Jump to content


kenwood 1100d i 3300d


hardwareGQ

Recommended Posts

Postovanje i pozdrav svima,

Imao sam prilike da cujem kenwood 1100d na nekoliko pari zvucnika i jako mi se dopada. Vrlo je muzikalan i kvalitetan.

Imam nameru da ga kupim, ili njega ili 3300d. Konstrukcijski mi deluju isto pa verujem da su vrlo slicnog zvuka.

Ono sto me interesuje je da li su pouzdani?

Recimo da li nisu sastavljeni od nekih komponenti koje je nemoguce nabaviti ako se pokvare?

Hvala svima

Link to comment
Share on other sites

Recimo da li nisu sastavljeni od nekih komponenti koje je nemoguce nabaviti ako se pokvare?

 

Вероватно Ñи упознат да је појачавач из '86 и да је му је Ñада Ñкоро тридеÑет година.

 

Појачавач је ÑаÑтављен од компоненти које Ñу му потребне за рад, али.............

 

6pvndy.jpg

 

 

Мада ТР2030 Ñе још и нађе.

Link to comment
Share on other sites

Ма није то нешто ванземаљÑко али прилично Ñкупо.

 

https://octopart.com/dat1018p-sanken-2176336

 

Ру Ñтвари у том једном кућишту Ñу два транзиÑтора Ñа Ñпојеним колекторима.

Link to comment
Share on other sites

Postovanje i pozdrav svima,

Imao sam prilike da cujem kenwood 1100d na nekoliko pari zvucnika i jako mi se dopada. Vrlo je muzikalan i kvalitetan.

Imam nameru da ga kupim, ili njega ili 3300d. Konstrukcijski mi deluju isto pa verujem da su vrlo slicnog zvuka.

Ono sto me interesuje je da li su pouzdani?

Recimo da li nisu sastavljeni od nekih komponenti koje je nemoguce nabaviti ako se pokvare?

Hvala svima

глупо питање а глуп и резон , купи појачало и уживај а не да размишљаш кад Ñе поквари, па да ти ради и 10 година па шта, а можда Ñе никад не поквари. кад би људи тако размишљали Ñви би куповали у продавници Ñа гаранцијом ове играчке што их Ñада праве.

Link to comment
Share on other sites

Стоун је апÑолутно  Ñƒ праву а и ја ти такође Ñаветујем да заобиђеш ове Кенвуде јер Ñам имао пуно другара којима Ñе то покварило а поправка је била потпуно неиÑплатива, проблем Ñу ти транѕиÑтори. Размишљање ГокÑија62  Ñ˜Ðµ бзвз , лако је њему да Ñаветује а иде евентуално по твом џепу.  Ðа три меÑта знам где та појацала Ñтоје непоправљена по подрумима и Ñкупљају прашину а притом  Ð»ÐµÐ¿Ð¾ Ñу плаћена у кешу . Што то теби треба да размишљаш 'шта би било ' 'кад би било ...итд...

 

Ðек Ñе други праве паметни. Стоји да Ñу океј појачала ÐЛИ  _ -_-_ ПРОБЛЕМ ЈЕ ЕВИДЕÐТÐР

 

Ðко ти цркне један транзиÑтор ти мораш купити на деÑетне да би их упарио и вратио уређај у фабричко Ñтање

 

пÑ

 

Ðишта то боље не ради од неког доброг ТецхникÑа типа - Ñув 8, 9 , 900 , Ñув ÐºÑ 700, 800, 900, итд...или Пионеера а 90 , 757, 777 , 858 итд... а можда и лошије

Link to comment
Share on other sites

Стоун је апÑолутно  Ñƒ праву а и ја ти такође Ñаветујем да заобиђеш ове Кенвуде јер Ñам имао пуно другара којима Ñе то покварило а поправка је била потпуно неиÑплатива, проблем Ñу ти транѕиÑтори. Размишљање ГокÑија62  Ñ˜Ðµ бзвз , лако је њему да Ñаветује а иде евентуално по твом џепу.  Ðа три меÑта знам где та појацала Ñтоје непоправљена по подрумима и Ñкупљају прашину а притом  Ð»ÐµÐ¿Ð¾ Ñу плаћена у кешу . Што то теби треба да размишљаш 'шта би било ' 'кад би било ...итд...

 

Ðек Ñе други праве паметни. Стоји да Ñу океј појачала ÐЛИ  _ -_-_ ПРОБЛЕМ ЈЕ ЕВИДЕÐТÐР

 

Ðко ти цркне један транзиÑтор ти мораш купити на деÑетне да би их упарио и вратио уређај у фабричко Ñтање

 

пÑ

 

Ðишта то боље не ради од неког доброг ТецхникÑа типа - Ñув 8, 9 , 900 , Ñув ÐºÑ 700, 800, 900, итд...или Пионеера а 90 , 757, 777 , 858 итд... а можда и лошије

;-) da li mogu ja da otkupim ta min. 3 Kenwooda 1100 d ili 3300d sto stoje po podrumima? 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne zelis da rizikujes kupi novo sa garancijom. Ako kupujes polovno vecina pojacala na KP su iz 90-tih pa starija tj imaju 20 i vise godina. Imao sam do skoro 1100D i u mom sistemu nadsvirao je slicno rangirane Denone sa kojima sam imao prilike da ga uporedjujem. Takodje imao sam i KA-880SD koji ima slicnu boju zvuka i koji sam pre par meseci prodao drugaru koji ga koristi za zurke sa nekim Bose zvucnicima. Radi satima pojacano na 8 ili 9 (ne na 9 sati vec brojci 9 sto je skoro max), a pritom hladno kao spricer tj greje se manje nego moj mobilni. Vec sam u drugoj temi spomenuo da je ova serija zvucno za trazeni novac odlicna ali jako potcenjena, cak sam ih i ja obilazio na osnovu tudjih saveta dok ih nisam cuo. Rizik uvek postoji i nece crci pre nego neki HK, Denon ili Technics slicne generacije. Ako slusas na normalnim snagama pa i glasnije neces moci da ga sprziz sigurno.

Dakle potpuno se slazem sa ovim sto su iskusnije kolege napisale ali nema logike da izbegavas pojacalo staro 30 godina koje ce biti komplikovano za eventualnu popravku pa onda da zavrsis sa nekim drugim pojacalom koje je isto godiste, manje ti se zvucno svidja, a pritom je lakse za popravku, a velika je verovatnoca da u sledecih 5-10 godina dok ga koristis do popravke ne dodje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...