Jump to content


Jamo 626 hcs ili...


Lucy

Recommended Posts

 Zdravo forumaÅ¡i, doÅ¡lo je vreme da se menjaju zvuÄnici, pa gde ću naći bolji savet nego ovde..

 

 Posedujem Yamaha Aventage RX-A1010 receiver i Kef PSW 2500 sub. koji ostaju u sistemu. Izbacujem stare Pioneer CS7070 frontalne i Mission mh3 surround i centar.

 Dakle, treba mi 5.0 sistem za stereo i surround, voleo bih da je paket od istog proizvoÄ‘aÄa.

 Jamo 626 hcs je preporuka trgovaca koja mi sa cenom (oko 80.000 din) najviÅ¡e odgovara, ali ima mesta i za malo tolerancije, pa sam se ja zalepio za malo jaÄi model istog proizvoÄ‘aÄa 628 (oko 105.000), Å¡to bi bio i neki maximum.

Gledao sam neke JBL i B&W 684, ali tu su samo frontalni 800eur pa naviše (centar i surround papreni), tako da se za njih nisam "zalepio", ali dolazi u obzir i to za front, pa da opet za cinema uzmem neke krševe...

 Sve u svemu neodluÄan sam sad, pa svaka preporuka i savet dobro doÄ‘e.

 Oglase sam gledao, niÅ¡ta pametno, polovno nisam video, a i nisam neÅ¡to struÄan da procenim Å¡ta je u originalnom paketu, a Å¡ta popravljano, menjano itd. a ozbiljne su pare u pitanju (za mene)..

 Prostorija je oko 30m2, (6X4 + predsoblja)

 

Preporuke?

Hvala.

 

 
Link to comment
Share on other sites

Nije Džemo (zastavnik Džemo ćelićna krila naÅ¡e armije) nego Jamo kako se i piÅ¡e. Jednom je jedan voditelj muziÄke emisije mislim na dvestadvojci ladno rekao, rumunski umetnik na panovoj svirali Džordž Zamfir. Umetnik se naravno zove Gjorgje Zamfir. Msm tako se najpribližnije izgovara, a Džordž nije sigurno. Jbg tako i Jamo.........................

Link to comment
Share on other sites

Slazem se za predlogom koji je dao Zarko ali licno bih ti od srca preporucio tu vecito potcenjenu Yamahu narocito za surround sistem prvenstveno zbog kvaliteta, a iskreno i zbog cene. NS-777 ili NS-555 kao front (imao sam veoma pogresno misljenje o NS-777 modelu dok ih nisam cuo i uverio se da je u pitanju jako ozbiljan zvucnik), NS-444 kao centar i NS-333 za surround i bices prezadovoljan. Mislim da bi te novi NS-444 i NS-333 izasli manje nego ovi polovni Jamo. Dali Zensor 5 i 7 su takodje jako dobar izbor.

Ako ti budzet dozvoljava obrati paznju i na Canton kao i na Magnat-ovu Quantum seriju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi na brzim odgovorima, pravio sam neku kalkulaciju, vidim da Mission mx6 za front sa nekim ok pratećim zadnjim i centrom, ne prelazi cenu Jamo 628 paketa, otićiću to da poslušam. Nepravedno sam ih na prvu odbacio.

 

Žarko, hvala na konkretnom predlogu, to je najbolja pomoć  :thumbsup2 ali, malo mi doÄ‘e skupo sve ovo, morao bih i na put da sve to vidim, posluÅ¡am. Onda tip sto prodaje centar i surrond kaže cena fiksna  :crno-na-belo , a ima i sub koji mi ne treba. Ne mož' se napravi pos'o...  za 850e oÄekujem viÅ¡e, ako je u pitanju polovna roba, "bar" neÅ¡to iz Concert serije..  ;-)  E sad da li ću to i naći, pitanje je... B&W 684 je 800e nov par, ali opet ima ali... nema da se bira boja, samo crni ostali...

