Jump to content


Muzički predlozi - Minimalizam plus itd.


TurboMaximus

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po zahtevu, jedna preporuka iz anologne elektronike :)   

0000454195_100.png

Ben Edwards aka Benge, jedan je od najvecih kolekcionara i zaludjenika za analogne sintisajzere na svetu. Mozda bi moglo da se pocne od njegovog Twenty Systems iz 2008-e, konceptualnog albuma zamisljenog kao arheoloska zbirka analognog elektronskog zvuka.

twentys.jpg

https://boomkat.com/products/twenty-systems

Na njegovoj bandcamp strani se mogu poslusati/downloadovati i brojni drugi recentni radovi:

http://zackdagoba.bandcamp.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozda bi moglo da se pocne od njegovog Twenty Systems iz 2008-e, konceptualnog albuma zamisljenog kao arheoloska zbirka analognog elektronskog zvuka.

Uh! 

Odlagao sam preslušavanje ovog "albuma" čekajući "pravu priliku". Ali, čak ako to i nije, ovo zvuči kao sampler disc. Nema mnogo od atmosfere kada nakon dve minute dođe "potpuno drugačije". 

Na njegovoj web stranici je mnogo materijala; traže celu večnost za preslušati. 

Možemo li dobiti preporuku za njegove  "regularne", long-play uradke? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozda je malo problematicno govoriti o Benovim "regularnim" LP-evima, iz razloga jer su oni svi vrlo konceptualno postavljeni i odudaraju od nekog uobicajenog ekspresivnog pristupa, ako si na to mislio pod atmosferom. Meni je Twenty Systems vrlo prijemciv album, zato sam ga i preporucio, sa vrlo jednostavnim konceptom u pozadini - 20 trekova predstavljaju 20 sintova, po jedan iz svake godine, pokrivajuci period od 1968 do 1987. Stavise, ovako je album dobio i izrazitu crtu narativnosti, pricajuci pricu hronoloski. Sa druge strane, mada je ovo relativno, album je i dosta lak za slusanje. Npr. trekovi Moog Polumoog, Yamaha CS70 sadrze divne vrlo slusljive melodije.

I njegovi drugi albumi kao I Am 9 (9 trekova o automobilima iz decackih snova), Forms 3 - Controls | Sources | Treatments (inspirisan vintage televizijiskim programom) - mnogima se bas ovaj najvise dopada ili, meni omiljeni pred spavanje, Minimalist Work (Sustained Tone Branch) (istrazivanje granice izmedju disonantnih tonova i harmonicne strukture), takodje sadrze tu ideju istrazivanja samog zvuka jedne izabrane masine/sistema, vrlo naucnicki pristup.

Mozes da cekiras i neke njegove kolaboracije: sa John Foxx-om - The Shape of Things iz 2011, sa Si-{cut}.db kao Tennis - Wooden Sweets iz 2000. ili Wrangler (sa clanom Tunng-a) album LA Spark (prosle nedelje mi je stigao bas ovaj vinil) iz 2014. Svaki od ovih albuma i kolaboracija otkriva neku drugu stranu Benovog muzickog talenta i interesovanja, od vintage elektronike, idm-a, do motorika.. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2015, 11:26:42, treciprogram said:

Meni je Twenty Systems vrlo prijemciv album, zato sam ga i preporucio

OK, hvala na preporuci i ostalim informacijama.

Meni takav "kompilacijski" koncept smeta, ali kakve to veze ima,

Probaću još s nekim od nabrojanih naslova koji (kod mene) više obećavaju (pre svega, ove saradnje). 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da li se ima Kyle Bobby Dunn na mom disku pojavilo zahvaljujući RBG3 ili kao posledica kruženja oko Lawrence English-a, ali već neko vreme ovaj album držim visoko na listi onih koji mi sviraju kada imam mirna dva sata ispred: 

Kyle Bobby Dunn - Bring Me the Head of... (2012) 

290qw4i.jpg

Kažu da se sve vreme čuje samo gitara i loop pedal

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Roberto je na koncu sedemdesetih batalio tenis i muziku zarad uspešne fudbalske karijere koju je ostvario pod prezimenom Bettega.

Nakon završene fudbalske karijere ponovo se okrenuo muzici. Da li i tenisu, nije mi poznato.

Odličan album!

 

Preslušao sam i druge preporuke u prethodnih desetak dana, što uključuje Animal Magnetism, Pieces from the Cloudland Ballroom i Loops4ever i sve je vredno preporuke i zasigurno ću se vratiti svim ovim albumima. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...