Jump to content


Problem sa HK AVR18rds


ABN

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Imam problem sa gore pomenutim risiverom, sam se iskljuÄi (dok je na stand by-u) i neće da se ukljuÄi posle gomile pokuÅ¡aja, pa ga onda jednom zeznem da se ukljuÄi, dok se opet sam ne iskljuÄi. Problem je sigurno u power prekidaÄu, ali je nemam živaca da skidam prednju stranicu da mogu da mu pridjem, pa me interesuje preporuka za servis (ili servisera). I da, ima problem i sa tjunerom, pobegla mu je frekvencija za 0,05 unapred...Ako je problem da se neko reklamira, može i na pp...

Link to comment
Share on other sites

druže nema od tog risivera niÅ¡ta to Å¡to se tebi deÅ¡ava imao sam i ja na AVR 4000 zvao sam ovlašćeni servis u novom sadu i tip kaže to je najverovatnije procesor sa zamenom kada dodje iz centralnog servisa koÅ¡taće oko 100 evra popravka pa ti sad vidi Å¡ta ti se isplati nosaj kod servisera i zezaj se a možeÅ¡ za te pare da kupiÅ¡ drugi ispravan risiver. kakvo dugme to su gluposti nije to stereo pojaÄalo mehaniÄe oppruge i sliÄno , ovde je sve kompjuterizovano a ti nosi od majstora do majstora igraj se dok ne dobijeÅ¡ kilu.

Link to comment
Share on other sites

Ðије процеÑор 100%, он или ради или не. По мени треба погледати главни прекидач као и цели Ñклоп standby.

Link to comment
Share on other sites

Sto posto power sklop. Kad je u standby-u (odnosno kad je dobre volje, pa radi) radi narandžasta indikacija, mogu milion puta da ga palim i gasim, kad se sam ugasi, treba tri hiljade puta da pritisnem power prekidaÄ, naravno indikacija neradi tj. uredjaj je ugaÅ¡en (totalno Off). Koliko sam mogao da pridjem instrumentom, posle prekidaÄa nema napajanja, moguće Äak i da je mehaniÄki kvar (korozija u samom prekidaÄu-moguće, pohabani kontakti-malo verovatno). A procesor mu je na prednjoj ploÄi, pogledao service manual, imam ga u pdf...

Link to comment
Share on other sites

 A procesor mu je na prednjoj ploÄi, pogledao service manual, imam ga u pdf...

 

Ма заборави процеÑор, уÑредÑреди Ñе на standby Ñклоп и Ñве око њега. МиÑлим да је извршни елемет за укључивање релеј тако да и око њега погладај.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi radije da to preglada neko struÄniji od mene (i sa ne tako tankim živcima kao ja i da bolje vidi od mene). Koliko sam uspeo na brzinu da vidim, mora da mu se skine prednja ploÄa da može lepo da se pridje, a ja to viÅ¡e nevidim najbolje, pa krene nerviranje... a ne bi da zavrÅ¡i kao radio Jure Stublića :nono ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sredjeno! Bio problem u konektoru koji dolazi na prekidaÄ... Nisu mogli zalemiti žice na ploÄicu prekidaÄa k'o sav normalan svet, nego stavljaju konektore da ima viÅ¡e Å¡ta da nas zeza... Sad samo ostaje podeÅ¡avanje frekvencije na displeju, ali to prevazilazi moje skromno znaje :wacko: ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...