Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Å ta mislite ko je prodavac?

Ako se ova afera ne završi pošteno, mislim da treba objaviti ime prodavca da više niko ne nasedne. ( Da se stavi kao STEAKY ) Ili mislite da treba štititi njegovu diskreciju?

Ja mislim da i KP sajt treba da bude obavešten i da ga sankcioniše.

STEAKY is derived from the word steak. Steak being a tasty peice of meat of high quality. :klanjanje:thumbsup2

STICKY Those topics which are always displayed at the top of the topic list in internet forums.

...nadam se da neces shvatiti previse ozbiljno,ovu moju ispravku :wave2

Link to comment
Share on other sites

Å ta mislite ko je prodavac?

Ako se ova afera ne završi pošteno, mislim da treba objaviti ime prodavca da više niko ne nasedne. ( Da se stavi kao STEAKY ) Ili mislite da treba štititi njegovu diskreciju?

Ja mislim da i KP sajt treba da bude obavešten i da ga sankcioniše.

Ako ne ispadne do kraja korektan,davaj ti blago nama ime,prezime,mob...etc da ne navoza jos nekog.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Pristao sam da probam da oživim tuner, mada nisam trebao. Videćemo Å¡ta će biti ako uspem a Å¡ta ako ne uspem. Ako opet vrda i ne ispoÅ¡tuje pravila fer ponaÅ¡anja i poÅ¡tene trgovine, ja ga prikucavam ovde na stub srama da se nauÄi pameti i da viÅ¡e niko ne nasedne kod njega.

@Alistere, to ti je najobicnija Frojdovska omaska. steak-girl-female-steak-smiley-emoticon-000236-large.gifsb10066155t-001.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=6C4008C0FD9EB5A55F8CB26AC346893F1C8B733DE2CC97940D927F8AAA7C2F53D4B40B3E875A785D

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta se desava sa pojedinim prodavcima tehnike (narocito sa onima prisutnim na KP) ovih dana? Krajnje uljudno zamolim izvesnog prodavca "Ljubomir-a" iz Sapca sa KP u vezi dig.sat.tjunera Philips (http://www.kupujemprodajem.com/Philips-FT-990-377848-oglas.htm) koji nudi da mi posalje sliku unutrasnjosti doticnog uredjaja a on prvo par dana nema odgovora pa nema vremena da bi na kraju reko da od trgovine nema nista jerbo sam ga uvredio maltene ! Cudan neki prodavac. :evil:

post-10803-070894600 1290786633_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta se desava sa pojedinim prodavcima tehnike (narocito sa onima prisutnim na KP) ovih dana? Krajnje uljudno zamolim izvesnog prodavca "Ljubomir-a" iz Sapca sa KP u vezi dig.sat.tjunera Philips (http://www.kupujemprodajem.com/Philips-FT-990-377848-oglas.htm) koji nudi da mi posalje sliku unutrasnjosti doticnog uredjaja a on prvo par dana nema odgovora pa nema vremena da bi na kraju reko da od trgovine nema nista jerbo sam ga uvredio maltene ! Cudan neki prodavac. :evil:

post-10803-070894600 1290786633_thumb.jp

Za 15e ti ga ni ja ne bih otvarao :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Za 15e ti ga ni ja ne bih otvarao :ruganje

@Nikolape

15, 150 ili 1500 eur nebitno - bitan je princip izaci u susret potencijalnom kupcu - niti sam ja rekao da je prodavac prevarant niti sam ga uvredio necim - a evo svi mozete videti tj. procitati u predjasnim postovima iznad kako je clan Siroma prosao sa kupovinom onog falicnog tjunera. U ostalom niti sam ja trazio nesto posebno nego samo sliku unutrasnjosti uredjaja - pa ako je to neki problem odvrnuti par srafa, skinuti poklopac i slikati aparatom onda neka ide do vraga sve. A to sto pojedinci ne cene ni tih 15eur i sa omalovazavanjem iznose komentare tipa 'ni ja ti ga ne bi otvarao za 15eur" to je vec neki drugi padez i nije za ovu temu. Full stop. :wink:

Link to comment
Share on other sites

@Nikolape

15, 150 ili 1500 eur nebitno ...

