Jump to content


Zicice za headshell?


microfarad

Recommended Posts

Pozdrav kolege,

 

Jedno pitanje, za iskusne gramofondzije.

 

Da li je neko, menjao "zicice" na headshellu, za neke kvalitetnije?

I dobio poboljsanje u zvuku? 

Procitah, u nekoj temi da je kolega Tobra, promenio zice u rucki i "nista".

Verovatno i ove 4 zicice ne mogu nesto da poboljsaju ili mogu?

 

Pozdrav!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolege,

 

Jedno pitanje, za iskusne gramofondzije.

 

Da li je neko, menjao "zicice" na headshellu, za neke kvalitetnije?

I dobio poboljsanje u zvuku? 

Procitah, u nekoj temi da je kolega Tobra, promenio zice u rucki i "nista".

Verovatno i ove 4 zicice ne mogu nesto da poboljsaju ili mogu?

 

Pozdrav!

ako si imao lose zice u rucici kao npr. ja, bile su od mesinga, i stavis bakarne npr. cardas, sigurno ce se cuti razlika...jednostavno mesing ima losiju provodljivost od bakra i to se da cuti kao malo zamucenje. Oni sa boljim sistemom stave posrebrenu ili srebrnu zicu, stvar preferencija

Link to comment
Share on other sites

ako si imao lose zice u rucici kao npr. ja, bile su od mesinga, i stavis bakarne npr. cardas, sigurno ce se cuti razlika...jednostavno mesing ima losiju provodljivost od bakra i to se da cuti kao malo zamucenje. Oni sa boljim sistemom stave posrebrenu ili srebrnu zicu, stvar preferencija

Zdravo Milovane,

 

Ja mislim, da su na mom Thorensu, fabricke zicice od bakra. Tako, da bi srebro verovatno bilo upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako.

Ja sam svojevremeno probao jako dobar srebrni FTA koaksijalac i prštalo je kao da je vatromet.

Treba voditi raÄuna da sve legne kako treba.

Ringe, koristim srebrni interkonekt, ne prsti, mozda je malo tanji na basu.

Srebro daje vise detalja od bakra, jedino zvucnicki srebrni moze da bude losa kombinacija,

pogotovo ako neko ima zvucnike svetlijeg karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Ringe, koristim srebrni interkonekt, ne prsti, mozda je malo tanji na basu.

Srebro daje vise detalja od bakra, jedino zvucnicki srebrni moze da bude losa kombinacija,

pogotovo ako neko ima zvucnike svetlijeg karaktera.

 

Пробај ове:  http://www.musicdirect.com/p-7626-sumiko-hl-29-headshell-leads-set-4.aspx  Ð½ÐµÑ›ÐµÑˆ Ñе покајати.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi u obzir da ove kabliće od Audio Technice možeÅ¡ nabaviti kod nas, dok ćeÅ¡ ove Sumiko (i razne druge) najverovatnije morati da poruÄujeÅ¡ iz inostranstva, a tada se gubi garancija (i strepi par nedelja dok poÅ¡iljka ne stigne u Srbiju).

Samo napominjem... lalab.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dobro vece !

Nedavno sam probao da na stariji headshell, cca 30 godina, stavim kvalitetnije zice.  Pri ruci su mi bile bakarne zicice, koliko znam nabavljene kod gospodina Tome iz Krusevca.  Problem je u tome sto sam shell ima previse tanke pinove tako da malecni konektori jednostavno spadaju.  Probao sam da ih stegnem ali nisam postigao nikakav uspeh.

Zanima me da li se kod nas mogu naci te kratke zice negde drugde i da li je moguce naci uopste zice sa malo tanjim prihvatnicima ili na neki nacin stegnuti postojece ( ovde napominjem da nisam imao nikakava dovoljno mala klesta )

Unapred Hvala, Krca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...