Jump to content


Nova kutija za vufer.


vladastevic

Recommended Posts

Ako si kutiju sklapao samo lepkom, bez ijednog tipla ili bilo kojeg vezivnog dela, bojim se da bi mogao da doživiÅ¡ neprijatno iznenaÄ‘enje posle izvesnog vremena.SaÄekaj mesec- dva dok ne isprobaÅ¡ Ävrstinu kutije, pa tek onda razmiÅ¡ljaj o farbanju ili furniranju.

I ja se bojim, ako si već sklapao na ovaj naÄin, onda si izabrao pogreÅ¡an tip lepka, trebalo je raditi sa poliuretanskim lepkom, pa ni on nije 100% garancija Ävrstoće.InaÄe lepo uraÄ‘eno!

Link to comment
Share on other sites

Ako je dobar lepak, sve je u redu, i fabrike koriste isti princip, jedino primenjuju ubrzane postupke za susenje.

 

Mislim da je kolicina stuffing-a prevelika, samo oduzima dragocenu zapreminu. Kod sub-ova, cesto puta nije ni potebna jer je zavisna od velicine kutije.

 

Formula za izracunavanje stojeceg talasa u kutiji je prema sledecoj formuli:

 

Fr = 172/unutrasnja dimenzija u metrima

 

Dakle, racunajuci tacku reza i strminu, lako je doci do zakljucka.

Link to comment
Share on other sites

Sacekacu malo da vidim kako se ponasa kutija.Prvobitna namera mi je bila kad spojim lepkom i kad se osusi izbusim rupe po svim krajevima od 8mm i ukucam drvene cepice namazane lepkom.Cepici bi bili duzi tako da strce vani i visak bi isekao testericom i malo ismirglao,skoro da se ne bi ni videli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...