Jump to content


Trinity Six by SV Audio


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 15.3.2015. at 18:42, Woland said:

 

Radi Äovek.. tri puta meri, jednom seÄe.. onako kako se nekada radilo :D InaÄe, sviraju kao Å¡to izgledaju :) i ove sam sluÅ¡ao, zamisli sviraju jednako dobro :)

 

Trin.jpg

 Wolande ma ne radi se tako,"pravi majstori stolari" kazu: "Tri put secem opet kratko!"  :plakanje:D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Cim otopli planiram da svratim do cuvenog Save. Uzivao sam citajuci teme i postove o zvucnicima koje pravi.

Jedan sam od obozavatelja "made in Serbia", medjutim glavni problem im je marketing.

Posto se bavim video produkcijom, moram napisati da su Sajt i video prezentacija na YT danas osnove marketinga.
Svaki proizvod na sajtu mora imati osnovni info, cenu i po mogucstvu video prezentaciju.

Dovoljno je pratiti Japanca, Kenrick Sound na YT i sve ce vam biti jasno. Njegovi zvucnici se prodaju po celom svetu po paprenim cenama. Ljubav, zadovoljstvo, finansije i svi zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

@Level3 mora da postoji barem neka osnovna tržišna baza u zemlji da bi se finansirao izvoz.. toga kod nas, na žalost nema.. besparica je a i ne uvažavaju se stvarne vrednosti, već se svode na cenu junka sa KP.. jbg - to je naša stvarnost.. na ovom forumu (i ne samo ovom) je prisutna potreba da se od go.. napravi pita, ali to prosto ne biva..

domaći audiofili su u momentu kupovine uređaja već okrenuti njegovoj budućoj prodaji, pa se kupuje samo ono što kasnije lako može da se proda.. uređaji se brzo menjaju, često se tokom jedne godine celokupan sistem promeni.. zbog toga su "heroji" preprodavci i prodavci magle, samozvani gurui koji od dvosistemaca prave - pa ipak samo maglu, ipak :) a istinski znalci, konstruktori u toj baruštini ne mogu da dođu do izražaja..

kao i u svemu i u audiofilski svet je potrebno uneti malo kulture.. za početak kulturu slušanja i kupovine uređaja

Link to comment
Share on other sites

@WolandSvestan sam da ce u Srbiji i okolini njegove zvucnike kupiti nekoliko ljudi godisnje, i da se od toga ne moze ziveti. Ali, danas nam internet tehnologija omogucava da vrsimo usluge i trgujemo sa celim svetom. Sajt, online kupovina i brza posta, to treba iskoristiti. Ja sam bar iskoristio u svojoj bransi.

Naravno nisam mislio na veliku proizvodnju (Kef, B&W...), vec upravo malu zanatsku radnju. Zato sam i naveo kao primer "Kenrick Sound" (pogledati njegov YouTube kanal). DIY je u svetu veoma cenjen i papreno kosta.

Greota da takvi majstori ostanu u senci KP. Uostalom da ne bude samo na prici, kad budem isao kod njega prenecu mu, pa ako bude bio zainteresovan pomoci cu mu koliko mogu.

BTW. malisani su bombona.

Link to comment
Share on other sites

Razumem sta hoces da kazes i u pravu si, s tim da je daleko Sava od "senke KP". U krugovima ljudi koji se iole zanimaju oko HiFi-ja nema onog ko nije cuo za njega i bar jednom ga posetio - a neretko i nakon te posete pazario ponesto jednom ili vise puta...

Sava je opasno dobar i majstor i covek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

bilo bi tu svašta da se ta dva zvučnjaka stave jedan pored drugog ......mislim da bi bilo ono ...pa ovaj naš ima lepši vurnir .

Mislim to je i normalno ako stolari prave zvučne kutije .......mi akustičari više vodimo računa o zvuku i uvek nešto zaebemo sa vurnirom :)

Link to comment
Share on other sites

nemaš pojma o čemu pričaš - čovek pravi zvučnike duže od 30 godina, i radi ih svakog dana - od toga živi.. napravio ih je daleko više od mnogih forumski priznatih velikana, a i bolje su zvučeći od tih hajpovanih.. tvoja pežorativna konstrukcija o njemu kao stolaru a tebi kao "akustičaru" je, osim što nije tačna, toliko jadna i bedna, da te smešta međ niža bića ljubomorno-zajedljivog tipa.. msm - puno govori o tebi konstrukcija koju si ispalio i od koje bi on ili evo ja trebalo da ga branim što eto ume i da zalepi furnir!?

o tvojim "akustičarskim" pregnućima možeš da svedočiš samo ti, a o njegovim više stotina raznoraznih zvučnih kutija počevši od malih sa modifikovanim EI driverima, do mastadonata u sendviču teških više od 100 kila po komadu, sa raznim tipovima horni, BR, OB itd, sve što si negde video, on je već napravio i slušao.. njegove kutije se slušaju širom Srbije, bivše SFRJ i Evrope

a, to šta bi bilo kad bi bilo, kapiram kao prost forumski palamud

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Woland said:

nemaš pojma o čemu pričaš - čovek pravi zvučnike duže od 30 godina, i radi ih svakog dana - od toga živi.. napravio ih je daleko više od mnogih forumski priznatih velikana, a i bolje su zvučeći od tih hajpovanih.. tvoja pežorativna konstrukcija o njemu kao stolaru a tebi kao "akustičaru" je, osim što nije tačna, toliko jadna i bedna, da te smešta međ niža bića ljubomorno-zajedljivog tipa.. msm - puno govori o tebi konstrukcija koju si ispalio i od koje bi on ili evo ja trebalo da ga branim što eto ume i da zalepi furnir!?

o tvojim "akustičarskim" pregnućima možeš da svedočiš samo ti, a o njegovim više stotina raznoraznih zvučnih kutija počevši od malih sa modifikovanim EI driverima, do mastadonata u sendviču teških više od 100 kila po komadu, sa raznim tipovima horni, BR, OB itd, sve što si negde video, on je već napravio i slušao.. njegove kutije se slušaju širom Srbije, bivše SFRJ i Evrope

a, to šta bi bilo kad bi bilo, kapiram kao prost forumski palamud

šta radi profesionalni uređaj u gotovim projektima Samogradnje  ? jel mu nije mesto na drugoj strani , pogotovo što se gosn Savo ne bavi samogradnjom a pogotovo što na ovom pdf-u nema ni jednu poruku .

PS Woland ,  ja tebe vidim kao budućeg klijenta i ne smem mnogo da te nerviram

B)

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RADE said:

 pogotovo što se gosn Savo ne bavi samogradnjom a pogotovo što na ovom pdf-u nema ni jednu poruku .

 

B)

 

 

Jok ne pravi ih sam, pomaze mu baba, poradja ih.

Nece covek ovde da pise i ucestvuje jer ranije jeste, pa se opekao o pojedince. Da se kojim slucajem javlja napali bi ga ko osovi da je tu da bi nagrtao vodu na svoju vodenicu.

Inace , covek ima zlatne ruke, i pored toga sto pravi kutije koje mogu pored sonus fabera da se stave i ponize ih zavrsnom obradom, i zvuce vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...