Jump to content


AIMP


Dark Magician

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovako ja sam od onih "oldschool" koristim zadnju verziju WinAmp. Ovaj Aimp3 je odliÄan.

Imao bi par pitanja...

Kako da rip-em audio cd?

Kako da postavim mp3 encoder?

Ako bi moglo neko ukratko objašnjenje ili neki linkovi da se bace na sto... hvala...

:wave2

Ripuj sa EAC, on se smatra za standard, ima i opciju da odmah konvertuje u MP3, ja bih ako je za raÄunar ripovao u FLAC.

U AIMP na Ctrl+K pokrećeš audio konverter, ovako dodaš MP3 u njega, ali možeš za većinu uređaja i AAC, koji je napravljen da zameni MP3.

Link to comment
Share on other sites

Ripuj sa EAC, on se smatra za standard, ima i opciju da odmah konvertuje u MP3, ja bih ako je za raÄunar ripovao u FLAC.

To odavno radim, EAC program poznajem veoma dobro.

 

U AIMP na Ctrl+K pokrećeš audio konverter, ovako dodaš MP3 u njega, ali možeš za većinu uređaja i AAC, koji je napravljen da zameni MP3.

To znam da pokrenem konverter, mislio sam da postoji neki lakÅ¡i naÄin da se pokrene rip-e i podeÅ¡avanje za mp3 encoder. Meni je potrebno da rip-m audio cd da bi mogao da prebacim na flash memoriju i da sluÅ¡am u kolima.

Hvala na odgovoru...

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo editovao "encoders.xml" fajl ali mi ne dozvoljava da snimim izmene ispiše poruku da je ovaj fajl "encoders.xml" otvoren od strane drugog programa. Naravno ispoštovao sam proceduru kod postavljanja što lame.exe fajla i dll fajla i prepravke fajla "encoders.xml" u pitanju je 64bit...

Mora da se napiše da je kod AIMP3 programa promenjena putanja encodera, a putanja je: "C:\Program Files (x86)\AIMP3\System\Encoders", a ne kako piše po starom u "C:\Program Files (x86)\AIMP3\Modules".

:wave2

Link to comment
Share on other sites

imam nuforce icon dac/poj. za slusalice.

Malopre sam downloadao aimp pa sam hteo da pitam sta je najbolje da stavim pod device.

Moram da napomenem da sam do sada koristio foobar i tamo mi je od svega najstabilniji bio wasapi

push. Na foobaru mi nije radio wasapi event koji mi sada radi na aimpu.

Novi player sa skinuo posto mi se dogadjalo na foobaru da mi muzika stane i onda moram kliknuti

na pause /playback da nastavi.

Evo koje su mi opcije pod device

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Skuzio sam, hvala ti na odgovoru.

Evo poslusao sam na aimpu muziku.

Asio je identican kao i na foobaru .

Na pocetku s njim mi se dogadjalo da nakon par minuta muzika mi stane na sekundu i nastavi i

tako vise puta, ali nakon nekoliko pesama radio mi je bez prekidanja,ali je od svih jedini kod kojeg

kada muzika stane ,odma nakon sekunde i nastavi svirati znaci sama od sebe bez da sam ja ista stisnuo

(sve identicno kao i s foobarom).Dakle radi toga sto nastavi dalje sama od sebe svirati mi je asio na aimpu mozda

najstabilniji,samo sto mi se cini da je kada je na asiu device da mi je tada zvuk malo losiji nego na wasapi, mada mozda mi se samo cini.

Wasapi push mi uopce ne radi ,staje skoro svake sekunde(i da ne pomislite nije to posto mi je na foobar outputu wasabi push,posto sam stavio na foobaru output ugradjenu zvucnu),dok mi se kod wasapi eventa dogodilo da mi je nakon 5minuta umesto zvuka sum pojavio.Iduci put kada sam slusao preko wasapi eventa bilo je sve ok znaci i zvuk je bio dobar i nije stajala muzika.

Da mi je svaki put wasapi event kakav mi je bio zadnji put bio,ostavio bi pod device njega.

Reci mi samo sta trebam kod wasapi event staviti 16 ili 32bit?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...