Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

10 sati ranije, aiwa said:

Prateći razne auto forume raznih marki kod svake marke postoje auto servisi za preporuku i takođe se preporučuje da onaj ko se ne razume u automobile potraži pomoć stručnjaka pri kupovini. Neka slična analogija bi mogla da se i primeni i pri kupovini hifi tehnike. Ovde ima dosta stručnjaka i verujem da se u svakom većem gradu mestu može naći neko ko je raspoložen da odvoji sat svog dragocenog vremena da pomogne pri oceni ispravnosti uređaja koji se kupuje. Time se vrlo brzo mogu napraviti tzv bele i crne liste (pre)prodavaca i napraviti uopšteno vodilja za ostale kupce. Samo demistifikovanjem i edukacijom onih koji se ne razumeju možemo zajedno doći do kvaliteta i uspešnih kupovina. Verujem da je svakom pravom audiofilu zadovoljstvo da posluša tuđ uređaj i donese sud ili komentar o stanju predmeta prodaje. Ne treba samo biti nadmen jer preprodavci upravo to iskorišćavaju kod neiskusnih kupaca koji nemaju realno kome da se obrate za pomoć osim serviserima posle kupovine a onda je možda već kasno.

Druze, problem je u tome sto nemas vise sta da kupis ovde, kontas? Citaj sta sam pisao, pogledaj nase oglase, pogledaj one u Cro, dovoljno, mada I tamo vidim da sve vise smeca ima  ili pogledaj Audiomarkt, pa uporedi - najbolji pokazatelj istine I realnosti. Onda primeti precenjeno enormno isto to kod preprodavaca ovde, pa zakljuci. Pogledaj za  koliko se sta prodaje tamo, pa onda da li ga uopste ima ovde I ako ima zasto je nesrazmerno. Sa druge strane opet da prodas nesto valjano I za fer pare, van "sektaskih" okvira I glupog stereotipa koji je ovladao, postalo tesko.  Treci put - sve konsekvenca "srpskog bizmismenstva ulicnog",  hostaplera-prevaranata, a tu I tamo nekog poremecenog zavidnog uma.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, barry_lyndon said:

Izvini, zar  ti nisi prodavac audio opreme? Nemam nista protiv tebe, ne shvati me pogresno, cak misim da sam jedno barem dva puta davno razgovarao stobom telefonom AV Impuls ako se ne varam. Dobio pozitivan veoma utisak, kao prefesionalca u datoj delatnosti I uopsteno "prijatan covek za komunikaciju veoma itd"...Sve hvale sa te strane. To je ono dokle mogu da razgovaram sa  tobom, barem o ovome, ne nalazim nikakvu logiku sta ti kao prodavac - suprotstavljena opozitna strana meni I drugima, kao potrosacima/kupcima imas da pricas na datu temu. Koja  nebuloza, pa sta ces ti da skaces sebi u stomak pa objektivno uopsteno se postavis ovde? Da se upisas od smeha, no offense. Jos jednom, kao profesionalca u datom domenu I pozitivnog coveka u tom malom kontaktu, samo hvale za tebe, ali ti jesi moja suprotstavljena strana, ko drugacije misli pati od blaze shizofrenije.  To je to, al ne budimo licemerni, jel malo sam mator da sisam vesla :) ako ces da krenes tom putanjom.

Jesam.

Nisi me razumeo. Ako nesto "trazim" od tebe ili se u necemu bas i ne slazem to ne znaci da sam automatski protiv i da te napadam. Btw, hvala na lepim recima. Eto to je recimo jedno tvoje pozitivno iskustvo sa nekim ko prodaje audio opremu. :)

Shvati moje pisanje recimo i ovako, mada to nije bio moj osnovni motiv, - ako kazes "neki" ili "mnogi" prodavci su lopovi, barabe, lazovi... onda neko moze da pomisli da sam i ja medju njima. Ali, ako napises da su barabe, lopovi i prevaranti "Mika" "Zika" i "Laza" a ja se zovem npr "Djura" onda je sva prilika da sam ja ok, pa da je to indirektna preporuka za poslovanje samnom. To je moj licni pogled na stvari + sto bi mnoge clanove time upozorio da budu oprezni ili da ne saradjuju sa "Mikom" , "Zikom".... itd. Samo to, ok?;)

Link to comment
Share on other sites

El će dođemo do konkretnog il će se vređamo i dalje? Ovako izokola.:D

Daj te zle preprodavce na sunce.

Inače mene je najžešće zavrno bivši sugrađanin i drsko me gledao u oči,godinama, kad god se sretnemo.:wacko:

Ne, nije se zbog mene odselio iz grada.

 

 

Edit Chowek: prestoničko-palanačko prepucavanje preseljeno u zasebnu temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da li je neko imao iskustva sa ovom dvojicom prodavaca:

http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Karat-920-DC-47069381-oglas.htm?filter_id=57229986

http://www.kupujemprodajem.com/Canton-karat-920-47794614-oglas.htm?filter_id=57229986

Obojica imaju solidan broj pozitivnih, ali i neke negativne ocene. Prodavac iz Vranja, dve, starije, koje i ne deluju preterano osnovano, a onaj iz Novog Sada dosta vise, mozda i previse da bi se to tumacilo slucajnoscu, ili zakonom "velikih" brojeva.

Suma nije velika, ali opet da pitam.

