Jump to content


Poređenje gramofona - Linear Tracking vs. Pivot


prophet

Recommended Posts

Evo jednog zanimljivog testa na pomenutu temu:

 

http://www.hifi-advice.com/Turntable-Comparison-Linear-vs-Pivot-review.html

 

http://www.hifi-advice.com/Technics-Linear-Tracking-Turntables.html

 

http://www.hifi-advice.com/Technics-Linear-Tracking-Turntables-2.html

 

 

 

Testirani gramofoni:

 

 

Yamaha PX2
Pioneer PL-L1000
Linn LP12
Avid Volvere
Thorens TD160MKII
Technics SL1200
Technics SL7
 
 
Neki će se iznenade a neki nećemo :)
Link to comment
Share on other sites

Ма џабе поређење, то Ñе једном подеÑи и дуго дуго ради без проблема. Ипак Ñу то јапанци правили.

Link to comment
Share on other sites

Zvuk Linn Adikt glave kao lightweight in bass je prilicno tacan,a i visoki tonovi umeju da budu prenaglaseni,kao i za mene agresivni gornji srednji su nesto sto mi se nije svidelo ponajvise kod nje pa je zato provodio najvise vremena rezervnoj klupi,a na sondeku je radio sve do prve probe stare Supex MC glave(koju sam btw bio vec otpisao).Cak imam osecaj da je to jos vise doslo do izrazaja na Sondeku nego na Aksisu na kome mi se u pocetku i jako svideo(valjda prijala promena) sa jeftinijom basic+.Dok je Supex na pr. sasvim obrnuto propevao i vratio se iz mrtvih kad je montiran na Ittoka tj Sondeka. Valjda sve treba da prati svoju klasu,to sam dosta puta vec u praksi proverio.Interesantno da na pr. sa starim linn MM glavama to nije bio slucaj i evo sad sam nedavno montirao jednu staru K18 i dosta je bolja od Adikta,umesto nervoze koju mi je Adikt na Ittoku nabijao imam opustenaciju i odlicne srednje sa dosta transparentnijim zvukom od umornog Supexa.U sistemu nize klase aksis/basic+ i jeftiniji naim pre power combo skoro da nijednu od mana nisam tako jasno cuo,i super se sklopio uz mutnjikavi zvuk novog naima(tu mu je po meni bio peak).Na "budzet" sondeku inace to linn pakuje sa dosta jeftinijom projekt ruckom i mislim da ako su vec hteli imati gramofonski sistem sa budzet MM glavom na nekom testu onda su ga bolje trebali takvog u toj osnovnoj Majik verziji poslati ili vec ovaj napredniji sa MC-om(kako i jeste predvidjeno u toj Akurate verziji) verovatno bi u oba slucaja bolje prosao.Ima inace dosta ljudi koji vise preferira zvuk starog sondeka,pre promene lezaja jer je romanticniji zvucno,manje "savrsen" ali i sa boljim boogiem.

Link to comment
Share on other sites

I kablovi se nisu usvirali :roll:

 

ÄŒovek je napravio poreÄ‘enje i dobio rezultate kakve je dobio. To je ono Å¡to je potrebno i vi da uradite umesto pisanja traktata. Ili nedaj bože da se uradi test i objavi u Äasopisu.

 

Gramofone je dobio od ovlašćenog distributera , prethodno podeÅ¡ene. Å to će reći da nije baÅ¡ imao razloga da ih ocrni. I ja da sam radio test uradio bih ga drugaÄije, ali nisam - kao ni vi. Na kraju, tekst izlazi iz Å¡ablona "ja tebi serdare-ti meni vojvodo" na relaciji Äasopis-distributer gde moraÅ¡ 200 puta da iÅ¡ÄitavaÅ¡ jedan tekst i ÄitaÅ¡ izmeÄ‘u redova Å¡ta je pisac hteo da kaže. Å atro svi testirani ureÄ‘aji su vrh :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Zvuk Linn Adikt glave kao lightweight in bass je prilicno tacan,a i visoki tonovi umeju da budu prenaglaseni,kao i za mene agresivni gornji srednji su nesto sto mi se nije svidelo ponajvise kod nje

 

Izgleda da taj tvoj Linn Adikt i ovaj koji ja Äesto imam prilike da sluÅ¡am nisu iz iste fabrike! :wacko::lol:

 

Imaću prilike da Äujem taj "tvoj" komad, otom potom pa javljam utiske!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Izgleda da taj tvoj Linn Adikt i ovaj koji ja Äesto imam prilike da sluÅ¡am nisu iz iste fabrike! :wacko::lol:

 

Imaću prilike da Äujem taj "tvoj" komad, otom potom pa javljam utiske!

