Jump to content


Digitalni snimač da li postoji


goxy62

Recommended Posts

da li postoji uredjaj koji može da programirano snima digitalnu televiziju znaÄi programiram ga on snimi neÅ¡to i ja posle odgledam naravno ne mislim na analogiju nego na digitalni snimak as is znam da televizori neki imaju mogućnost snimanja na eksterni hard disk ali samo ono Å¡to je trenutrno na ekranu , meni treba neki uredjaj iz opisa gore.

Edited by Infidel
Link to comment
Share on other sites

Kako sam se ja zaj...Snimao sam nesto sto mi je bitno i treba da sacuvam na externi HD ali preko onog SBBovog D3. I ispade da to ne mogu nigde da presnimim, nigde da gledam niti da prebacim osim opet preko D3. Sada mi je HD od 320GB zauzet snimkom sa TVa od 10 minuta...

Link to comment
Share on other sites

Много згоднија опција је коришћење Д3 го програма Ñа 72ч функцијом. ПуÑтиш иÑпочетка и намеÑтиш неки screen capture, одради поÑао и миран Ñи.

Link to comment
Share on other sites

Koji model posedujeÅ¡? Treba mi maÅ¡ina za prebacivanje VHS traka pa generalno me zanima je li LG može parirati Pioneer-u (koji viÅ¡e ne proizvodi rekordere) Å¡to se tiÄe kvaliteta snimaka?

Model je RH7900MH. Ima 160Gb hard i sve moguce konekcije i slotove. Imao sam pre njega Pioneer i on je bio nesto boljeg softvera ali ni ovaj nije los. Pioneer mi nije imao HDMI konekciju,ne znam sto sam ga prodao,ludilo sta li je. Ovaj model LG je veoma elegantan,tanak i ima prednju masku i vratanca od brusenog aluminijuma. Cita sve,reze bez ikakvih problema i EDIT funkcija radi veoma jednostavno. Kvalitet slike je odlican,zvuk takodje.

Link to comment
Share on other sites

ne niste shvatili ,pitanje je uredjaj koji ima u sebi digitalni tuner c kao Å¡to su nekad vhs imali analogni tuner a ne obiÄan dvd recorder

 

Mislim da to tako nema. Ili ako ima, pitanje je gde će i kako da radi?

 

Na kojoj kablovskoj si? Na SBB, digitalne kanale možeÅ¡ da gledaÅ¡ samo njihovim receiverom. Digitalni prijemnik TV-a hvata samo nekoliko digitalnih kanala Å¡to ih SBB daje u osnovnom paketu. Tako da i ako postoji snimaÄ sa svojim receiverom, receiver neće raditi na nekim kablovima. Noviji model SBB receivera može da snima na neki USB storage, HDD ili mali flash, ali to može da se gleda samo na tom ureÄ‘aju gde je snimljeno. I televizori Å¡to imaju svoj receiver, snimljeno može da se gleda samo na televizoru gde je snimljeno. Ali dobro je Å¡to može jedan kanal da se snima dok se drugi gleda.

 

Ima ureÄ‘aja Å¡to ga spominje Gox co, ali oni snimaju samo ono Å¡to im stigne na HDMI, Å¡to znaÄi da moraÅ¡ imati neki izvor sa digitalnim receiverom te ga ostaviti na kanalu koji hoćeÅ¡ da snimaÅ¡. Nemaju svoj tuner. A i da imaju, ne bi radli na SBB.

 

To da se može gledati samo na uređaju gde jeste snimljeno je kao neka zaštita od piraterije. Zamislite ko ima neke skupe premijerne pay kanale, snimi šta hoće pa onda deli drugarima, il' gde već. (Da, tako se to i radi sa Breaking Bad ili Game Of Thrones, ali mora da se njaka/cima/budži/crack-uje... ...pa neće nam to industija dati "direct from the box")

Link to comment
Share on other sites

Gresis,svi DVD rekorderi imaju tjunere,nisu svi adekvatni za prijem digitalnog signala. Samo je izlaz iz rekordera na HDMI vezi,nije dvosmerna komunikacija. Medjutim moguca je i povratna veza preko RGB kabla i to funkcionise. DVD rekorder sa hard-diskomj e jedna od najfunkcionalnijih masina koja je napravljena,to je moj licni utisak.