Mozda covek nema vremena za to. A i nije neki rizik ulaganja. Na kraju krajeva to je niskobudzetni tuner, ne znam sta ocekujes da vidis unutra? Torusni trafo, lampe u izlazu? To je sve klasika, ne mozes tu puno da pogresis. Samo sam ti rekao da ga ni ja ne bih otvarao, ali bih ti za razliku od njega rekao da nemam vremena za to. Druga stvar je kada kupujes komponentu koja i ima sta da pokaze unutra.

Full stop :cheers

Link to comment
Share on other sites

Mozda covek nema vremena za to. A i nije neki rizik ulaganja. Na kraju krajeva to je niskobudzetni tuner, ne znam sta ocekujes da vidis unutra? Torusni trafo, lampe u izlazu? To je sve klasika, ne mozes tu puno da pogresis. Samo sam ti rekao da ga ni ja ne bih otvarao, ali bih ti za razliku od njega rekao da nemam vremena za to. Druga stvar je kada kupujes komponentu koja i ima sta da pokaze unutra.

Full stop :cheers

To je DSR tjuner i imao sam nameru da malo 'svajsujem' po tj. u njemu :order i naravno da ne ocekujem nista posebno ali jako mi je bilo bitno da to zbog cega bih uzeo ovaj DSR tjuner jeste i zaista u njemu. Inace ovaj DSR tjuner je (barem koliko sam je upucen) potpuno neupotrebljiv - sam projekat DSR-a je nazalost odavno propao jerbo su u medjuvremenu razvio DVB standard i u okviru njega pored digitalnih TV kanala i digitalni radio. Ne bi me cudilo da kada sve ovo prodavac procita i podigne malko cenu ........... :bacanje

Link to comment
Share on other sites

To je DSR tjuner i imao sam nameru da malo 'svajsujem' po tj. u njemu :order i naravno da ne ocekujem nista posebno ali jako mi je bilo bitno da to zbog cega bih uzeo ovaj DSR tjuner jeste i zaista u njemu. Inace ovaj DSR tjuner je (barem koliko sam je upucen) potpuno neupotrebljiv - sam projekat DSR-a je nazalost odavno propao jerbo su u medjuvremenu razvio DVB standard i u okviru njega pored digitalnih TV kanala i digitalni radio. Ne bi me cudilo da kada sve ovo prodavac procita i podigne malko cenu ........... :bacanje

Covek zaista nema vremena jer radi sasvim neke druge stvari i inace je vrlo korektan!Verovatno je smatrao da ako je doslo dotle da ce neko misliti da ce biti prevaren za 15e,nema potrebe da gubi vreme i otvara svoj uredjaj da bi neko bio happy i smilovao se da ga kupi.I ja bih isto ovako napisao,iskreno.Inace,DSR vise ne postoji ali unutra koliko bar ja znam je TDA1541 silver crown i hrpa korisne elektronike a mislim da i ti koji si hteo da kupis isto znas o cemu se radi.Zaista ne vidim zasto je ovo negativno iskustvo. :cheers:cheers

Link to comment
Share on other sites

...koji nudi da mi posalje sliku unutrasnjosti doticnog uredjaja...

Mada sam principijelno uvek na strani forumaÅ¡a mislim da u ovom sluÄaju nisi u pravu. U vaÅ¡oj prepisci koju si korektno dao nigde se ne vidi da on nudi sliku unutraÅ¡njosti. Vidi se da si mu ponudio x para, on na to pristaje i po meni je tu trgovina gotova. I onda umesto da mu poÅ¡aljeÅ¡ adresu i da to odradite, ti nakon toga tražiÅ¡ i sliku unutraÅ¡njosti. Ako ti je bitna, trebao si je tražiti pre nego Å¡to si izaÅ¡ao sa ponudom. Ovako si, sa Ljubomirove taÄke glediÅ¡ta, neozbiljan pa te je bagatelisao.

Link to comment
Share on other sites

Mada sam principijelno uvek na strani forumaÅ¡a mislim da u ovom sluÄaju nisi u pravu. U vaÅ¡oj prepisci koju si korektno dao nigde se ne vidi da on nudi sliku unutraÅ¡njosti. Vidi se da si mu ponudio x para, on na to pristaje i po meni je tu trgovina gotova. I onda umesto da mu poÅ¡aljeÅ¡ adresu i da to odradite, ti nakon toga tražiÅ¡ i sliku unutraÅ¡njosti. Ako ti je bitna, trebao si je tražiti pre nego Å¡to si izaÅ¡ao sa ponudom. Ovako si, sa Ljubomirove taÄke glediÅ¡ta, neozbiljan pa te je bagatelisao.