Po obicaju izdvoji se deo teksta da se ispadne pametan u komentaru,a necje licno iskustvo ispadne smesno .Napisao sam kako zvuci kod mene unutar sistema koji lakse otkriva greske,a i zahtevi za boljom glavom su jednostavno veci,ali i :

U sistemu nize klase aksis/basic+ i jeftiniji naim pre power combo skoro da nijednu od mana nisam tako jasno cuo,i super se sklopio uz mutnjikavi zvuk novog naima(tu mu je po meni bio peak)."

Koliko znam i tamo gde slusas drugi je gramofon,rucka...ostatak sistema,negde ce naravno leci perfektno i zbog Dejana i njegovog sistema mi je jako drago, to je sasvim jasno i kod mene je bio odlican do neke mere, ali sa dobrim MC-om u poredjenju narocito u zahtevnijim sistemima nema sta da trazi.Kvalitet MC basa poznat je i polulaiku.Jos jednom da ponovim u onom sistemu sa ESL zvucnicima gde je sve jasno kao dan,ta glava nema sta da trazi. 

Ali odjavljujem se, licno iskustvo i zelja da se neke stvari koje si licno proverio pojasne na ovom forumu retko su dobrodosle.

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog zanimljivog testa na pomenutu temu:

http://www.hifi-advice.com/Turntable-Comparison-Linear-vs-Pivot-review.html

http://www.hifi-advice.com/Technics-Linear-Tracking-Turntables.html

http://www.hifi-advice.com/Technics-Linear-Tracking-Turntables-2.html

Testirani gramofoni: Yamaha PX2, Pioneer PL-L1000, Linn LP12, Avid Volvere, Thorens TD160MKII, Technics SL1200, Technics SL7.

Neki će se iznenade a neki nećemo :)

OdliÄno Å¡tivo, liÄi da je iskreno napisano, malo zbunjuje random pojavljivanje TD166 (kao greÅ¡ka u kucanju, zakljuÄujem) ali je to uÄinilo da pažljivije Äitam...

Posebno mi se dopalo podsećanje na iskuÅ¡avanja poboljÅ¡anja tada baÅ¡ u remenskom podruÄju. Vraća me u mladost, kako ovo uporeÄ‘ivanje tako i to Å¡to je remen i dalje u centru pažnje. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Za Thorense lako je za verovati,ali one plasticne tostere da daju/pruzaju vecu emociju nego LP12 ?

 

Што је то чудно, јапанци Ñу Ñваки део грамофона прилагођавали једно другом. Перјаница је СЛ10.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su direktno poredili. Ti verujeÅ¡, znaÄi nisi probao? Sondek bar priÄa na osnovu (ograniÄenog u smislu fokusiranja na samo jednu firmu) iskustva

 

ocemo li dalje?..sta bi bilo kad bih dao svoje vidjenje stvari:slusao SL7,imao par 160-ki,koristim 126,imam kuci i 1210,podosta sam se naslusao LP12...

 

ni pocetka ni kraja ne bi bilo proseravanjima ciji je Q veci,ko je na crti i slicnim stvarima?

 

jer ovo treba?..dokle?..gde je nivo razumne komunikacije na ovom forumu?..u price "pa onaj je samo uzvratio,bolje da ne ulazimo"

 

iskreno,zalim sve  potencijalne ulaznike u svet analogije...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam te lepo pitao. Nema problema, nije obavezno odgovoriti.

 

Vili,bio je na testiranju 3 komada perfektno uradjenih X-Ono-a,sistem korektan i dovoljno dobar da se opipaju vec razlike izmedju 3 X-Ono-a..dalje radije ne bih,iz zdravstvenih razloga.. :xmas

 

P.S:nikakvog dodatnog (extra) podesavanja za SL7 nije trebalo..plug n play

Link to comment
Share on other sites

 

 

Po obicaju izdvoji se deo teksta da se ispadne pametan u komentaru,a necje licno iskustvo ispadne smesno .Napisao sam kako zvuci kod mene unutar sistema koji lakse otkriva greske,a i zahtevi za boljom glavom su jednostavno veci,ali i :

U sistemu nize klase aksis/basic+ i jeftiniji naim pre power combo skoro da nijednu od mana nisam tako jasno cuo,i super se sklopio uz mutnjikavi zvuk novog naima(tu mu je po meni bio peak)."

