Jump to content


Muzički predlozi - Minimalizam plus itd.


TurboMaximus

Recommended Posts

9 minuta ranije, ras said:

Roberto je na koncu sedemdesetih batalio tenis i muziku zarad uspešne fudbalske karijere koju je ostvario pod prezimenom Bettega.

Nakon završene fudbalske karijere ponovo se okrenuo muzici. Da li i tenisu, nije mi poznato.

Ovo, dragi gospodine, nema nikakve veze sa istinom. Roberto Bettega je potpuno drugi lik.

Ako je ovo bila humoristična opaska, onda mi se kao takva veoma dopada.

 

10 minuta ranije, ras said:

 Preslušao sam i druge preporuke u prethodnih desetak dana, što uključuje Animal Magnetism, Pieces from the Cloudland Ballroom i Loops4ever i sve je vredno preporuke i zasigurno ću se vratiti svim ovim albumima. 

Ovo je super čuti.

39 minuta ranije, zbrujic said:

Jako dobro, thanks. 

Šta se s ovim Robertom dešava kasnije? Vidim da "aktivan" ponovo postaje tek u ovom veku. 

Preslušah samo "Alphabet" iz 2014. Na kraju sam ga obrisao. 

Nije ga bilo neko vreme, istina. Moguće je da se bavio nečim sasvim drugim. Nisam slušao ništa njegovo mlađe od tridesetak godina.

Kakav je taj poslednji album u odnosu na ovaj rad?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, Nomimasen said:

 Opasan, opasan biser, reizdat skoro. Izvorno za EMI Italia.

Luciano Cilio - Dell'universo assente (1977)

O, da, sjajan album. Muzika u tragovima, traži potpunu tišinu. Ne "radi" na jedno/prvo slušanje. 
Ne znam je li to minimalizam (kao da ima veze). 

Usput, Lučiano je vrlo mlad završio život. Mislim da je ovo sve što je (od muzike) ostalo za njim. 

Link to comment
Share on other sites

Roberto je na koncu sedemdesetih batalio tenis i muziku zarad uspešne fudbalske karijere koju je ostvario pod prezimenom Bettega.

Nakon završene fudbalske karijere ponovo se okrenuo muzici. Da li i tenisu, nije mi poznato.

Odličan album!

 

Preslušao sam i druge preporuke u prethodnih desetak dana, što uključuje Animal Magnetism, Pieces from the Cloudland Ballroom i Loops4ever i sve je vredno preporuke i zasigurno ću se vratiti svim ovim albumima. 

Odlicno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovde je sledeće donekle off, međutim, uzimajući u obzir profilisanost ove teme, i nije.

* * * 

Ljubiteljima savremene muzike, izraza uopšte, preporučio bih sledeći događaj u Novom Sadu. U trajanju od juče do subote.

http://kuda.org/sr/festival-u-opoziciji-umetnost-i-politika-improvizacije-od-26-29-oktobar-u-ck13-u-organizaciji

Centralni muzički događaj zbiva se u subotu (29.10.) uveče. Svakim danom od sedam ili pola osam održavaju se improv sesije, u različitim konstelacijama.

Ulaz na sve događaje je slobodan.

* * * 

Subota, 29. oktobar, 22:30

Konspiracije > partitura Chris Cutlera, London

https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Cutler

muzički performans >> učesnici i konspiratori, miks izvođača

Konspiracije koriste strukturu striktno baziranu na vremenu, koja je u najvećem svom delu intencionalno ispražnjena od specifičnog sadržaja: kada se svira je dato, ali šta se svira nije. Muzičari/učesnici su pozvani da se uključe, da pružaju otpor ili da se međusobno ignorišu, u striktno ili slučajno određenim trajanjima. Da bi se stvar učinila interesantnijom, svaki učesnik je takođe pozvan da pripremi materijal koji uključuje bar još jednog ili više muzičara, koji može da predstavi kada želi. Niko drugi ne zna šta je taj materijal i kada može da se pojavi. Zbog narušenog kontinuiteta i konsenzusa, rezultat koji se pojavljuje je – „ono što niko ne želi“ (F. Engels). Uprkos tome, partiturom su svakom učesniku date jake smernice da deluje i radi za dobrobit, šta god misli da bi to bilo.

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dreaming Awake 
Koncert u čast 80tog rođendana Philip-a Glass-a 

Kolarac, 30. januar
Branka Parlić, Nada Kolundžija, Nataša Penezić 

Program: 
Philip Glass: Metamorphosis No.1
Terry Riley: Simone's Lulaby from The Heaven Ladder Book 7 
Wim Mertens: Circular Breathing 
Anton Batagov: Waltz & E-minor 
Gavin Bryars: Ramble on Cortona
Meredith Monk: Elis Island 
Nico Muhly: Drones & piano I–V
Jacob TV: Close fight

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Philip Glass - Music with Changing Parts / revisited

Koncert od pre nekoliko dana, iz Carnegie Hall-a, se u naredna tri meseca može (mislim samo nakon besplatne registracije) slušati/gledati na ovoj adresi: 

https://www.medici.tv/en/concerts/philip-glass-ensemble-music-changing-parts/

Ako neko zna način kako ovo skinuti na hard disk...

Bio bih mu jako zahvalan da nam (mi) ovde to kaže. Hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zexx said:

Allavsoft Downloader, skida full video provereno, full verzija softvera, naravno...;)

 

33 minutes ago, Woland said:

i taj sam probao - 3 min free verzija :(

Rekao bih da je problem svih ovih "skidača" to što nisu registrovani (neregistrovanim ili ne-sign-in-ovanim posetiocima se, na sajtu, prikazuje video u trajanju od 3 minuta). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...