Jump to content


transport teac P-700


mladenko

Recommended Posts

ovaj uredjaj koristim u mom sistemu,imam jedan problem u vezi s njim i bio bi zahvalan na pomoci ako netko zna,uredjaj sam kupio preko mog kolege koji zivi u beogradu,kad sam poceo koristiti uredjaj primetio sam sledece,transport je radio normalno,ocitavao je sve originale i sve rezane cd-ove,i tako jedno 45-ak minuta dok se ne zagreje,i nakon toga bi poceo da brljavi,oce da ocita,nece da ocita,"no disc" itd,ja ga iskljucim i pustim da se ohladi,ukljucim ga i opet isto,prvih pola sata opet ocitava sve zivo i radi normalno i kad se zagreje,opet pocne da brljavi,posto mi je elektronika profesija,srafciger u ruke,otvorim ga,uredjaj netaknut,i nadjem na stampanoj ploci 10-ak "hladnih lemova",uzmem cardasovu tinol zicu i sve lepo prelemim,nakon tog postupka uredjaj radi normalno,cita sve originalne diskove,nema vremenskog ogranicenja,moze da sljaka po 15 casova,medjutim niti jedan rezani disk vise ne ocitava,"no disk"...bojim se da je prethodni vlasnik imao taj problem i da je transport stelovan i podesavan,ali to nije bio uzrok kvara,ima tamo 3-4 trimera koji sluze za podesavanje struje lasera,fokusa faze itd. medjutim da bi se izvrsilo fabricko podesavanje po service manualu tog uredjaja treba frekvenc metar,treba osciloskop,generator signala i sto je najvaznije treba neki test disk YEDS-18 ili MCD-111 koji su za mene nenabavljive prirode,valjda su dostupni samo ovlastenim sony servisima i ne bih da radim nesto sto nikad nisam radio..da je uredjaj podesavan to znam po tome sto se u postupku podesavanja koristi frekvencmetar i pinovi na koje se kaci bili su razmaknuti, nisu imali odgovarajuci konektor...da li netko zna ko bi mi mogao pomoci da resim taj problem i ko se s tim bavi,opet kazem ja ga sad normalno koristim i cita mi sve moje originale a imam isto tako veliku kolekciju rezanih diskova koji su mi sad neupotrebljivi,unapred se zahvaljujem ako me neko moze uputiti na strucnu osobu koja moze da mi resi to...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пре било каквог подешавања Ја бих Ñтавио други за који миÑлим да је иÑправан лаÑер. ÐажалоÑÑ‚ ти Ñу веома ретки и Ñкупи. У питању је КСС 151Ð.

Link to comment
Share on other sites

hvala na vasem misljenju,ali po meni nije do lasera,jer da je neispravan laser ne bi uopste ocitavao,ili bi ocitavao originale a ne bi rezane,znaci moj transport je ocitavao SVE originale i SVE rezane kojih imam 100-ak komada,ali je problem sto bi nakon pola sata poceo da brljavi,nakon prelemljavanja kontakt gresaka istog momenta niti jedan rezani disk se ne ocitava, a svi originali rade potpuno normalno,a prije prelemljavanja svi rezani su normalno ocitavani prvih pola sata,napomena:kontakt greske su bile ocigledne,znaci 10-ak totalnih hladnih lemova,a za taj laser sto ste rekli da je u mom uredjaju  pronasao sam da se koristi u prestiznim wadia transportima i da laser nikad ne crkava,ako je laser neispravan odmah ne bi ocitavao,a ne nakon pola sata,ja mogu nastaviti ovako da ga koristim jer mi radi posao i cita mi sve moje originale,originale u stvari samo i kupujem,nego me kopka to sto znam da je uredjaj cackan i podesavan,a nije pravilno podesen,ako bi uspeo to da resim,sve rezane diskove bi bacio u smece,a nastavio bi slusati samo originale,ali bi znao da mi je uredjaj korektno podesen i ne bi razmisljao kolika je struja kroz laser i moze li mi to nekorektno podesavanje smanjiti vek trajanja mog uredjaja,a buduci da mi je taj transport srce mog sistema za kojim sam tragao 20-ak godina(nemojte me ismijati sad),jako mi znaci da resim to,ovlasteni teac servis u srbiji koliko sam mogao viditi nema ga,a ne bih volio da mi "srafciger" majstori cackaju po uredjaju,siguran sam da ima ljudi koji to znaju i opremljeni su za tako nesto,ali nazalost ja ne znam za njih tako da mi je ovo obracanje na ovom forumu moj pokusaj,mozda neko od cijenjenih clanova ovog foruma ima informaciju ko to radi..

