Jump to content


Gekko


jager

Recommended Posts

Ja sam pazario Gekko strujni Gold i ožiÄio strujnu letvu sa Basic Plus i joÅ¡ dva Basic-a.Ja sam prezadovoljan.Isprobali smo i gomilu interkonekt kablova,zvuÄniÄkih i digitalnih ali su mi se moji viÅ¡e svideli pa sam ostao na strujnim.

Drago mi je da ste zadovoljni . Kombinacija ofc i occ za strujni je zanimljiva mada mene vise zanima ozicenje sa upocc . Hvala u svakom slucaju na javljanju.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ste zadovoljni . Kombinacija ofc i occ za strujni je zanimljiva mada mene vise zanima ozicenje sa upocc . Hvala u svakom slucaju na javljanju.

oprezno sa kupovinom upocc, pogotovu od uvoznika koji nije zvanicni distributer proverene zice...to je postao dobar biznis u audiu, i ima svasta. Iskreno, samo neotech, i to od proverenih firmi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakva su iskustva sa ovom upocc žicom ....ako je neko provao da se poigra sa dotiÄnom ;) Prije svega mislim na ožiÄenje u kutijama i dy interkonekt ... http://www.kupujemprodajem.com/Gekko-UP-OCC-bakarna-zica-13779095-oglas.htm?filter_id=23194

Uradio sam interkonekt sa srebrnom gekko zicom. Zvuk odlican.Koristim ih sa wireworld srebrnim cincevima.

Link to comment
Share on other sites

Uradio sam interkonekt sa srebrnom gekko zicom. Zvuk odlican.Koristim ih sa wireworld srebrnim cincevima.

 

Јел може нека Ñлика Ñа отвореним чинч конектором. Ðије ми јаÑно колико ту има жица.

Link to comment
Share on other sites

Јел може нека Ñлика Ñа отвореним чинч конектором. Ðије ми јаÑно колико ту има жица.

hand-fingers-victory-paint-hd-wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam par puta pazario Gekko zicu i evo mojih utisaka:

Na zvucnicima sam promenio ozicenje (AR9) na visokima i srednjima, a kada sam video rezultate promenio sam i na mid/bassu.

Nebo i zemlja u odnosu na fabricke zice.

UP-OCC sam stavio na visokima, a OFHC na srednjima i mid/bassovima.

Visoki sada dosta vislje a i ostrije idu, a srednji su primetno cistiji i izrazeniji.

 

Moj drug je napravio strujni kabal koristeci samo OFHC zicu 0.6mm ( bez dupliranja, jer koristi pojacalo D klase koje ne trosi puno ) sa posrebrenim shuko i iec konektorima. opet OGROMNA razlika u odnosu na fabricki strujni kabal. zvuk je jednostavno puniji. ne mogu to da objasnim.

 

za jumpere sam kupio srebro u pamuku 0.375mm, i uvezao po 3 zice. znaci ukupno 1.125mm.

U odnosu na bakarne jumpere koje sam imao, dobio sam dosta vise detalja i prisutnost instrumenata, i dosta realniju boju zvuka. ( koja vuce malo na hladno)

 

Sve u svemu prezadovoljan sam, i planiram da napravim strujni kabal samo od UP OCC zice i vidim kako ce zvucati.

 

Eto, to su moji utisci.

Link to comment
Share on other sites

za jumpere sam kupio srebro u pamuku 0.375mm, i uvezao po 3 zice. znaci ukupno 1.125mm.

U odnosu na bakarne jumpere koje sam imao, dobio sam dosta vise detalja i prisutnost instrumenata, i dosta realniju boju zvuka. ( koja vuce malo na hladno)

 

Хоћеш рећи да је овај мали размак између конектора повезан том Геко жицом даје боље резултате од фабричког флаха?

 

v3dssn.jpg

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold  naravno, i to primetna razlika. Ti fabricki su, ono, cisto da stave nesto da ih spaja.

Moji su stari model AR9, ne kao ovi na slici, ali sustina je ista :)

 

BTW moracu da menjam terminale pozadi, ovi prastari su nikakvi, nisu cak ni mesingani, mislim da su od nekog obicnog gvozdja LOL

post-31054-0-54396500-1430833820_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold  naravno, i to primetna razlika.

 

ИÑкрен да будем тако мала дужине жице да даје драÑтичне резултате у то не верујем.

 

Ðл' ајде.

Link to comment
Share on other sites

ИÑкрен да будем тако мала дужине жице да даје драÑтичне резултате у то не верујем.

Ðл' ајде.

Pitaj Bajagu ... ne verujem, gledam, ustajem iz kreveta .:)
Link to comment
Share on other sites

UP-OCC sam stavio na visokima, a OFHC na srednjima i mid/bassovima.

Visoki sada dosta vislje a i ostrije idu, a srednji su primetno cistiji i izrazeniji.

Kod mene je bio slucaj da sam provao i occ i ovu sto je trenutno i razlike su ogromne sto se tice otvorenosti i to u donjim visokim koji su dodatno iskristalisali srednji spektar , dobila se sirina a sve ukupno i neka nova dimenzija i to bez prevelike ostrine i metalne primjese u gornjim visokim. Da dodam da sam ipak sve ugadjao po mom ukusu nakon x pokusaja da bi dobio cist i tecan vokal sa onim famoznim " T " i jasnim " S " i " C " sto je prilicno skakljivo .

Link to comment
Share on other sites

Napravio prvo interkonekte sa OFHC+Ag zicom sa Wireworld Silver i Furutech RCA cincevima, zatim silver zvucnicki+Wireworld Uniterm silver spades, SPDIF sa Ag+Wireworld silver reference RCA, ozicio Humble homemade monitore sa 2xOFHC+1Ag zicom... Iskreno, ne bih to radio da nije vredelo... Posebno je odlicna Ag zica u pamuku od .375mm... Za DIY manijake, nisam siguran da ima boljih zica za toliko para, naravno prvo treba poslusati...

Link to comment
Share on other sites

Jos uvek na bar pola interkonekata koristim Mundorf Ag+Au zicu od 0.5mm sa WBT-om ali mislim da je Gekko srebrna u pamuku pd .375mm generalno bolja i muzikalnija zica. Mundorf ima nesto tanji i neprirodniji bas, sto se detalja tice tu su negde s tim sto Gekko ima nesto prostraniju pozornicu... Kombinacija ove dve zice od izvora do preamp-ampa je bar kod mene za sada dobitna kmbinacija.

 

Gekko silver zvucnicki je zaista nesto sto dugo nisam cuo, moj stari i do sada referentni Mundorf Ag foil zvucnicki je trenutno na klupi posto ima nesto zatvoreniji karakter i pored toga sto inace slusam ACR RP-200 sa isostatic mid-high Fostex-ima koji znaju da vrisnu sa losim kablovima...

 

Sto se prodavca tice, izuzetno korektan covek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...