Link to comment
Share on other sites

Možda sam upetljao sa priÄom, ali to nije ono Å¡to pokretaÄ teme pita. Imaju DVD rekorderi tjunere, ali kod SBB-a su neupotrebljivi sem za par digitalnih kanala Å¡to su u osnovnoj ponudi, a i to može samo ako taj rekorder može da "uhvati" nove sisteme digitalne DVB-C distribucije. Gledanje ostalih digitalnih kanala na SBB je moguće samo preko njihovog receivera. Zato ga prvo pitah na kojoj kablovskoj je. Pitanje je bilo da želi da snima digitalnu televiziju. Jel?

 

Mogao bi da snima korišćenjem analognog izlaza iz SBB receivera (SCART -> DVD rekorder), ali tada receiver mora ostati ukljuÄen na željenom kanalu. I tada ne snimamo digitalno već neki npr. HD program downgrade-ujemo na analogni SD signal, pa njega snimamo. Može i to. Kome odgovara.

 

Takođe, ako ćemo na antenu i digitalno, ne verujem da još ima DVD rekordera sa DVB-T2 tjunerom. Ali mnogi TVB-T2 set top boxovi imaju mogućnost snimanja na USB.

 

Za dlaku sam bio od kupovine DVD rekordera, ali je kod mene izgubio smisao sa pojavom digitalnog paketa kanala kod eSBeBea. Kod pokretaÄa teme ne znamo taÄno u kojim uslovima gleda DTV.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ajd da ozivim temu. ;-)  I mene ona interesuje. Elem moja majka je imala Sony HDD DVD rekorder sa HDD-om ali je on mogao da snima samo analogni signal . Zbog toga sam joj kupio DVB-C/T resiver Amika koji ima opciju snimanja. E sad gledam ove Panasonic snimace ali vidim da imaju samo T/T2 tjunere nemaju DVB-C tjuner. Pitam jer koristim kablovsku televiziju AVcom sa koje bih mogao da snimam. Pa me interesuje ima li negde snimaca slicnih ovim Panasonikovim ali da imaju i DVB-C tjuner? Ja koliko se secam nisam nesto naletao trazeci ih. Pa rekoh da pitam mozda neko ima neki predlog. Prethodni tv(LG) je imao opciju snimanja na HDD ali da se on koristi i gleda samo na tom tv-u(neka vrsta zastite autorskih prava).

 

Mozda nesto ovako: http://www.amazon.de/Panasonic-DMR-BCT745EG9-Festplatte-DVB-C-Tuner-Einkabelfunktion/dp/B00LUQ0KXK/ref=dp_ob_title_ce

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 3/1/2015 at 15:25, goxy62 said:

da li postoji uredjaj koji može da programirano snima digitalnu televiziju znaÄi programiram ga on snimi neÅ¡to i ja posle odgledam naravno ne mislim na analogiju nego na digitalni snimak as is znam da televizori neki imaju mogućnost snimanja na eksterni hard disk ali samo ono Å¡to je trenutrno na ekranu , meni treba neki uredjaj iz opisa gore.

   Moze bilo koji kablovski receiver koji ima dvb-c tuner i sposobnost da se na njega zakaci hard disk.

A mozes i preko TV-a ako sam tv ima dvb-c tuner. U stvari bolje mi prvo reci o kom kablovskom operateru je rec?

 

-------------

Tek sada videh da je tema bajata. Izvinjavam se. Ne znam kako sam pomislio da je pitanje sada postavljeno. Nesto sam se prebacio.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...