Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

7 sati ranije, paja959 said:

ih da je samo phono sekcija u pitanju,bio bih sretan covek...

Pajo baš mi je krivo što ti se tako zalomilo. Da se nadovežem na temu, svega i svačega sam se nagledao ovde kod nas. Prvo, činjenica je da preprodavci olako lupaju cene a da pritom ne poseduju elementarno znanje kako o zvuku tako i o elektronici. Sve se to na kraju slomi na kupcu. 

Evo nekoliko primera:

- jedan eminentni ekspert koji svoje modifikacije prodaje basnoslovno je uspeo iz neznanja da polomi štampanu ploču jednog izvanrednog preampa koji je bio kod njega na osvežavanju. Bio je skoro komentar ovde na forumu kako je "pokidao" sa jednim svojim uređajem. Eto da se nadovežem on veoma uspešno kida/lomi uređaje i to bukvalno. 

- neki drugi ekspert je došao na ideju da isprobava različite strujne kablove pa je prepravio uređaj da radi na trožilni kabl. Kasnije sam u razgovoru sa još nekoliko ljudi saznao da je to postao trend. Svi odreda su se žalilli na nedostatak basova. 

- prepravke odličnih vintge phono sekcija gde se uglavnom služi šarlatanstvom čitaj  menjanje kondenzatora (to im dođe kao neki fetiš) i ruiniranje zvuka do neslušljivosti. 

- cevni ampovi, velika većina njih loše isprojektovana

- modifikacije uređaja o kojima su ovde pisane epopeje a sonično jedan veliki promašaj

O hajpovima i (anti)reklamama neću ovom prilikom, ima dosta toga da se kaže.

Savet svima je da obavezno obezbede dobrog majstora i da svaki kupljeni uređaj odnesu prvo kod njega pošto to preprodavci očigledno ne praktikuju da rade, osim u slučaju očigledne neispravnosti nekog uređaja. Stoga i cena uređaja kod preprodavaca i uređaja koji je pregledan i garantovano ispravan ne može biti ista.

Da ne grešim dušu, postoji jedan dobar deo uređaja koji su zaista u izuzetnom stanju i koje njihovi vlasnici znaju da cene.

Sad ne znam koliko će sva ta peripetija tamo kod tebe da košta ali kad si već tu sredi taj uređaj prema originalnim karakteristikama mislim da će vredeti.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, prophet said:

Pajo baš mi je krivo što ti se tako zalomilo. Da se nadovežem na temu, svega i svačega sam se nagledao ovde kod nas. Prvo, činjenica je da preprodavci olako lupaju cene a da pritom ne poseduju elementarno znanje kako o zvuku tako i o elektronici. Sve se to na kraju slomi na kupcu. 

Evo nekoliko primera:

- jedan eminentni ekspert koji svoje modifikacije prodaje basnoslovno je uspeo iz neznanja da polomi štampanu ploču jednog izvanrednog preampa koji je bio kod njega na osvežavanju. Bio je skoro komentar ovde na forumu kako je "pokidao" sa jednim svojim uređajem. Eto da se nadovežem on veoma uspešno kida/lomi uređaje i to bukvalno. 

 

 

Da nije ovaj? :D

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26698-kakav-oglas/&do=findComment&comment=602575

Link to comment
Share on other sites

@prophet i ostali thanx..ma bilo je tu celodnevne prepiske sa njime i juce i danas uz pomoc drugara koji je to odradjivao nesebicno,u jednom trenutku je vec napisao,da mu je ugrozena egzistencija zbog negativne ocene..cuj,a sta je sa drugom stranom?..sprava je bila navodno pregledana,ciscena i neki sitniji kondovi su kao bili zamenjeni,a "strucnjak" kao nije video,da su naponski kondovi u 3PM,jest on napisao u jednoj privatnoj prepisci,da ti veliki kondovi nisu menjani,al ako je bio kod servisera,valjda je trebao da vidi,da ti naponski kondovi samo sto nisu eksplodirali..tako da ce to da potraje dok se resi sve,milsim sprava, materijal za servisiranje je narucen,radi se restauracija,bez ikakve modifikacije,i da ne bude zablude tgovao sam sa ljudima s ovih meridijana,i sa ovog foruma,i van foruma,nikad nikakvih problema nisam imao,sve smo odradjivali u picinu dlaku,al ovaj slucaj me je malo strecnuo...that's it....a ovi sto unakazuju vintage sprave po svom nekom nahodjenju,jbga rekao bih nesto,sto ne trpi ni farba u stampariji....

