Jump to content


Ground loop problem- nuforce icon


bodibond

Recommended Posts

Imam nuforce icon dac/pojacalo za slusalice,

kada ga spojim sa androidom sa smartphona sony xperia

radi ok.

Kada ga spojim s laptopom(foobar) i pocnem da slusam muziku,

uvek mi nakon nekog vremena pocne zujanje umesto muzike i onda

muzika stane.

To mi se dogadja i sa wasapi driverom i sa asiom

(wasapi mi je stabilniji driver od asia).

Kada slusam muziku na foobaru preko ugradjene realtek

zvucne onda svira normalno znaci nije problem u pcu.

Rekli su mi na jednom engleskom sajtu da mi je

vrlo verovatan uzrok ground loop.

Malo sam guglo na engleskom jeziku o tome i nisam

bas dobro skuzio sta je to posto jako slabo

razumem engleski.

Zanima me ako bi mi neko ko zna objasnio u cemu je problem i kako ga resiti

Link to comment
Share on other sites

Imam windows 8, nije do playera jer kada su analogno spojeni ili kada muzika ide preko pc zvucne sve je ok, mislim da nije ukljucena stednja struje(di da proverim to),

probo sam drugi kabl i port i sve isto.

Video sam na netu da ground loop znaci zatvorene petlje uzemljenja,

ako je u tome problem kako to resiti

Link to comment
Share on other sites

Sada sam tek video sta je gruja napisao, zujanje mi nije konstantno

evo danas sam dluso 20 min muziku normalno i onda mi je muzika stala

pa sam moro ugasit dac i ponovo ga upaliti i tako svakih par min.ponovo, skuzio sam da kada imam asio driver muzika na sekundu ili dvije stane pa nastavi , a kod wasapija stane skroz pa onda moram ugasit i ponovo upalit dac ili ponekad treban stisnuti pauzu pa nastavi muzika, u cemu je problem, to mi se ne dogadja analogno ili orrko moba digitalno sa androidom

Link to comment
Share on other sites

Pogledo sam na control panelu i nije

mi upaljena stednja struje, vec je na hp

recomended.

kada stisnem onu donju strelicu pojavi mi se opcija high perfomance

- Favours perfomance but uses more energy,a taj suspend usb sto si napisao ne mogu

da nadjem.Zasto da kliknem na high performance

Inace mis i usb stikovi mi rade najnormalnije preko svih usb ulaza

Koji su sve moguci softverski problemi zasto mi se to dogadja?

reko sam vec kada mi je na foobaru pod output speakers realtek hd, onda mi funkcionira normalno, zbaci nije problem u media playeru,

imam za odabrati pod output- wasapi push( imam i wasapi event opciju

ali ta mu neznam zasto ne funkcionira) i asio:nuforce usb audio, meni je uvek na wasapi output posto mi je nesto bolji i stabilniji od ove asio nuforceusb audio varijamte

Edited by bodibond
Link to comment
Share on other sites

Kada sam prvi put slusao muziku nakon 10 min. mi je na pola sekunde stalo kada mi se display ugasio tj.ono kada se ne tipka nista 10 min.pa slika sama od sebe nestane, ali to je normalno, nakon toga se nastavila normalno svirati jos negde 15 min pa je stalo i onda sam moro na tipku pause/playback na foobaru kliknuti da muzika nastavi,

medjutim nakon toga sam ponovo otiso na control panel-power settings-high perfomance i na turn off the display umesto postojecih 10 min stavio 2 sata, a kod put the computer to sleep umesto never sam stavio 3 sata, moze li ta promena inati utecaj na ista? Nakon toga sam slusao muziku i nakon sat vremena mi je stala i opet sam pauzu stisno i muzika je nastavila

Link to comment
Share on other sites

Mogu li ostaviti te postavke u high performance( turn off the display- 2 sata,put the computer to sleep-3 sata,usb selective suspend settings-on battery-disabled,plugged in- disabled) za stalno ili to moze nastetiti pcu?

Da li mi pc moze imati kraci vek trajanja ili mi se pokvariti prije radi toga?

pitam to zato sto ispod high performance pise- favours performance but may use more energy

Link to comment
Share on other sites

Kraći rad baterije da, jer troši više struje, da ga brže pokvari neće.

Pogasi taj dodatni softver od laptopa, oÄigledno ne detektuje da se muzika aktivno puÅ¡ta, pa onda pogasi sve...

 

Možeš i u foobar pod Playback dole stoji prevent from turning off display, i ispod kod Advanced, Playback, prevent hard disk from tuning off.

Jer možda ugasi i hard disk, nemam pojma Å¡ta ti pravi problem tu taÄno.

Link to comment
Share on other sites

Evo sada sam sluso ponovo muziku i nakon 30 min je stalo i onda sam morao dvaputa kliknuti na pause/playback i onda je opet radilo 20 min i opet stalo pa sam ponovo morao na pause kliknuti i onda mi je sat vremena normalno radilo,to je dok mi je output na wasapi, dakle wasapi mi je od svih najstabilniji , kada mi je output na asio:nuforceusbaudio onda mi cesto stane pa samo nastavi dakle nestabilno je,kada je output na ds-prim.sound driver isto je nestabilno posto mi umesto zvuka zujanje se pojavi, dakle wasapi je najstabilnija mi verzija posto samo ponekad pauzu moram stisnuti i to je sve, sva sreca da mi je radni stol pored kreveta pa mi je dovoljno samo ruku ispruziti, da mi je udaljen morao bi se cesto dizati.

Kada sve sagledam vrlo je verovatno da je problem ili u nekim postavkama u pcu ili u postavkama foobara ili u driveru posto mi dac sa mobitelom radi ceo dan bez problema i usb ukali sa pca mi svi normalno rade, zaista ne vidim u cemu bi jos mogo biti problem, moram napomenut da mi je pc 1 godinu star i sve je ok na njemu i retko ga koristim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...