Jump to content


HDCD


goran_p

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trebalo bi da može, jer je HDCD samo drugi naÄin enkodovanja. I podaci su u svakoj pesmi. HDCD ima 20-bit u odnosu na CD-Audio od 16-bit i tu je kraj razlikama.

 

ÄŒisto radoznalosti radi!

 

Može li se postojeći 16bit wav upsamlovati na 20bit HDCD kodek/format u nekoj PC ili MAC aplikaciji pa da se kasnije pri reprodukciji takvog wav faila ili narezanog CD-a pojavi HDCD prepoznavanje...????

 

:roll:  :nerd

 

Mislim ono kada svi bruje da upsamping svira bolje ... pa ono kao da budžimo omiljene naslove?

Link to comment
Share on other sites

Cak i iskopirani pa narezani CD zadrzava HDCD format, Barem "pali" LED na PMD100 integralnom kolu. To sam odavno nesto pravio i isprobao. Uz to kolo postoji i PMD200 i tu se sve zavrsava sto se tice dekodiranja.

Medjutim ima puno CD izdanja koji nisu obelezeni kao HDCD i nemaju taj logotip na omotu ali "pale" HDCD led...

Broombr - Wood, skoro svi Dire Straits, neka izdanja David Crosby da ne nabrajam...

potrebno je obratiti paznju na to da je HDCD -6db u odnosu na standardni CD format.

Meni je to i bolje, samo harverski na preampu se doda i to je to... :)

.

Postojao je samo jedan hardverski studijski uredjaj PMD1000 cini mi se koji je radio u oba smera i sve sto je pravi HDCD proslo je kroz njega...

.

Ova softverska simulacija HDCDa nema veze sa zivotom... 

.

Pacific Microsonics - ugasen, kupio ga Microsoft i ugasio format... Ende

jedini dobar format...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...