Link to comment
Share on other sites

TEAC PRORADIO :banana :banana :banana ,preletovao sam te tranzistore ponovo,u stvari na njima su i bili prije hladni lemovi,sad sam ih odpumpao,sve detaljno ocistio,zalemio ih specijalnom tinol zicom sa 3,8% srebra,ukljucio transport i svih 150 rezanih diskova ocitavaju se bez greske,to su sve kopije originala iz amerike,ray brown i ekipa,sad ponovo mogu da uzivam u njima,hvala svima na podrsci i pomoci,narocito gosp.GOX CO,imas od mene :wave2 ,hvala puno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

post-32656-0-67808600-1430557565_thumb.j   neverovatno,sklopio sam uredjaj,ukljucio ga i opet zeza,nece da ocitava rezane diskove,sad sam otkrio sledece,kad je skinut donji poklopac s uredjaja kao sto vidite na slici,i stavim ga na policu,ukljucim,normalno radi,sve ocitava,cim zasrafim donji poklopac,cita samo originale,nece rezane,znam da ovo spada u domen naucne fantastike,sta da radim? opet kazem bojim se da je prethodni vlasnik sigurno imao problema s uredjajem zbog evidentnih kontakt gresaka koje su bile vidljive iz aviona,a on to nije znao pa se bojim da nisu cackali po trimerima,to su samo moje bojazni i slutnje,kako da resim ovaj problem,mozda treba samo malo da se mrdne neki trimer,ali koji? skinuo sam service manual s interneta,nezgodno je sto za podesavanje treba osciloskop,test disc(ja ga nemam),frekvencmetar,generator signala,treba cijela laboratorija,u service manualu vidim ima u podesavanju 6 trimera,V5(PLL),V6(S.BAL),V1(T.BAL),V2(F.OFFSET),V3(F.GAIN),V4(T.GAIN)......T.GAIN(tracking gain adjustment),F.GAIN(focus gain adjustment),F.OFFSET(focus ofset),T.BAL(tracking balance adjustment),S.BAL(sled balance adjustment),PLL(frequency adjustment)....ne znam kako da resim problem,koji da mrdnem,a nije mi resenje da drzim otvoren uredjaj s donje strane na polici,PLEASE HELP???post-32656-0-67808600-1430557565_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

nekako meni se cini da je ipak rec o losem kontaktu negde na ploci. Kad stavljas poklopac ili sam poklopac ima nalepljen neki sundjer/izolator koji negde pritisne plocu i prekine taj spoj ili kad stavljas srafove pa se nategne kuciste tako da ploca izgubi spoj.

Ja bih pazljivo samo natakao poklopac sa sto manje primenjene sile i proverio funkcionalnost, pa onda polako sraf po sraf i svaki put proveravao sve dok ne otkrijem momenat kad se desava da vise ne ocitava, a onda dalje trazio po ploci prekid.

Link to comment
Share on other sites

kamo srece da je los kontakt,evo ukljucim uredjaj bez donjeg poklopca,stoji mi na stolu,radi bez greske,cita sve originale i sve rezane,cim sam lagano podvukao lim cije su dimenzije vece od samog uredjaja,znaci samo sam mu imitirao metalnu podlogu,odmah ne ocitava rezane,a njegova donja stampana ploca je skoro 8 mm udaljena od donjeg ruba uredjaja,znaci nema nikakvog pritiska na stampanu plocu,kad mi je kolega gox.co rekao da preletujem tranzistore u servo delu,ja sam vidio da sam vec bio prelotovavao te tranzistore ajd reko opet cu,ja ih preletovao i mojoj sreci nema kraja uredjaj vidim radi cita sve ja ga sklopio i nisam ga palio sve do danas,ubacio neke rezane vidim nece da cita tako sam ga i otvorio da vidim sta je i tako sam shvatio da mi reaguje na donji lim,na gornji lim ne reaguje,samo na donji,kad nema donjeg lima,sve u redu,cita apsolutno sve,a kad stavim donji lim,onda samo originale,je li to neka kapacitivna sprega,ne znam,ne volim napamet nista da diram,a sto je najgore nemam potreban instumentarij da to odradim kako treba,imam samo osciloskop a nemam taj specijalni test disk,nemam generator signala,nemam frekvencmetar,a opet kazem,prezadovoljan sam sa zvukom ovog transporta,on mi je polazna tacka u mom sistemu,vjerovatno treba samo da se pinkicu mrdne neki trimer,ali koji,ima ih 6 kom ukupno :roll:post-32656-0-24893800-1430575986_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

kamo srece da je los kontakt,evo ukljucim uredjaj bez donjeg poklopca,stoji mi na stolu,radi bez greske,cita sve originale i sve rezane

 

Вероватно је предвиђен за афричко тржиште.