Koliko znam i tamo gde slusas drugi je gramofon,rucka...ostatak sistema,negde ce naravno leci perfektno i zbog Dejana i njegovog sistema mi je jako drago, to je sasvim jasno i kod mene je bio odlican do neke mere, ali sa dobrim MC-om u poredjenju narocito u zahtevnijim sistemima nema sta da trazi.Kvalitet MC basa poznat je i polulaiku.Jos jednom da ponovim u onom sistemu sa ESL zvucnicima gde je sve jasno kao dan,ta glava nema sta da trazi. 

Ali odjavljujem se, licno iskustvo i zelja da se neke stvari koje si licno proverio pojasne na ovom forumu retko su dobrodosle.

 

Sondek siguran sam da Surokvl nije imao nameru da ispadenes smesan,samo mu se jako svidja kako adikt radi kod mene.

I njegovo iskustvo je totalno suprotno od tvoga.

A i ja se ne slazem sa nekoliko tvojih iskustava tj. misljenja.

Mislim da adikt trazi sto bolji set up da bi prosvirao kako treba,to je jedna od najboljih mm glava,a ne sistem nize klase da zamaskira njegove mane.Moj sistem je daleko otvoreniji,transparentniji,detaljniji od tvog(tako smo obojica birali po sopstvenom ukusu) i ta glava nije ni ostra ni nervozna,niti joj fali basa.I konstatacija da joj je peak sa mutnjikavim naimom je daleko od istine.

 

Moje misljenje je da je moj sistem miljama blize ovom sa esl zvucnicima gde je sve jasno kao dan,nego tvoj poprilicno taman sistem....adikt nije legao tamo ni kod tebe,a meni je odlican.Iz ovoga bi ja zakljucio da ipak nesto drugo u postavkama nosi dobar deo krivice za los zvuk tj nekompatibilnost.

 

Sa mnogim tvojim shvatanjima hi fi-ja uopste se ne slazem,nikad to ne slaganje nisam obznanio ovde,pa se nadam da ovaj prvi put nece biti pogresno shvacen i izazvati nesto ruzno.Ali iskren da budem motivisala me je tvoja reakcija na Surokovo iskustvo i pisanje koje te je uvredilo samo zato sto je suprotno od tvoga,nista bezobrazno,nekulturno i sl nije bilo.Pa i ja u tom duhu koristim priliku da forumu prenesem jos jedno misljenje o jednoj gramofonskoj glavi,cisto da im ostavim odskrinuta vrata pa ko zeli da pogleda i na tu stranu.Radi balansa,ti cesto o tome pises,drugi su ne oglasavaju(il nisu culi ili cute kao i ja do sad),da stavimo nesto i na drugi tas na vagi.

 

A ti imas pozdrav(i ako si neistomisljenik) i poziv da svratis,cujes i iskritikujes zvuk kod mene...previse svetno,ostro,agresivno...."sa previse detalja koji zamaraju" kako ti jednom rece....i sta god jos "lepoga"...a ja se necu ljutiti.

 

p.s.a ono "umorni  supex bolji od adikta,a k-18 od umornog supexa" mnogo je pa i od tebe.

inace tvoj adikt bi jos bio kod tebe da nas poznanik (baza lp-12) nije cuo moje misljenje o doticnoj,a ne tvoje.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su direktno poredili. Ti verujeÅ¡, znaÄi nisi probao? Sondek bar priÄa na osnovu (ograniÄenog u smislu fokusiranja na samo jednu firmu) iskustva. 

Od tangecije nisam imao tehniks nego Revox b791 i nije bio bolji od TD160mk2(za primer)

LP12 sam slusao u vise navrata ,nisam imao,sa veci broj glavama ali ne i adikt,tako dobro skockan i nastelovan sondek moze da bude gramofon od cega ti se smrznu jaja,a bas tog perioda kod mene je svirao Clearaudio champion LE sa clear balans phono i stradivari V2 glava! Kad neko samo pomene tehniks(u konotaciji hi end),pa i zatom poredi,mene se koza najezi i nemogu da ne prokomentarisem,ali to sam ja.

Nerado bi oprobao neki od tih tostera ako naleti,pa ako se desi cudo idem u crkvu da si platim grehove ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...