Link to comment
Share on other sites

Technics, hvala na odgovoru. Za Yamahu sam Äuo da je potcenjena nepravedno i razmisljao o nekim modelima. Ok je sistem koji si naveo, i Å¡to je najvažnije može da se isproba. Tako isto i sa Cantonom, ima neka 4 podnostojeća modela koja dolaze u obzir. GLE 476 i 496 i CHRONO 507.2 i 508.2 stim Å¡to bi sa njima surround morao da saÄeka ili da ostane na nekoj stvarno jeftinoj varijanti, budžet duboko u crveno otiÅ¡ao, skoro da nema ni za gorivo do radnje ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nije Džemo (zastavnik Džemo ćelićna krila naÅ¡e armije) nego Jamo kako se i piÅ¡e. Jednom je jedan voditelj muziÄke emisije mislim na dvestadvojci ladno rekao, rumunski umetnik na panovoj svirali Džordž Zamfir. Umetnik se naravno zove Gjorgje Zamfir. Msm tako se najpribližnije izgovara, a Džordž nije sigurno. Jbg tako i Jamo.........................

oÄigledno nisi shvatio zaÅ¡to zovem jamo  džemo al nema veze

Link to comment
Share on other sites

Slazem se za predlogom koji je dao Zarko ali licno bih ti od srca preporucio tu vecito potcenjenu Yamahu narocito za surround sistem prvenstveno zbog kvaliteta, a iskreno i zbog cene. NS-777 ili NS-555 kao front (imao sam veoma pogresno misljenje o NS-777 modelu dok ih nisam cuo i uverio se da je u pitanju jako ozbiljan zvucnik), NS-444 kao centar i NS-333 za surround i bices prezadovoljan. Mislim da bi te novi NS-444 i NS-333 izasli manje nego ovi polovni Jamo. Dali Zensor 5 i 7 su takodje jako dobar izbor.

Ako ti budzet dozvoljava obrati paznju i na Canton kao i na Magnat-ovu Quantum seriju.

+1 sa 777 , jako dobar zvucnik , i jako lep (ako je bitno) zvucnik.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je lep zvuÄnik, bitna je estetika, donekle i dimenzije jer je u dnevnom boravku. Nisam planirao da bude crn zvuÄnik zbog ostatka enterijera, mada sam svestan da neće moći da mi bude sve potaman. Za poÄetak je kvalitet na prvom mestu.

 

A Å¡ta mislite o Yamha Soavo 1? http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-soavo-1-21350961-oglas.htm?filter_id=3326601

Ponudio bih manje, naravno, pa ako padne dogovor-padne.. Video sam te iz oglasa konkretno, ali ih nisam Äuo...

Link to comment
Share on other sites

Soavo je High-End serija i ako planiras 5.1 ili 5.0 sistem sa satelitima iz te serije trebace ti ogroman budzet. Ovo u oglasima je NS-F901 model i postoje odgovarajuci centralni (NS-C901) kao i surround (NS-B901) zvucnici. S obzirom na budzet nemoj da zuris vec isprobaj sve sto je dostupno od zvucnika, a ulazi u budzet koji si planirao.

Link to comment
Share on other sites

Soavo je High-End serija i ako planiras 5.1 ili 5.0 sistem sa satelitima iz te serije trebace ti ogroman budzet. Ovo u oglasima je NS-F901 model i postoje odgovarajuci centralni (NS-C901) kao i surround (NS-B901) zvucnici. S obzirom na budzet nemoj da zuris vec isprobaj sve sto je dostupno od zvucnika, a ulazi u budzet koji si planirao.

Nisam u tom slucaju mislio da uzimam satelite iz iste serije, u najboljem slucaju bi bili gore preporuceni NS-444,333 i to nekad u buducnosti, ali bi za stereo, pretpostavljam, to bilo najbolje sto moze za do 1000e. Naravno, ako prodavac koriguje cenu, mada ne verujem da hoce, mnogo je...
Link to comment
Share on other sites

To je Soavo1, a F901 je noviji model i naizgled ima drugaÄije podnožje.

U pravu si, bacio sam pogled na brzinu preko mobilnog na sliku gde je presek kutije pa sam pogresno pretpostavio. U svakom slucaju Soavo nije jeftin.