Link to comment
Share on other sites

Da li se isto deÅ¡ava kada podvuÄeÅ¡ neku nemetalnu podlogu?

kad je bilo koja podloga,osim da nije metalna,radi normalno,kad podvucem metalnu podlogu,brlja i nece da ocita rezane diskove,i sto je neverovatno,dovoljno je da izvucem metalnu podlogu samo 2cm i odma pocne da radi dobro i bez greske ocitava,ovo je neverovatno,osecam da mu ne treba puno,moja pretpostavka je da je prvobitni vlasnik sigurno imao problema s tim jer su bile ocigledne kontakt greske na tranzistorima,bilo ih je sigurno 6-7 kontakt gresaka,ja samo pretpostavljam da je mozda neko cackao po trimerima,a mozda i nije,ne znam,opis greske je bio taj da bi uredjaj radio normalno jedno 30-ak minuta dok se ne zagreje,znaci ocitavao je i originale i rezane u tom vremenskom periodu,i onda bi pocela igranka,poceo bi da brlja,no disc,bez pravila,posto bi ohladio uredjaj i opet ga upalio opet bi vremenska sekvenca do pojave greske bila isti vremenski period oko 30 minuta sto me je i asociralo da je u pitanju klasicna kontakt greska,naravno to se i potvrdilo kad sam otvorio uredjaj s donje strane,uocio sam odmah te kontakt greske i detaljno sam sve prelemio s kvalitetnim tinolom,nakon toga uredjaj mi potpuno radi bez ikakvih vremenskih ogranicenja s originalnim diskovima,sve ih cita,a posle tog nije htio niti jedan rezani disk da ocitava,tek jucer sam dosao do saznanja da mi ocitava i rezane diskove,apsolutno sve,ali kad se skine donji metalni poklopac,verovatno je sto kaze kolega gox.co uticaj magnetskog polja,i to vrlo mali pomjeraj,mozda se nesto vrlo malo razdesilo tokom godina,pa se nesto samo malo treba pomeriti,ali sta? ima ukupno 6 trimera,ne znam koji,nemam  nikakvog iskustva s laserima,ovo mi je prvo susretanje s takvom vrstom uredjaja i ne bi da nesto zeznem,postoji velika sansa da dobavim originalni sony-ev test disk yeds18 iz ovlastenog sony-ovog servisa u n.sadu,ima li neko saznanje tko to radi u beogradu i da ima potreban instrumentarij da se to podesi,a mozda neko zna iz iskustva sta treba malo da se mrdne pa da proradi,bio bih vam veoma zahvalan ako me neko moze uputiti na pravu adresu,stalo mi je do ove sprave,ubitacno radi,pozdrav svima :type

Link to comment
Share on other sites

Јел то оригинални поклопац?

naravno,originalni je poklopac od uredjaja,nego sam ja izludio jucer sam se ceo dan zezao s tim glava me zabolila,primetio sam kad skinem poklopac radi normalno pa sam onda eksperimentirao pa podvukao veliki lim od poklopca preampa i onda opet pocinje da brlja,cak sam probao preko tog lima staviti pamucnu krpu,i onda radi normalno,pa sam probao cak izvlaciti lim ispod uredjaja i neverovatno,dovoljno je da izvucem lim ispod uredjaja samo 5mm???? i odma pocinje ocitavati normalno,ovo je da popizdi covek :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Možda je negde problem sa masom. Da li ureÄ‘aj proradi kada donji poklopac nije u dodiru sa prednjom ili zadnjom ploÄom?

ne razumem,kako mislite problem s masom? jucer sam u ocaju preko tog limenog podmetaca stavio pamucnu pajicu pa sam na to onda stavio uredjaj i onda radi normalno,ali normalno je da donji metalni poklopac povezuje uredjaj u jednu masu :roll:

Link to comment
Share on other sites

mozda je glupo, ali da probam :)

mozda poklopac je sjajan i pravi refleksiju prilikom rada lasera

 

Стави папир па врати поклопац, можда поклопац нешто додирује или натеже штаману плочу јер Ñе вероватно нешто увија.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...