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, prophet said:

Cilj onog što sam napisao nije da bilo koga poimence prozivam (da sam to želeo tako bih i uradio) već da ukažem na nepostojanje "dobre prakse". 

e da, ali optuzbe koje si naveo su ozbiljne, i bez jake argumentacije neko ih moze shvatiti kao klevetu...Ako vec nisi hteo navesti o kome je rec, nisi nista pomogao forumasima tim tekstom.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da nastavimo malo ovu temu,posto dragi @Zile sa KP-a,mota neke svoje price,u stilu:

"

" message_icon.gifŽile

Pojačalo sam licno koristio i to iskljucivo na gramofonu vise od godinu dana, tek posle 20 dana kupac daje negativnu ocenu jer nije zeleo da vrati niti da mu se servisira pojacalo kako su mu predložio, jednostavno mu davanje negativnih ocena predstavlja neizmerno dusevno zadovoljstvo i potrebu, moj savet ostalim clanovima Kp da vode racuna i da se cuvaju od ovakvih clanova i ljudi. "

http://www.kupujemprodajem.com/8056-1-tseller-zile-ocene.htm

Dakle pojacalo je prakticki bilo neupotrebljivo,serviser kod koga je pojacalo odneseno,jer phono nije radio,nije mogao da radi sa doticnom spravom,jer su veliki naponski kodovi bili prakticki pred pucanjem,iscureli,dok se to nije zamenilo,nije bilo sanse da se radi dalja detekcija kvara..ako je bilo tako,ko sto prodavac tvrdi,da je sprava servisirana,onda mogu samo da cestitam takvom serviseru,koji je izdao takvu spravu iz ruke..( ako je prodavac imao ovakvu informaciju,isto ulazimo u no comment kategoriju)..nakon sto su zamenjeni naponski kondenzatori,serviser je konacno uspeo da utvrdi,da phono rotacioni selektor,ne radi,posto je mehanicki deo samog selektora neispravan,sa sajlom/gajtanom koji povezuje na stampanoj ploci selektor sa fronta,sa samim prekidacem..ovo ako je iko koristoi gramofon,trebao je primetiti..tema otvorena u vezi toga:

http://www.diyaudio.rs/topic/8007-trazimesa-333574b-sajlatraka-za-povezivanje/

sreca u nesreci,pa je problematicni selektor,zajedno sa sajlom pronadjen kod jednog majstora vintage sprava,koji ima razbucanu PM6-cu..ovo jos nije finisirano,sprava se voza,od majstora do majstora....

estetsko stanje je prodavac spominjao kao besprekorno,iz aviona front izgleda rekao bih 8/10,izbliza,situacija je gora...svojevremeno na molbu da skine drveno kuciste da se uslikaju obodi  prednje ploce prije kupovine,je odgovorio da nema ostecenja,i da nije voljan da skida drvenu ambalazu,jer se to tesko skida..u servisu gde je bila sprava,gle cuda,drvena ambalaza se mogla skinuti,i gle cuda,obod prednje ploce i od gore i od dole je izudaran...

Cuj predlozio servisiranje,jel kod istog servisera koji je napravio teske omaske vec jednom,i na ciji trosak bi padali nastali transportni/logisticki troskovi koji su nastali?..negativna ocena mu je data sa zakasnjenjem,jer je proteklo izvesno vreme od preuzimanja,do dospeca sprave u moje ruke...onog momenta kad se doslo do tacnih informacija,dobio je to sto je dobio..

no comment

 