 

Koliko sam video u prvom postu tvoj budzet je oko 105000 dinara i ako za taj novac zelis 5 zvucnika za surround sistem i dalje stoji preporuka za Yamahu. Sve modele ima 4audio (mozda i jos neki HiFi shop u Srbiji) i cene su 26600 dinara za NS-333, 18600 dinara za NS-444 i 65720 dinara za NS-555 tj 80600 za NS-777 model. Dakle ako uzmes NS-555 kao front sa centralnim i surround zvucnicima sve bi izaslo 110920 dinara, dakle nepunih 6000 dinara preko budzeta. NS-777 jesu bolji ali su NS-555 isplativiji jer koliko sam upoznat (mozda gresim) koriste isti visokotonac i isti srednjetonac i prednost NS-777 modela je bolji bass koji ide nize sto ti mozda zbog Kef-a ne bi primetio u tolikoj meri. Bez subwoofera je druga stvar.

 

Kod Dali-a slicna situacija sa cenom, 24599 dinara za Zensor 1 (surround), 24599 dinara za Zensor Vokal (centralni) i 55399 za Zensor 5 model tj 73799 za Zensor 7 model. Ista situacija kao sa Yamahom, ako se odlucis za manji i opet odlican front (Zensor 5) cena na kraju iznosi 105000 dinara.

 

Kef = 24399 dinara za C1 (surround), 24499 za C6LCR (centralni) i 53999 za C5 tj 68799 za C7, dakle opet slicna cena, sve iznese oko 103000 dinara. Moram da napomenem da je Kef losije ocenjen u testovima od Dali-a i Yamahe.

 

Za malo manje novca (oko 100K) mozes da sastavis Jamo sistem od modela iz Studio S serije (S 626 / S 622 / S62) ali po meni Yamaha i Dali su bolji izbor.

 

U taj budzet ulaze i modeli od JBL-a, Wharfedale, Mission-a (MX5 / MX1 / MXC2) ali opet ponavljam po onome sto sam cuo i video moj izbor bi definitivno bila Yamaha. Naravno svako ima drugaciji ukus i trazi drugaciji zvuk tako da nista bez probe. Yamahu imas u 4audio, Dali i Kef u Tehnomaniji, Warf i JBL u BGBstudio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala lepo na iscrpnom odgovoru i meni Yamaha deluje najprimamljivije, taman cu poslusati po radnjama malo dok prodavac za Soavo razmisli. Razumeli smo se, za 1000e bi trebao kupiti svih 5 zvucnika, kablove, sve sto mi treba... Stim da su malo manje vazni sateliti od frontova.

Link to comment
Share on other sites

Hvala lepo na iscrpnom odgovoru i meni Yamaha deluje najprimamljivije, taman cu poslusati po radnjama malo dok prodavac za Soavo razmisli. Razumeli smo se, za 1000e bi trebao kupiti svih 5 zvucnika, kablove, sve sto mi treba... Stim da su malo manje vazni sateliti od frontova.

jako je bitan centralni zvuÄnik obrati pažnju priÄam iz iskustva kada sam se igrao sa 5.1 sistemom

Link to comment
Share on other sites

Dogovorio sam cenu za Yamaha Soavo 1 sa prodavcem, ostatak cu dopuniti sa NS-333 i C444.

Hvala svima na pomoci, narocito Technics (da nisi spomeno Yamahu, ne bi se setio coveka od koga sam ranije kupio risiver, a prodavao je i Soavo). Sad bi imao nove Jamo 628 za relativno malo manje para, a razlika je znatna.

Link to comment
Share on other sites

Super, Äestitke.

Hvala.

 

To je Soavo1, a F901 je noviji model i naizgled ima drugaÄije podnožje.

Rekao bih da su drajveri isti, ne vidim neke velike razlike kad ih poredim na Yamahinom sajtu?

SluÅ¡am ih i stvarno lepo zvuÄe, najkvalitetnije Å¡to trenutno imam su flac fajlovi sa lap topa. Ako nema bitnih razlika sa F901, zadovoljstvo mi je za nijansu veće, kad vidim da u 4Audio F901 koÅ¡ta 3400 eur...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...