Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Nije to isto. Ja mogu da ripujem CD 8bita/11KHz u WAV formatu, ocigledno je da nece biti isti kvalitetet, tj. jedni ce kolaci biti sa kremom a u drugima istog nece biti.

Wili je to lepo objasnio i mislim da nema vise potrebe da o tome diskutujemo :crno-na-belo .

:cheers

Вала баш, а и нема никакве везе Ñа наÑловом теме!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobro je da postoji ova tema da bi se ljudi upoznali sa raznoraznim preprodavcima na srpskom nebu audio ureÄ‘aja. Ja pre svake trgovine ovde proverim "dosije" potencijalnog prodavca. Ali, avaj nekad ni to nije dovoljno. Skoro mi se desilo vrlo negativno iskustvo sa stanovitim Draganom iz Požarevca, kojeg su ovde by the way svi pohvalili, a i ja sam u prvom trenutku imao takvo miÅ¡ljenje (pozitivno) o njemu. Ima priliÄan broj interesantnih komponenti koje dovlaÄi iz Austrije po viÅ¡e nego pristupaÄnim cenama.

Prvo sam od njega pazario jedan cd plejer koji je bio 20 € jeftiniji nego po oglasima. Uredno sam rezervisao maÅ¡inu i kad je lik stigao u Majku Srbiju otiÅ¡ao da ga pogledam i eventualno pazarim. Usput sam nagovestio da bih mogao joÅ¡ neÅ¡to pazariti. DotiÄni plejer je zaista izgledao na prvi pogled onako kako ga je opisao s tim Å¡to sam mu odmah zapazio manu koju sam mogao da progutam. Tu sam video i deck koji mi se mnogo svideo, ali je bio rezervisan.

Pazario sam samo plejer, doneo kući i sve je bilo OK. Posle par dana Äovek me zove i kaže da je dek available i da li ga hoću, ja pristanem praćen pozitivnim iskustvom i dogovorimo se da mi ga donese do BG. Elem, preuzimanje bude na auto putu gde nisam mogao mnogo Å¡ta da proverim (ovde treba obratiti pažnju jer tip sugeriÅ¡e ovakav naÄin isporuke i na novim oglasima na KP). Dek (Äiji je izgled i glava u ekstra stanju) nije radio od prvog dana, imao je problem sa svim funkcijama koje se tiÄu pokretanja rada kasete, a uz to i amortizer za otvaranje vrata je polomljen. Na prve poruke je odgovorio da će mi vratiti novac Äim doÄ‘e oko Nove Godine. Po oglasima znam da je već bio ovde i skrenuta mu je pažnja sa viÅ¡e poruka, ali je on reÅ¡io da ne odgovara, tako da sam se oprostio od 45 jura.

Posle toga sam detaljnije pogledao cd plejer (joÅ¡ uvek ispravan) i već u startu mi je upalo u oÄi da mu nisu sve nogice iste... PoÅ¡to sam mu bio u kući i video dosta ureÄ‘aja i imam gore pomenute njegove rukotvorine mogu sa sigurnošću da tvrdim da pokuÅ¡ava da ZAKRPI neispravne i faliÄne ureÄ‘aje, mada oÄito da nije neki majstor jer ne zna da otkloni sve kvarove pa je onda prinuÄ‘en da uvaljuje.

I na kraju, ovo sve priÄam jer mu je trenutno u opticaju sony esprit plejer u ko zna kakvom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ako si u pravu civi, javno ću da se izvinim, ali Äisto sumnjam. Već je bio u Srbiji (to je i napisao na KP), a opuÅ¡teno ignoriÅ¡e sve moje poruke, ljubavna pisma...

NeÅ¡to se razmiÅ¡ljam poÅ¡to si i ti koliko mi se Äini iz Požarevca, možda možeÅ¡ da mi zavrÅ¡iÅ¡ neÅ¡to preko veze :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Juce -Nedelja - bio kod Bobana u Mladenovcu - razlogom kupovine Dvd-a koji mi treba za malu prepravku kod Zeon-a - uredjaj je bio kao nov - potpuno funkcionalan,atmosfera vise nego Friendly,kafa,sok - prica o neprezaljenim komadima VINTAGE opreme 80-ih - lepa prezentacija Marantza 2285 sa Kef-ovima - zvuk za medalju!!! i prodavac za primer!!! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Juce -Nedelja - bio kod Bobana u Mladenovcu - razlogom kupovine Dvd-a koji mi treba za malu prepravku kod Zeon-a - uredjaj je bio kao nov - potpuno funkcionalan,atmosfera vise nego Friendly,kafa,sok - prica o neprezaljenim komadima VINTAGE opreme 80-ih - lepa prezentacija Marantza 2285 sa Kef-ovima - zvuk za medalju!!! i prodavac za primer!!! :thumbsup2

ZnaÄi da pratimo njegove oglase ,možda natrÄi neÅ¡to interesantno .Da li vozi robu do BGD-a ?