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da kazem koju o mom iskustvu, vise nekakvom "saznanju" na temu. Ja bih uopsteno. Postoji cela mreza hostaplera - prevaranata - psihopata, koja funkcionise preko kojekakvih oglasa (najvise kupujem prodajem), takodje, neka ne zamere "normalni" clanovi, zbog kojih dajem ovaj komentar, ima I "uljeza" na ovom forumu, koji "rade" u "organizaciji". Ja nisam covek koji cesto menja ove audio uredjaje. Istinski me interesuje kvalitetno slusanje muzike. a I valjda imam tu srecu da znam sta zelim pa iz tog razloga je tako takodje. Mozda nekih posljenjih 8-10 god me interesuje hi end I tako to. Sta sam uvideo I ako je "islo". Konsekvenca zalosna onoga sto sam primetio a na cega zelim da svedem paznju je ta, da je gro polovnih kvalitetnih/retkih uredjaja postenih ljudi "otislo" na ucenu, prevaru, obezvredjeno, oteto dalje u prodaju u inostranstvo ili neke nove zrtve "kobaca" ovde. Ljudi, ne mozete da verujete koliko je ta organizacija jaka, neke od tilh ljudi sam imao priliku da upoznam I ne treba mnogo da coveku bude jasno kad vidi takve face "koliko je sati". Nazalost I ja sam prosao u par navrata kao ostecen u nekoj prodaji/kupnji ovde u Srbiji. Tu mrezu "poznanstva I saradnje" cine uglavnom odredjeni ljudi koji vaze za tgovce audio opremom, ali I prikljucni elementi, kojih je razne vrste, sve do poremecenih zavidno ljubomornih ljudi, kojima je cilj da cisto napakoste drugom iz nekih svojih bolesnih poriva, tipa nema para da kupi sta bi zeleo, pa je frustriran, pa prenosi to ili napravio je nesto svoje, doradio, pa je to najbolje na svetu I ocekuje da mu se plati kao da neko od njega kupuje renomirani afirmisan brand, koji coveku kad vec placa uliva dozu poverenja u ono u sta investira. Zaista strasno, kad se setim par primera kako su ljudima laznim pricama, ucenama izbijali uredjaje, koji su skupo morali da nauce iskustvom sta im se desilo. Kakvih sve ima pakosnih zavidnih ljudi, to je da covek ne poveruje, a prevaranata jos vise. Cuvajte se I dobro proverite kad nesto kupujete, posebno van ovog foruma 10 puta!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja znam slucajeve "slicnog modela" u kom je ucestvovao neki krug ljudi, neki znani vec ovde neki mozda ne, koje sam ja imao priliku da "povezem" u celinu ili se direktno uverim. Imenovati nekog mog prijatelja/poznanika ovde I napraviti budalu jos od njega javno, pritom da je to mozda osoba koja ni ne zalazi na ovaj forum niti je njegov clan, niti ga interesuje ovakav vid socijalnog delovanja, jednostavno nema smisla, niti mi pada na pamet. Principi delovanja su mnogo bitniji I konsekvenca koju sam vec naveo. Koga to interesuje, koga ne, neka je moja poruka prazan text onda, a u svakom slucaju sretno mu bilo. Cinjenice su da je gro, opet ponavljam, vrednih stvari od postenih ljudi, posteno placenih, tehnicki ispravnih, na prevaru, ucenu, lazi, obezvredjeno I oteto, te preprodato napolju, nekad I po duploj ceni od otete. Mehanizmi su razni, od izmisljanja "buve" da je uredjaj ostecen/bio ostecen, do pljuvanja po forumima preko "agenata prodaje" :) Nije novina da cujem stvari tipa, "dobre sprave su otisle napolje". To je vec odavni izlizan text. Sve to je dovelo do ovako jadne I oskudne situacije, sto mene uopste ne tangira, jer mi Evropa nije daleko, a I kao sto rekoh retko prodajem/kupujem audio stuff. Zalosno je sto ovde nema sta da se kupi, tj. jako malo, polovno, dobro, vredno od sranja i lazi koje je uzelo mah previse. Takodje, sa druge strane tesko se prodaje, jer koliko sam ja shvatio, "trendovi" okruzenja sa brain/ear washingom su mnogima usadili  odredjene pravce kojih se drze ko sugavi prasici kad idu sumom, gde jedan tu svi za njim. Kad nema individualizma u jednoj toliko subjektivnoj stvari kao sto je nacin na koji persona treba da hedonizira u muzici, pitam se gde je stvarno otisla svest generalno u Srbiji?  Mozda I to proizilazi iz straha potrosaca, jer je svestan bas okruzenja, sto je sa jedne strane potpuno opravdano I samo verifikuje moje tvrdnje. Jos jednom da konstatujem - zalosna situacija ovde.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, barry_lyndon said:

Ja znam slucajeve "slicnog modela" u kom je ucestvovao neki krug ljudi, neki znani vec ovde neki mozda ne, koje sam ja imao priliku da "povezem" u celinu ili se direktno uverim. Imenovati nekog mog prijatelja/poznanika ovde I napraviti budalu jos od njega javno, pritom da je to mozda osoba koja ni ne zalazi na ovaj forum niti je njegov clan, niti ga interesuje ovakav vid socijalnog delovanja, jednostavno nema smisla, niti mi pada na pamet. ...

