijanti, naravno.

 

Namera mi je da povezem PC sa risiverom digitalnim putem jer sam cuo da je to najbolji nacin (risiver ima opticki i koaksijalni ulaz, nema HDMI), a krajnji cilj je slusanje muzike sa PC u FLAC formatu.

 

Moje pitanje glasi: koji je najbolji nacin da to izvedem?

 

Hvala unapred na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To zavisi od toga kakav komp imaÅ¡. Ako ploÄa ima koaksijalni izlaz, onda je sa risiverom povežeÅ¡ koaksijalnim, ako ima optiÄki - optiÄkim. Ako komp uopÅ¡te nema s/pdif out, onda digitalni signal izvodiÅ¡ preko usb veze i treba ti udb/spdif converter. Ja u tu svrhu, malo nekonvencionalno, koristim eksternu usb zvuÄnu karticu sa optiÄkim izlazom. Ovu: http://www.kupujemprodajem.com/ESI-MAya-44-USB-21963437-oglas.htm?filter_id=20742189, a mogla bi da posluži i ova: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18971-Behringer-UCA202/ .

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75: Hvala na savetu!

 

@Gnu: Mislim da ploca nema ni jedan ni drugi, znaci - konvertor! Ova UCA202 mi je veoma pristupacna po ceni, ESI mi je skupa! Hvala na informaciji!

 

Da li je UCA202 dovoljno dobro resenje, u smislu da nema gubitka na kvalitetu signala ili tako nesto?

I jos nesto, da li je problem duzina kabla? Udaljenost PC od risivera bi mi bila oko 8 m.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, to me zanima. Odnosno, kako je najbolje povezati PC i risiver, coaxom ili..?

 

Ako je resenje taj USB/SPDIF konvertor, koji je ok da kupim?

 

Mozda postavljam cudna vama pitanja, ali ovo je sve novo za mene.

svaka novija matiÄna od 2005 pa do danas ima optiÄki ili koaksijalni digitalni izlaz za to Å¡to ti treba kaži mi koja ti je pa ćemo znati jel ima ili nema

Link to comment
Share on other sites

Ovo pise u user manual-u

 

SPDIF_IO (S/PDIF In/Out Header)
This header supports digital S/PDIF in/out. Via an optional S/PDIF in and out cable, this header can
connect to an audio device that supports digital audio out and an audio system that supports digital
audio in.
Link to comment
Share on other sites

I ovo

 

High Definition Audio (HD Audio)
HD Audio includes multiple high quality digital-to-analog converters (DACs) that support 44.1KHz/
48KHz/ 96KHz/192KHz sampling rate. HD Audio features multistreaming capabilities that allow multiple
audio streams (in and out) to be simultaneously processed. For example, users can listen to MP3
music, have an Internet chat, make a telephone call over the Internet, and etc. all at the same time.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...