Jump to content


ar90 vs jbl 240ti


vlada10

Recommended Posts

Kod matorih 30+ godina starih kutija, mnogo toga zavisi od trenutnog stanja u kojem su konkretni primerci.

Kvalitet vesanja posle zamene, stanje kondenzatora u skretnici, stanje samih drajvera (kako su kutije i gde koriscene, da nisu slucajno goreli/servisirani...), itd, itd...

Posle kvalitetne restauracije, kutije mogu svirati drasticno bolje.

Takodje, sve dosta zavisi i od pojacala sa kojim ih pogonis.

Moji AR-90 su u istom danu svirali bezveze sa novim, na papiru jacim, Exposure 3010S2 pojacalom i odlicno sa matorim Cyrus Two sa PSX napajanjem.

Ukratko, moras sam da poslusas konkretne primerke koji se prodaju. Sa svojim pojacalom.

Link to comment
Share on other sites

Pa trebalo bi da taj JBL ni u jednom segmentu ne moze da pridje AR 90 kutijama to u ostalom govori cena jednog i drugog na SH trzistu ipak je AR skuplja i daleko, daleko  bolja kutija sto pricam iz dugugisnjeg iskustva

Link to comment
Share on other sites

slusao sam ar90 dopala mi se separacija instrumenata , detalj, dubina , sirina sound stagea. jedino su vokali zvucali malo bezivotno...

interesuje me da li jbl 240ti ima takvu separaciju detalja , i dubinu i sirinu sound stagea ?

Ima, i bolju, samo moraÅ¡ da mu obezbediÅ¡ adekvatan ostatak sistema, inaÄe će raditi sasvim proseÄno.

Link to comment
Share on other sites

Razne vrste muzike , interesuje me poredjenje ,prednosti i mane , to do sad niko nije napisao....

vlado10 je si li ti cuo nesto od ova dva para kutija?

Jbl je stara skola nisam ga slusao mada ar90 je pravi ubica to vec jesam.

bas me interesuje ko jos ima 90-ku u mintu ...

Link to comment
Share on other sites

Jbl 240ti "nakacen" na Pioneer sa9900...fantazija!

Jel SA9900 na prodaju... On bese nesto u A klasi?

Selo bi ar-u ko budali Å¡amar.

90 je “malo lenja“ ali je ubica i nije za male sobe 40m2+.

AR90 je vrlo precizna i tacna kutija pravljena u ono vreme kao vrh vrhova,

Opasno zna da svira naravno u dobrom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Таман поÑла.

Jes.. al malo pobuda je u A klasi tu foru je kasnije Marantz capio pa je kroz 80 glumio baju.

Evo sta kazu za 9900

While a transition of the idle current by variation of supply voltage is suppressed by the constant current circuit,Adoption of the newly developed bias supplying system could perform the fixed build-out also to the difference of temperature between each transistor produced in a self-over-temp of a transistor, and a transitional crossover distortion is eliminated by the idle current stabilized from the high power time till the minute output.

Furthermore, the crossover distortion by this stage is canceled by floating from the middle point and carrying out the Class-A operation of the emitter resistor of the driver stage till a remarkable large swing.

While the property selected carefully and used for the power transistor the good thing which has a strong set destructive intensity, it took all possible measures by adoption of the large-sized radiator etc., and also the trouble is also coped with in an electronic formula protection network, a current-limiting circuitry, etc.

Volem tog pionira samo zbog terminala sa strane inace dobro poznavajuci sebe prekopao bih ga za 7 dana ipak je iz '70-ih.

Kao tvoj sony preamp :)

Link to comment
Share on other sites

slusao sam ar90 dopala mi se separacija instrumenata , detalj, dubina , sirina sound stagea. jedino su vokali zvucali malo bezivotno...

interesuje me da li jbl 240ti ima takvu separaciju detalja , i dubinu i sirinu sound stagea ?

Sad videh da si ih cuo ... sorry, kad bides dogurao do jedno 3k eurica bice to sistem ubica. Samo da je 90-ka u dobrom stanju i da nema membrane od 50 din.

Jbl-a 240 se neces ni secati...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...