Jump to content


gde da kupim antenu za radio Phillips Philetta 273


philetta

Recommended Posts

Pozdrav !

Pre neki dan stigao mi je ovaj vintage radio iz 1957 Phillips Philetta 273 medjutim bez antene, tako da ne mogu da ga slusam. Da li neko zna gde bih mogao da nabavim antenu za ovaj radio kao i koja je to antena, ima ulaz sa 3 pina, trazio sam po netu i nasao neke slike koje postavljam ovde takodje postavljam i tehnicke detalje ovog radia kako bi znalcima pomoglo da mi kazzu koja mi antena treba kao i gde da je nabavim. Hvala unapred.

philips_philetta263u_1.jpgphilips_bd723u_philetta-273_am-fm_ac-dc_

 

post-32538-0-54598800-1425672274_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Teško ćeš to naći. Već odavno sam pitao za istu u temi o FM antenama, ali mrka kapa. I moj tjuner Wega ima takav ulaz. Srećom ima i za 75 omsku antenu. Ako pak uspeš da nađeš, javi molim te.

Do tada, kupi dipol antenu (kao ta na slici) koja ima 2 viljuÅ¡kice na kraju (imaÅ¡ u Kelco-u), skini viljuÅ¡kice, a na žice nanesi deblji sloj kalaja, kao kad terminiÅ¡eÅ¡ zvuÄniÄki kabl. Onda to možeÅ¡ ubaciti u dve krajnje rupe, srednja je i onako samo za stabilnost.

p.s. baš je lep taj radio.

Link to comment
Share on other sites

Teško ćeš to naći. Već odavno sam pitao za istu u temi o FM antenama, ali mrka kapa. I moj tjuner Wega ima takav ulaz. Srećom ima i za 75 omsku antenu. Ako pak uspeš da nađeš, javi molim te.

Do tada, kupi dipol antenu (kao ta na slici) koja ima 2 viljuÅ¡kice na kraju (imaÅ¡ u Kelco-u), skini viljuÅ¡kice, a na žice nanesi deblji sloj kalaja, kao kad terminiÅ¡eÅ¡ zvuÄniÄki kabl. Onda to možeÅ¡ ubaciti u dve krajnje rupe, srednja je i onako samo za stabilnost.

p.s. baš je lep taj radio.

Aha znaci tesko moze da sse nadje? A  jel ova antena na slici antena za taj radio? (Ima je na ebayu da se kupi: http://www.ebay.at/itm/UKW-FM-Wurfantenne-mit-IEC-Stecker-300-Ohm-fuer-aeltere-Radios-/310630015606) 

 

Nisam razumeo ovo o cemu pricas sa antenom sa viljuskama, jel mozes da mi objasnis u detalje kako i sta, kao i da mi das link antene koju treba da kupim i uradim to, jer bas sam pocetnik....

Link to comment
Share on other sites

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=7980

Evo ti linka. A sve sam ti lepo opisao u prethodnom postu, dakle skineÅ¡ viljuÅ¡kice, i na tom mestu, gde su one bile, na žice naneseÅ¡ lemilicom malo deblji sloj kalaja. PoÅ¡to to nećeÅ¡ raditi sam, pretpostavljam, jer ti nije jasno o Äemu priÄam, zamoli nekog ko zna sa lemilicom da radi da to uradi umesto tebe, dakle, kao Å¡to bi terminisao zvuÄniÄke kablove.

Elem, ja sam mislio da ti znaš da je to baš taj konektor (kao na slici koju si postavio) koji je potreban za tvoj radio. Ako nisi siguran, slikaj radio otpozadi ili taj deo gde je ulaz za antenu, pa postavi sliku ovde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...