Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

Dragi svi,

 

koje CD-ove koristite za rezanje, i kakva su vam iskustva sa istima?

 

Treba da krenem u kupovinu i... dugo nisam kupovao kod nas, a kad jesam - to je bilo nesto poput Verbatim AZO i vinil varijanta. Nakon toga sam presao na JVC cd-ove i nisam imao nikakvu zamerku.

 

Verbatim vinyl je zvucao sasvim korektno. Mozda maaalo vise basa nego kod ostalih, a JVC je takoreci zvucao perfektno.

 

Princo nikad nisam ni uzimao u obzir, ali isto tako nisam probao Sony, Mediarange, Philips, Maxell, i druge proizvodjace.

 

Ko ima vremena i raspolozen-/a je da podeli misljenje o zvuku sa svojih rezanaca, te i odnosu cena - kvalitet, bilo bi mi drago da cujem.

 

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobio sam od kolege Zveroguštera.nekoliko nasnimljenih JVC diskova. Pošto je slušni utisak bio jaaako dobar, kupio sam dva komada za probu i narezao u istom programu (buurn) iste numere na njih, Sony i Verbatim.

Sony i Verbatim skoro isto, JVC definitivno klasa iznad!

P.s. iako se Dark vratio u velikom stilu i reći će da je sve to isto, slušni utisak kaže da nije.

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam od kolege Zveroguštera.nekoliko nasnimljenih JVC diskova. Pošto je slušni utisak bio jaaako dobar, kupio sam dva komada za probu i narezao u istom programu (buurn) iste numere na njih, Sony i Verbatim.

Sony i Verbatim skoro isto, JVC definitivno klasa iznad!

P.s. iako se Dark vratio u velikom stilu i reći će da je sve to isto, slušni utisak kaže da nije.

Disk fiziÄki ne može da zvuÄi drugaÄije pa da se ubijeÅ¡.

To je lepota digitalnog koju nećete da cenite.

Jedino se dugotrajnost razlikuje i da li hoće player da ih Äita.

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ da kažeÅ¡ Å¡ta hoćeÅ¡, možeÅ¡ da budeÅ¡ digitalni (m)andrak koliko hoćeÅ¡, možeÅ¡ da dubiÅ¡ na trepavicama, al' ja da ti kažem, Äuje se!

I šta ćemo sad?

Nemaš pojma ako mi kažeš da je placebo. Operisan sam od placeba, pih...

Link to comment
Share on other sites

Generalni, di si ti? :cheers

 

InaÄe, ovom forumu je bila potrebna joÅ¡ jedna tema u kojoj se pita za savet u vezi sa medijima za rezance. Dobro je da je prethodnih 12 sa istim naslovom i dalje nevidljivo, pa su potrebne nadnaravne moći da bi neko sa sliÄnim dilemama doÅ¡ao do odgovora. Mada, nije straÅ¡no, jednom meseÄno ovakva tema nije dosadna. UopÅ¡te...9.gif

Link to comment
Share on other sites

Preskocio sam taj Media Range vinyl. Kupljen JVC i rezultati su odlicni. Prema spec-u, JVC kod Doma Omladine se pravi u Japanu. Nadam se da je tako...

 

Mislio sam da kupim neki eksterni rezac za Mac, ali ne znam koji. Plextor se pominje kao dobar, ali i skup.

 

Veli neki tip da blue-ray rezaci rade odlican posao, navodno zbog preciznosti koja je veca nego kod rezanja CD medija (?!). 

Link to comment
Share on other sites

USB nije bitan za celu priÄu, a BD rezaÄ neÄe rezati sa svojim plavim laserom za Blu-Ray, nego sa crvenim koji ima ugraÄ‘en zbog kompatibilnosti unazad, dakle isti ugraÄ‘en u CD i DVD rezaÄima.

Tako da ne znam o kojoj preciznosti lasera priÄaÅ¡ jer ih BD rezaÄ ima dva. Ne možeÅ¡ da režeÅ¡ CD, tehnologijom za BD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...