Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Ne kapiram te mracni covece :grin:

Sta misli ?

Pa evo da ne kazem nesto grubo.Da smo svi zgubidani da pisemo i pricamo budalastine da on to uopste ne cita itd.

Ja sam kod njega bio jos dok je bio u stanu prodao mi je dek Akai 75 pre jedno 2 god.Ubedjivao me je da je vrlo dobar.

Kad sam ga pustio dek zavija sav rastelovan.Probao sam da podesim azimut sraf je bio toliko zategnut da nije bilo teorije da ga odpustim.

Zvao sam ga da mi ga zameni za neki drugi on mi je ponudio Sony ne secam se modela kome je elektonika otisla.Sledeca njegova konstatacija je bila da mi kasete nevaljaju.Tek kada sam mu rekao da imam Pioneer dek i da sve radi kako treba spustio je loptu.

Vratio mi je kintu ali izgubio je moje poverenje.Igrom slucaja saznao sam preko zenine familije iz Vranja da deo robe uzima od nekog tipa odatle.

Iz istog izvora saznao da sam prcka po uredjajima a prica kako nista nije pipano.

Sad od kada je uvedeno ocenjivanje mozda se i popravio.

Ne kazem da mu je roba losa samo preporucujem da se ne opustate mnogo kod njega.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo da ne kazem nesto grubo.Da smo svi zgubidani da pisemo i pricamo budalastine da on to uopste ne cita itd.

Što, pa to i forumaši misle o forumašima.

:bacanje

Inace ja mogu da preporucim Krleta iz Dr Aleksandra Kostica kod Palate pravde proba, prezentacija, opsti utisak sve OK.Uzeo sam kod njega Yamahin tuner,jedan Onkio tuner i jedno malo pojacalo za B sistem.Veoma sam zadovoljan.

On,beÅ¡e, prodaje Linn Nexus zvuÄnike?Fin Äovek, samo su mu zvuÄnici preskupi.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo da ne kazem nesto grubo.Da smo svi zgubidani da pisemo i pricamo budalastine da on to uopste ne cita itd.

Ja sam kod njega bio jos dok je bio u stanu prodao mi je dek Akai 75 pre jedno 2 god.Ubedjivao me je da je vrlo dobar.

Kad sam ga pustio dek zavija sav rastelovan.Probao sam da podesim azimut sraf je bio toliko zategnut da nije bilo teorije da ga odpustim.

Zvao sam ga da mi ga zameni za neki drugi on mi je ponudio Sony ne secam se modela kome je elektonika otisla.Sledeca njegova konstatacija je bila da mi kasete nevaljaju.Tek kada sam mu rekao da imam Pioneer dek i da sve radi kako treba spustio je loptu.

Vratio mi je kintu ali izgubio je moje poverenje.Igrom slucaja saznao sam preko zenine familije iz Vranja da deo robe uzima od nekog tipa odatle.

Iz istog izvora saznao da sam prcka po uredjajima a prica kako nista nije pipano.

Sad od kada je uvedeno ocenjivanje mozda se i popravio.

Ne kazem da mu je roba losa samo preporucujem da se ne opustate mnogo kod njega.

Evo, bas ovog' trenutka sam zavrsio telefonski razgovor s' Bobanom iz Mladenovca i izmedju ostalog sam ga pitao i sta misli o nama audiofilima! Odgovorio mi je i to vrlo ubedljivo: da misli sve najbolje i da je i sam veliki ljubitelj i entuzijasta hi-fi "sporta"! I da je mnoge uredjaje bukvalno poklanjao, odnosno davao u bezcenje kad primeti kod nekog, potencionalnog kupca, istinsku ljubav prema hi-fi-ju. U razgovoru je ostavio i vise nego pozitivan utisak na mene, a i zakazao sam prvi slobodan termin za vidjenje uzivo.. :banana Akai nije pominjao! hanghead.gifPozzz... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li je Krletu pravo ime Miroslav?

Јел то продавац што Ñу му улазна врата Ñтана наÑпрам улазних врата зграде?

Поштен + 10 :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Јел то продавац што Ñу му улазна врата Ñтана наÑпрам улазних врата зграде?

Поштен + 10 :thumbsup2

:wave2

E pa ako je to Miroslav i od mene 10+. Ne sećam se ulaza bio sam kod njega pre 6-7 godina.

Link to comment
Share on other sites

Јел то продавац што Ñу му улазна врата Ñтана наÑпрам улазних врата зграде?

Поштен + 10 :thumbsup2

:wave2

To je taj, sidje se niz par stepenika (valjda), naspram ulaza.Nisam znao da ima još stvari za prodaju.

Link to comment
Share on other sites

Evo, bas ovog' trenutka sam zavrsio telefonski razgovor s' Bobanom iz Mladenovca i izmedju ostalog sam ga pitao i sta misli o nama audiofilima! Odgovorio mi je i to vrlo ubedljivo: da misli sve najbolje i da je i sam veliki ljubitelj i entuzijasta hi-fi "sporta"! I da je mnoge uredjaje bukvalno poklanjao, odnosno davao u bezcenje kad primeti kod nekog, potencionalnog kupca, istinsku ljubav prema hi-fi-ju. U razgovoru je ostavio i vise nego pozitivan utisak na mene, a i zakazao sam prvi slobodan termin za vidjenje uzivo.. :banana Akai nije pominjao! hanghead.gifPozzz... :wave2

Kico nemoj da si naivan oni samo cekaju trenutak da ti zaspis i onda khrkrhhh.Ja ti kazem vodi racuna sve isprobaj na licu mesta pregledaj svaku sitnicu veruj mi da budes oprezan kao macor on upste nije naivan.