Ovo nudi se odnosilo na tjuner a ne na sliku i pogresno si izvukao ovu konstatciju ali nema veze. Nedavno sam bas na ovom forumu procitao neciji komentar tipa 'pre kupovine bilo kakvog uredjaja zahtevam po nekolika hi-res fotografija samog uredjaja kako spolja tako i unutrasnjost' ali izgleda da je ovde obrnuti arsin .... ma nebitno skroz propala trgovina i nikom nista samo sam hteo (poucen iskusktvom Siroma od pre neki dan) da vidim unutrasnjost konkretnog primerka i to najvise zbog ovog:

Philips FT990

slika br.18

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

To je DSR tjuner i imao sam nameru da malo 'svajsujem' po tj. u njemu :order i naravno da ne ocekujem nista posebno ali jako mi je bilo bitno da to zbog cega bih uzeo ovaj DSR tjuner jeste i zaista u njemu. Inace ovaj DSR tjuner je (barem koliko sam je upucen) potpuno neupotrebljiv - sam projekat DSR-a je nazalost odavno propao jerbo su u medjuvremenu razvio DVB standard i u okviru njega pored digitalnih TV kanala i digitalni radio. Ne bi me cudilo da kada sve ovo prodavac procita i podigne malko cenu ........... :bacanje

Jes da je neupotrebljiv, ali je zato lep...

4378-sony_DAR_1000ES.jpg

Link to comment
Share on other sites

Covek zaista nema vremena jer radi sasvim neke druge stvari i inace je vrlo korektan!Verovatno je smatrao da ako je doslo dotle da ce neko misliti da ce biti prevaren za 15e,nema potrebe da gubi vreme i otvara svoj uredjaj da bi neko bio happy i smilovao se da ga kupi.I ja bih isto ovako napisao,iskreno.Inace,DSR vise ne postoji ali unutra koliko bar ja znam je TDA1541 silver crown i hrpa korisne elektronike a mislim da i ti koji si hteo da kupis isto znas o cemu se radi.Zaista ne vidim zasto je ovo negativno iskustvo. :cheers:cheers

Tacno tako. A sta bi bilo da kojim slucajem u konkretnom tjuneru nema DAC chipa ili je neki drugi stavljen ili je nesto trece radjeno - kako to proveriti? Ne kazem ovo da je bas doticni prodavac odgovoran za to - mozda je i sam uredjaj takav sa potencijalnom manom stigao iz Austrije/Nemacke a mozda je i zaista sve besprekorno ko ce to utvrditi? Ja kao kupac imam pravo da se koliko je moguce zasitim od takvog rizika - naravno nemoguce je kod polovne stvari iscekivati da bude kao nova ali opet ako je problem slikati jednom unutrasnjost uredjaj onda i bolje sto je propala trgovina .... a ne sad kao Siroma da ispravljam sto nema uredjaj izlaze i tome slicno ... lepo kazu bolje spreciti nego leciti :spavanje

Link to comment
Share on other sites

Upravo, u ovom sluÄaju prodavac zbilja nije kriv.

Vise me je iznervirao njegov odnos da nece ili ne moze da uslika jednu fotku unutrasnjosti uredjaja - a mogo je 4 slicne fotke (slikane iz razlicitih uglova) da okaci za isti uredjaj bez problema, ma daj molim te. <_<

Bilo sta bilo zavrsimo sa ovim. Ja sam kriv i evo 'Izvinjavam se, m(n)ogo se izvinjavam" posto sam smarao gdin-a prodavca. :blah

Link to comment
Share on other sites

Vise me je iznervirao njegov odnos da nece ili ne moze da uslika jednu fotku unutrasnjosti uredjaja - a mogo je 4 slicne fotke (slikane iz razlicitih uglova) da okaci za isti uredjaj bez problema, ma daj molim te. <_<

...

Mozda je uredjaj zapakovan za slanje, mozda se ne nalazi u stanu/kuci... pa je otvaranje uredjaja i fotografisanje predstavljalo problem...

Link to comment
Share on other sites

A mozda uredjaj nikad nije ni otvaran pa bi otvaranje ostetilo srafove. Ja sam prodao pojacalo koje nisam otvorio iz razloga zato sto je bilo potpuno novo i nikad dirnuto srafcigerom. Novom kupcu sam rekao ako ga kad bude otvarao da me zovne da zadovoljim radoznalost jer ni na netu nema fotografija otvorenog uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...