Unapred hvala na eventualnim odgovorima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
 

Opis iz oglasa tačan: Da
Komunikacija protekla dobro: Ne
Ispoštovan dogovor: Može bolje

Covek me blokirao iz cista mira. .. Pitao sam ga najnormalnije kad moze da stigne isporuka a on mi odgovara "nije ti ovo top shop" Ja mu porucim i pitam za detalje isporuke jer ne kupujem cesto pa ne znam a on odgovara kroz neprijatne posalice i jos me blokira. Nervozan tip definitivno. .. Steta, uredjaj sam hteo da kupim burazeru za rodjendan. ..
 
Nije mi jasno,zašto mu je onda dao pozitivnu ocenu.
Link to comment
Share on other sites

To Aca iz Kotora?. meni nije jasno sto prodaje kad nece da proda...kako ti da dodjes do uredjaja u Kotoru???

Ako nije bilo trgovine, samo prepiska zali se momentalno na KP, skrishotuj dopisivanje i posalji administraciji. Pa ce malo on da bude blokiran. Nek prodaje po Kotoru ako mu se ne svidja ideja da uredjaj mora nekako da stigne ovamo.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, uzvarb said:

To Aca iz Kotora?. meni nije jasno sto prodaje kad nece da proda...kako ti da dodjes do uredjaja u Kotoru???

Ako nije bilo trgovine, samo prepiska zali se momentalno na KP, skrishotuj dopisivanje i posalji administraciji. Pa ce malo on da bude blokiran. Nek prodaje po Kotoru ako mu se ne svidja ideja da uredjaj mora nekako da stigne ovamo.

Da se žališ zato što neko neće da ti pošalje uređaj iz inostranstva? Hajde malo spustite loptu...

Link to comment
Share on other sites

On 24.9.2017. at 11:41, aco said:
 

Opis iz oglasa tačan: Da
Komunikacija protekla dobro: Ne
Ispoštovan dogovor: Može bolje

Covek me blokirao iz cista mira. .. Pitao sam ga najnormalnije kad moze da stigne isporuka a on mi odgovara "nije ti ovo top shop" Ja mu porucim i pitam za detalje isporuke jer ne kupujem cesto pa ne znam a on odgovara kroz neprijatne posalice i jos me blokira. Nervozan tip definitivno. .. Steta, uredjaj sam hteo da kupim burazeru za rodjendan. ..
 
Nije mi jasno,zašto mu je onda dao pozitivnu ocenu.

Cekaj..jel to prepiska izmedju tebe i njega ili neke trece osobe? Sad mi bas nije jasno ko je blokiran...

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, uzvarb said:

Cekaj..jel to prepiska izmedju tebe i njega ili neke trece osobe? Sad mi bas nije jasno ko je blokiran...

Nije.Nego je ovako ocenio Acu čovek ,koga je Aco blokirao.I zato mi nije jasno,ako smatra da je izigran,oštećen itd.,zašto mu je dao pozitivnu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, aco said:

Nije.Nego je ovako ocenio Acu čovek ,koga je Aco blokirao.I zato mi nije jasno,ako smatra da je izigran,oštećen itd.,zašto mu je dao pozitivnu ocenu.

Ako se dopisivao s njim ovako k'o što ti objašnjavaš, malo je što ga je samo blokirao...:lol:

Link to comment
Share on other sites

On 2017. 09. 27. at 20:11, patason said:

aco i da smo u tvojoj glavi ne bi bas bilo jasno o cemu se radi.

daj malo se raspisi i objasni ,ovako ...

Ne znam šta nije jasno.Imaš postavljeno .Data je ocena i komentar uz ocenu.  

A ja sam samo komentarisao ako ga je čovek izigrao i blokirao,zašto mu je dao pozitivnu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, aco said:

Ne znam šta nije jasno.Imaš postavljeno .

Pa nije jasno o kome govoriš! Nisi citirao, nego si pisao u prvoj osobi/sebi: Covek me blokirao iz cista mira. .. Pitao sam ga najnormalnije kad moze da stigne isporuka a on mi odgovara "nije ti ovo top shop" Ja mu porucim i pitam za detalje isporuke jer ne kupujem cesto pa ne znam a on odgovara kroz neprijatne posalice i jos me blokira. Nervozan tip definitivno. .. Steta, uredjaj sam hteo da kupim burazeru za rodjendan. ..

...a onda o trečoj osobi: Nije mi jasno,zašto mu je onda dao pozitivnu ocenu.....uz to je još tvoj nikname Aco a i prodavač Aco?!

Bilo bi bolje, da komentarišeš lična iskustva (u skladu sa naslovom treda), a ne ophodnju neke druge osobe sa nekom trećom.

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2017 at 11:41, aco said:
 

Opis iz oglasa tačan: Da
Komunikacija protekla dobro: Ne
Ispoštovan dogovor: Može bolje

Covek me blokirao iz cista mira. .. Pitao sam ga najnormalnije kad moze da stigne isporuka a on mi odgovara "nije ti ovo top shop" Ja mu porucim i pitam za detalje isporuke jer ne kupujem cesto pa ne znam a on odgovara kroz neprijatne posalice i jos me blokira. Nervozan tip definitivno. .. Steta, uredjaj sam hteo da kupim burazeru za rodjendan. ..
 
Nije mi jasno,zašto mu je onda dao pozitivnu ocenu.

ova tri pasusa  je izgleda pisalo 3 coveka

tebi je to izgleda jasno i ovako napisano,mnogima nije.

ko je koga ocenio ,ko je kome dao pozitivnu ocenu....????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...