Sedeo sam ja kod njega u stanu skoro sat pa mi nije dek dao ispod cene.Pusti price. :-P

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice nikada nisam imao neprijatnih iskustava ni sa jednim preprodavcem, stoga i nije bilo mojih komentara na tu temu, tako da mogu da preporucim vecinu gore pomenutih ukljucujuci Bobana sa kim imam takodje pozitivno iskustvo, ukoliko nekim slucajem dodje do nekog nesporazuma verujem da ce svima izaci u susret. Konkretno, meni je bez ikakvih

problema zamenio jedno pojacalo koje je bilo apsolutno ispravno, ali mi se nije najbolje uklopilo sa zvucnicima, zato :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna zanimljiva situacija koju sam ima sa firmom Player. Odmah da napomenem korektni su, ali malo tuzni ispali. Kupovao sam kod njih sennheiser bezicne slusalice. I sada da ne duzim ima detaljan opis situacije u mojoj temi o tome. Slusalice su im sustale katastrofa, ja ih vratim i probam jos jedne sto su imali tamo ista prica. Modeli RS130 i RS140 i uzmem ja lepo pare i odem i kupim u 4Audio RS160 savrseno rade. A drugar posle par dana vidi slusalice kod mene i resi da kupi ali me ne pita nista. I ode i kupi u Player-u iste one koje sam ja vratio :rolleyes: i odmah ih vrati sutradan i proba jos jedne iste ocito kao i ja i uzme pare i ja ga posaljem po iste kao moje.

Koji su kraljevi ladno pokusavaju da uvale iste slusalice u krug. Pa da li misle da ce stvarno naici kretencina koja je premna da baci 120-130e za nesto sto ne valja ni za 20e Ko zna kome su jos pokusali da zavale i koliko su im se puta vracale. :blink: Desetka za trud :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Kico nemoj da si naivan oni samo cekaju trenutak da ti zaspis i onda khrkrhhh.Ja ti kazem vodi racuna sve isprobaj na licu mesta pregledaj svaku sitnicu veruj mi da budes oprezan kao macor on upste nije naivan.

Sedeo sam ja kod njega u stanu skoro sat pa mi nije dek dao ispod cene.Pusti price. :-P

Vidi ovako:

Prvo: hvala na upozorenju! Ali, ne bih zeleo da upadam u bilo kakvu paranoju, uvek verujem samo svojim usima i ocima. Price tipa: "ovaj je los"..ili.."onaj je dobar"..me uopste ne zanimaju! Znaci, ne verujem ni u lose ni u dobre glasine, uvek zelim da se licno uverim, pa tek onda eventualno kreiram nekakavo misljenje! Ne sporim da si sa doticnim gospodinom imao lose iskustvo, veroivatno je i istina to sto si napisao. Al' isto tako verujem i da veliku ulogu igra i tvoj nastup! U zavisnosti koliko si taktican i pragmatican..zavisi koliko ces iz date situacije prosperirati. Licno, neverujem da postoje apsolutno losi/dobri, obicno ljudima dam vise sansi dok me potpuno ne razocaraju. Mozda mi je to mana, ko zna? Al' meni je tako lakse da funkcionisem, a i manje se opterecujem nekim nevaznim/sporednim stvarima u zivotu...

Sve najbolje i ziv bio!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovako:

Prvo: hvala na upozorenju! Ali, ne bih zeleo da upadam u bilo kakvu paranoju, uvek verujem samo svojim usima i ocima. Price tipa: "ovaj je los"..ili.."onaj je dobar"..me uopste ne zanimaju! Znaci, ne verujem ni u lose ni u dobre glasine, uvek zelim da se licno uverim, pa tek onda eventualno kreiram nekakavo misljenje! Ne sporim da si sa doticnim gospodinom imao lose iskustvo, veroivatno je i istina to sto si napisao. Al' isto tako verujem i da veliku ulogu igra i tvoj nastup! U zavisnosti koliko si taktican i pragmatican..zavisi koliko ces iz date situacije prosperirati. Licno, neverujem da postoje apsolutno losi/dobri, obicno ljudima dam vise sansi dok me potpuno ne razocaraju. Mozda mi je to mana, ko zna? Al' meni je tako lakse da funkcionisem, a i manje se opterecujem nekim nevaznim/sporednim stvarima u zivotu...

Sve najbolje i ziv bio!

:cheers

Ja samo iz dobre namere upozoravam jer 25 godina radim sa ljudima raznih profila i obrazovanja.Nikada u zivotu nisam nekog nipodastavao,omalovazavao niti sam se ikada predstavljao kao neko ko sve zna.U proceni ljudi samo sam se par puta prevario kao sa onim tipom sto je dosao kod mene da se menja za dek.Upozorenje ne skodi.Sa druge strane on radi sa uredjajima dugo,vrlo dobro se razume u ono sto radi nije pocetnik pa da mu se oprosti i kad jednom napravi gresku kod mene je zavrsio pa makar dubio na trepavicama.Jer to prelazi u naviku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...