Link to comment
Share on other sites

Juce -Nedelja - bio kod Bobana u Mladenovcu - razlogom kupovine Dvd-a koji mi treba za malu prepravku kod Zeon-a - uredjaj je bio kao nov - potpuno funkcionalan,atmosfera vise nego Friendly,kafa,sok - prica o neprezaljenim komadima VINTAGE opreme 80-ih - lepa prezentacija Marantza 2285 sa Kef-ovima - zvuk za medalju!!! i prodavac za primer!!! :thumbsup2

Peco, svaka Äast za kratku i jasnu informaciju/preporuku :thumbsup2

Vidim lepih cevaÅ¡a na lageru - domaća proizvodnja, a po prijateljskim cenama. Hm, kakva je kriza uhvatila, pa se ta fina pojaÄala prodaju za zaista male novce (mislim u ondnosu na globalnu ponudu). Skoro kol'ko za delove.

LiÄno nisam zainteresovan, ali ko traži lampe treba da obrati pažnju na komade iz Mladenovca!

Link to comment
Share on other sites

Juce -Nedelja - bio kod Bobana u Mladenovcu - razlogom kupovine Dvd-a koji mi treba za malu prepravku kod Zeon-a - uredjaj je bio kao nov - potpuno funkcionalan,atmosfera vise nego Friendly,kafa,sok - prica o neprezaljenim komadima VINTAGE opreme 80-ih - lepa prezentacija Marantza 2285 sa Kef-ovima - zvuk za medalju!!! i prodavac za primer!!! :thumbsup2

Само да напоменем да ми је драго за уÑпешну трговину, а и да Ñи поÑлушао мој предлог :cheers

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Само да напоменем да ми је драго за уÑпешну трговину, а и да Ñи поÑлушао мој предлог :cheers

:wave2

Zeon je Zakon :cheers

NA OVE KEF-OVE SAM MISLIO!!!

http://www.kupujemprodajem.com/kef-c-40-514951-oglas.htm?filter_id=1778003

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog mog zanimljivog iskustva sa prodavnicom Bgbstudio. Odem ja lepo kod njih i kupim kompletan sistem itd... I polako se pakujem i krecem i uzmem katalog HK proizvoda cisto da vidim sta imaju itd.. I vidim da imaju katalog novih proizvoda i reko mogu da dobijem novi. Zanimalo me da kupim u neko dogledno vreme mozda neki 5.1 sistem i BluePlayer. Odgovor je bio da ne moze posto je novi pa nema, pa treba mu... :screwy Nisam mogao da verujem, razmisljao sam da mu sve lepo vratim i oteram.... ili nesto radikalnije. Ali kada sam malo bolje pogledao bilo mi je zao.. Koliko je sve to jadno, zalosno, i tuzno. Nema srece ovde kod nas,dokle god trgovci ne shvate da oni zive od kupaca a ne obrnuto. I onako nema raja nema para i bas mislim da svaki dan neko dodje i kupuje HI-FI i onda kada dodje oni se cigance. :blink::screwy

Link to comment
Share on other sites

Nekada smo u Nemackoj i Italiji pre 20-30 godina uzimali na kilo tih kataloga , naravno niko te nije ni pogledao koliko ih uzimas .Ja sam od svakog kataloga nosio po desetak primeraka da bih podelio prijateljima .Zanimljiv primer je moj odlazak u robnu kucu Beograd neke 86 - 87 godine kada sam za malog sina hteo kupiti neku akusticnu gitaru .Preko zica je bio prilepljen selotep da ne moze da se svira .Kada sam uzeo gitaru u ruke prodavac koji me nije poznavao rece mi da ostavim kao sta diram kada necu kupiti .Naravno pozdravio sam ga i otisao .Taj prodavac se kasnije upoznao sa mnom ( u nekoj prilici ) i tada sam mu ispricao za to i rekao sam mu da sam tada kuci imao 2 gitare i to jednu od 4000 dm , a druga od 8000 dm .Naravno 2 pojacala i pedale posebno ..plus 10 000 dm .Jednostavno bezobrazluk i njegova smelost u losim procenama ko je dobar ,a ko los kupac doveli su nas tu gde smo , a verujte mi nismo nigde .Vani ste mogli da svirate po radnjama 3 sata , nista ne kupite i prodavac vam se zahvali sto ste ih posetili .Za kraj nemojte hvaliti Ljubomira kada je prevarant .

Link to comment
Share on other sites

Juce -Nedelja - bio kod Bobana u Mladenovcu - razlogom kupovine Dvd-a koji mi treba za malu prepravku kod Zeon-a - uredjaj je bio kao nov - potpuno funkcionalan,atmosfera vise nego Friendly,kafa,sok - prica o neprezaljenim komadima VINTAGE opreme 80-ih - lepa prezentacija Marantza 2285 sa Kef-ovima - zvuk za medalju!!! i prodavac za primer!!! :thumbsup2

Bio danas , za preporuku i od mene :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...