Ja nisam trazio da napises ime onog ko je prevaren niti da navedes uredjej za koji je prevaren vec samo da navedes ime onoga / onih koji je/su ucestvovali u  prevari... Da i mi ostali ne budemo prevareni. To bi sa tvoje strane bilo elementarno korektno.

U suprotnom uopste ne mogu da dokucim sustinu tvog javljanja u temi.

Link to comment
Share on other sites

Prateći razne auto forume raznih marki kod svake marke postoje auto servisi za preporuku i takođe se preporučuje da onaj ko se ne razume u automobile potraži pomoć stručnjaka pri kupovini. Neka slična analogija bi mogla da se i primeni i pri kupovini hifi tehnike. Ovde ima dosta stručnjaka i verujem da se u svakom većem gradu mestu može naći neko ko je raspoložen da odvoji sat svog dragocenog vremena da pomogne pri oceni ispravnosti uređaja koji se kupuje. Time se vrlo brzo mogu napraviti tzv bele i crne liste (pre)prodavaca i napraviti uopšteno vodilja za ostale kupce. Samo demistifikovanjem i edukacijom onih koji se ne razumeju možemo zajedno doći do kvaliteta i uspešnih kupovina. Verujem da je svakom pravom audiofilu zadovoljstvo da posluša tuđ uređaj i donese sud ili komentar o stanju predmeta prodaje. Ne treba samo biti nadmen jer preprodavci upravo to iskorišćavaju kod neiskusnih kupaca koji nemaju realno kome da se obrate za pomoć osim serviserima posle kupovine a onda je možda već kasno.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Sonichammer said:

Ja nisam trazio da napises ime onog ko je prevaren niti da navedes uredjej za koji je prevaren vec samo da navedes ime onoga / onih koji je/su ucestvovali u  prevari... Da i mi ostali ne budemo prevareni. To bi sa tvoje strane bilo elementarno korektno.

U suprotnom uopste ne mogu da dokucim sustinu tvog javljanja u temi.

Izvini, zar  ti nisi prodavac audio opreme? Nemam nista protiv tebe, ne shvati me pogresno, cak misim da sam jedno barem dva puta davno razgovarao stobom telefonom AV Impuls ako se ne varam. Dobio pozitivan veoma utisak, kao prefesionalca u datoj delatnosti I uopsteno "prijatan covek za komunikaciju veoma itd"...Sve hvale sa te strane. To je ono dokle mogu da razgovaram sa  tobom, barem o ovome, ne nalazim nikakvu logiku sta ti kao prodavac - suprotstavljena opozitna strana meni I drugima, kao potrosacima/kupcima imas da pricas na datu temu. Koja  nebuloza, pa sta ces ti da skaces sebi u stomak pa objektivno uopsteno se postavis ovde? Da se upisas od smeha, no offense. Jos jednom, kao profesionalca u datom domenu I pozitivnog coveka u tom malom kontaktu, samo hvale za tebe, ali ti jesi moja suprotstavljena strana, ko drugacije misli pati od blaze shizofrenije.  To je to, al ne budimo licemerni, jel malo sam mator da sisam vesla :) ako ces da krenes tom putanjom.

Link to comment
Share on other sites

Evo ti primer jedan, covek prodavao Jadis Orchestra pojacalo. Raritet I dragulj, Prodao ga za 800E. dok se napolju realno prodavalo za reda radi 1500-600, samo zato jer su mu, njega citiram "ciganski trgovci iz BG izvikali pojacalo da je gorelo". To ima nekih 7-8 god, tad je bila bolja situacija ovde. Sad kod kog trgovca je na kraju zavrsilo u BG ja ne znam, ali jeste kod jednog sa tadasnje "eskadrile KP" ili mozda I nekog renomiranijeg, jer kolko ja imam utisak "svi oni pomalo saradjuju" :)  koji se profesionalno tim bave, Neki gledaju da ih "ne vide u drustvu", retki zaista to izbegavaju I drze se iznad takvog trash nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...